největším zamořovatelem je člověk. Po psovi uklízíme, platíme poplatky, co byste ještě chtěl? Možná tak zkusit platit poplatky za vaši fóbii. Zvíře je totiž i dobrý léčitel, jak se ukázalo a ukazuje každý den. Za to vy jste k nepotřebě
Až na to, že člověk přenáší zejména to, co nachytá od zvířat. Stačí se zamyslet, pokud je čím.
Ježkovy zraky! Vy máte zřejmě dost vážný psychický problém. Mimochodem víte, že přehnaná hygiena a desinfikování všeho možného člověku spíš škodí? A co se alergií týče,mnohem méně časté jsou u lidí, kteří od malička vyrůstají se psem.
Jestli to nebude tím, že si na ně od malička zvykají a pak mají pocit, že ucpané dýchací cesty je normalní stav. Tohle přesně lékařská a farmaceutická mašinérie potřebuje. No a návštěvníci ordinací alergolologií se dobrovolně přiznavají k abenci základních hygienických navyků. Odborně se to nazývá hygienickým mankem. Stav organismu včetně výskytu plísní, exémů a pod. se dokonce uvádí i do úmrtních listů..
Babička má 98 let, a každý den venčí své 2 mini bulíky sama. Psy má celý život. Hovna sbírá. Poplatky platí. Máte s tím problém?
Naopak za ty poplatky nemá vůbec nic! Je to jen daň! V Praze jsou alespoň rozmístěné koše a papirove sáčky na psí exkrementy. Obcas projede i vysavac. V Ostravě chcípl pes 😉
PS: Uklidnete se a běžte si dát cigaretu
Pak babička zřejmě místo h.vínkem kontaminované míst řádně vydesinfikuje. Proč si to nevyřeší doma třeba na WC a ven se nejde jen projít??
A co se stane s obsahem odp. koše, nádoby vysavače, a pod., jsou hermeticky utěsněné? Nee, ty plísně se vzduchem přenášejí směrem k dýchacím cestám. A pak hurá do ordinace alergologa. Tam v čekárnách je spousta materiálu k alergiím, astmatům a pod. obtížím dýchacích cest. Tomu ale zanícený pejskař nevěnuje pozornost, jen očekává od lékaře zázrak a to na náklady zdravotní pojišťovny.
Doporučuji knihu "Průvodce péčí o psa." Ta nevznikla pro nic za nic. Pozornému čtenáři neunikne skutečnost, že péči o pejska nebo jiné zvířátko není žádný chovatel schopen splnit a zároveň mu neublížit.
PS: Kuřáci mi vadí stejně jako pejskaři.
Je třeba zmínit nejen fyzické útoky, ale také mikrobiologické zamořování životního prostředí. Majitelé domacích zvířátek by měli platit něco jako emisní povolenky a zvýšené odvody do zdravotního systému za poškozování zdraví ostatních. Je to téma na delší úvahu, tak zmíním jen roztoče, parazity a plísně z exkremenů, kterých jsou na veřejných plochách tuny...
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
tak to byste měl spíš vy, jelikož viry a bakterie je samostatná složka a ani ten pes to nechytne jen tak. Jsou nemoci, které naopak chytne zvíře od člověka. Pokud nemáte alespoň základy biologie zvířat a člověka ze ZŠ, ani se nevyjadřujte. Protože jestliže si myslíte, že lidé jako živočišný druh nemůže nic chytit, pokud kolem sebe nemá zvířata, tak je to sakra na pováženou. Ale to byste měl spíš vy mít čím. Holt komu není z hůry dáno v apatice nekoupíš
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud má člověk kolem sebe lidi, kteří se chovají jako zvířata ve smyslu těsného kontaktování se zvířaty - mazlení se se psem, který nedávno olízl exkrement jiného psa v rámci značkování teritoria nebo zásobování lidského obydlí zbytky exkrementů uvízlých na vyměšovacích otvorech, nečistot v srsti a tlapách, případné sdílení jídelních souprav je při nejmenším pošetilost, v horším případě hazard se zdravím nejen vlastním ale i svých blízkých. Opět apeluji na používání zdravého rozumu, pokud je k dispozici.
1 odpověď