Všichni cítíme, že je tak trochu o štěstí, že se nám pod kola auta nepřiplete chodec zrovna ve chvíli, kdy nemáme dokonalou koncentraci. Kde kdo jsme i zažili, že jsme průšvihu unikli jen o kousek. Přesto mě nenapadá, jak rozlišovat lépe, než je nutné potrestat chybu s takto fatálními následky. Kdyby to stát nedělal, kromě chyb by začalo přibývat i řidičů, kteří by brali řízení lehkomyslně. A to nemluvím o tom, že i spolehlivý řidič se může stát nespolehlivým, třeba protože se mu už horší zdraví (ale stále to ještě není tak moc, aby neprošel lékařskou prohlídkou), nebo třeba i protože podcenil odpočinek před prací, nebo třeba i protože má soukromé problémy a dostatečně odpočívat ani neumí.
.
Takže jsem pro to, aby soudy k polehčujícím okolnostem přihlížely, ale určitý trest je na místě, a naopak nedává moc smrtelnou smysl chybu zlehčovat.
V posledním odstavci jste na chvíli ztratil asi také koncentraci. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
Téměř 100% souhlasím.
Jen si myslím, že někdy je v boji nutné zariskovat, k čemuž jsou obecně muži ochotnější, než ženy, proto je na pozicích pilotů víc mužů. Ne proto, že jsou to muži, ale protože mají lepší výsledky, protože ženy jdou raději tzv. "na jistotu".
Neberte to teď jako sortování. I u žen se najdou jedinci s převažujícím chováním považovaným za mužské a naopak.
Ano, ženy řídí statisticky bezpečněji.
A pro pilota stíhacího letounu je za všech okolností prioritní tento rozkaz: bezpečně se se strojem za mnoho mil. $ vrátit na základnu.
Máte pravdu, jiné to určitě bylo, oni zkrátka těžili zdroje, nebylo to za mě rasové, jako při holokaustu, jak správně píšete. Nicméně, pokud mi někoho zabije člena rodiny, asi by mě to zcela neuklidnilo, že to nebylo z rasových důvodů, ale že přišel “pouze” kolonizovat, tedy jinými slovy rabovat moji zemi.
Nacisté svoje činy zdůvodňovali tou svojí pavědou o rasové čistotě a národy sousedící s nimi prohlašovali za podlidi. Chtěli ulehčit svým vojákům vraždění a agresi.
Pravým důvodem a hlavní motivací však bylo krást, a to především židovský majetek.
Funguje to tak i ve světě, např. USA a není problém i kdyby měli jen o 2% víc tak vládnou, poražení jsou v opozici. Ale to by se tam třeba taková Pekarová nikdy nedostala! Plno zbytečných stran a funkcí. Podle mě je většinový systém lepší než poměrný a je spravedlivější!!!
Pro volby do dolní komory německého parlamentu se používá volební systém, který je specifickou kombinací většinové a proporční volby. Politologové jej označují jako systém personalizované proporční volby.
Každý německý volič (občan starší 18 let) disponuje dvěma hlasy. Prvním volí osobnosti, které kandidují v jednomandátových volebních obvodech. Takto je voleno 299 poslanců, jejichž mandáty se označují jako přímé. Druhý hlas volič odevzdává jedné ze stran, které v dané spolkové zemi kandidují.
Aby mohla být strana zastoupena ve Spolkovém sněmu, musí získat na celostátní úrovni alespoň pět procent druhých hlasů.
Z rozdělování mandátů jsou vyloučeny ty strany, které od voličů neobdržely alespoň pět procent hlasů, nebo nezískaly alespoň tři přímé mandáty.
Nepochopil. Vyhraje třeba ODS, tak si ustaví vládu (zastupitelstvo) sama a ostatní strany jsou v opozici. Zkrátka většinový systém je určitě mnohem jednodušší a férovější než ten paskvil s dvouprocentními stranami po posledních volbách!
Proto mají v Německu kombinaci většinového a poměrného systému. Což znamená v praxi výhody obou, avšak možná někdy i nevýhody obou systémů.
To je forma podnikání v Česku. Vydělám ve firmě a koupím nemovitost. Peníze bez starostí. Nájemníci platí. A tak pořád dokola. Schovává se to za termín: "investiční byty" Cenu bytů to žene nahoru. A pro mladé se stává bydlení nedostupným. Jak z toho ven?
Zdanit každý další byt. Pořád je tu možnost také napsat byt na děti. Takže by to nebyl takový problém. Ale pro ty, co mají těch bytů 10 a tak podobně, by to byla motivace je dát na trh.
Na Islandu zálohování funguje už téměř 40 let. Odhozené PET láhve, skleněné láhve a hliníkové plechovky jsou také vítanou příležitosti pro bezdomovce, jak si přivydělat. Tito lidé vyčistí přírodu a města do poslední plechovky, protože je to pro ně často jediný zdroj příjmů. Například majitelé restauraci a hospodští mají i tu možnost hliníkové plechovky smáčknout tak, že do jednoho odpadkového pytle se jim vleze klidně i 1000 až 2000 ks. Ty se v odběrném místě jednoduše přepočítají nebo tuším možná i jenom zváží. Každopádně snad se toho dočkáme i u nás v ČR.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ve škole asi měli z matematiky 4 tuny.