Mám na to takový smíšený názor, na jednu stranu si říkám, že to je dobře. Ty argumenty co podává náš "spasitel" starosta, mají dobré úmysly. Ono i v některých zaměstnání člověk nemůže mít telefon u sebe. Na druhou stranu si myslím, že žijeme v demokracii (což sice tak poslední dobou moc nevypadá) a každý má právo mít telefon u sebe. Bohužel doba je taková jaká je a zakazovat o přestávkách kontakt na sociálních sítích nebo telefonicky s rodiči či kamarády úplně smysl nedává. Tady by bylo podle mě lepší s novými technologiemi pracovat a učit žáky co je potřeba vědět o zneužití soc. sítí a kyberšikaně. Tímto gestem ji určitě nezmírní, a už vůbec nevymýtí.
Říkám to už několik let. Dejte možnost legálních enduro a 4x4 tratí a potom pokutujte. Myslím, že když by se nastavila jasná pravidla, včetně zpoplatnění, tak by to šlo. Je to sport jako každý jiný. Ne každého baví jezdit na motokrosové trati nebo offroad areálu pořád dokola. A s ochranou přírody na mě nechoďte. Je dokázáno že pravidelným rozjížděním tůní se buduje jedinečný ekosystém. Nemluvě o loukách kde se po revoluci jezdilo všude možně a rostly tam orchideje a podobné vzácné rostliny, potom z toho udělali chráněnou louku a orchideje zmizely. Když si domyslí proč. Říkám neničme přírodu a nejezděme v parcích, to NE, ale offroadsport má také právo existovat, stejně tak jako fotbal a podobné. A ekologický dopad? Ve srovnání s fotbalem nebo hokejem minimální. (cestování na zápasy, množství odpadu vyprodukované atd...).
Ono to není ani o tom kolik času tráví u monitoru, ale co na tom zařízení dělá. Dnes se dají hrát hry, které jsou i naučné a to v každém věku (od 2-3 let) A je škoda, že se tato technologie více nepoužívá a to i ve školách. Podle mě ji liché to dětem odříkávat zbytečně dlouho, budou se v tom (i více vyspělém) pohybovat celý život. Je tu jedno velké ALE!! Musí se najít rozumný kompromis nad stráveným časem u elektroniky a ostatní činností. Musí se to prostě brát jako další činnost, kterou dítě musíme naučit. Ano naučit, klikat dnes na display je jednoduché, ale málo které dítě v deváté třídě umí psát aspoň 6ti prsty na klávesnici, neznají zkratky, o ovládaní základních programů ani nemluvě. Můj synovec se třeba z pc her naučil velmi dobře anglicky, zná dokonce slova, které nezná ani jeho matka a to žila rok a půl v Americe.
Zaměstnanec - placená dovolená, nemocenská, paragrav
OSVČ - nic
Zamstanec - vydělá třeba 30 tis. z toho co utratí platí DPH, spotřební daň
OSVČ (pokud není na švarc) - aby si mohl nechat 30 tis musí utržit aspoň 70-80 a z toho platí spotřební daně, DPH (pokud není plátce), daň z příjmu atd.... takže na těchto nepřímých daních odvede státu daleko ale daleko více, než zaměstnanec. Takže argument jako třeba školky, školy, atd... moc neberu, jelikož, státu OSVČ nasype dost. Jen stát s tím neumí hospodařit. To je celé.
Žádný extremismus není správná cesta. Někteří mladí lidi, obzvláště pak ti z velkých měst, vidí jen čísla, ale skutečný problém nikoliv. To že zablokují cestu nic nevyřeší. Raději kdyby studovali, a vymysleli něco, co by vedlo ke zlepší toho, za co bojují. Např. efektivnější nakládání s odpady (bohužel stále 80% vytříděného odpadu končí na skládkách nebo spalovnách) nebo by mohli vymyslet alternativní zdroj energie, věcí co nejsou vynalezené je spousta, jen o nich zatím nevíme. Ovšem, ať budeme dělat co chceme, naše společnost jakou ji známe dnes, dřív nebo později zanikne, historie se opakuje, stačí si vzpomenout na Máje nebo Egypťany nebo Řím. Prostě, až společnost dosáhne určitého vrcholu, tak je určena k zániku a nikdo neví, kdy to bude a jakým způsobem. Výše popsané kultury sice byly "lokální" a s dnešním světem se to asi nedá srovnat, ale to může být jen naše domněnka.
Anexe byla jen cesta k tomu, jak si obhájit užití jaderných zbraní, už od začátku to tak Putin prezentoval, ale to snad bylo jasné každému.... a tím pádem bude 3tí světová na spadnutí. Ještě chybí aby Čína napadla Tchaj-wan a Rus chtěl obsadit sporné ostrovy u Japonska, pak se do toho zamíchá Kim a jsme všichni vy víte kde. Nepěkné vyhlídky pro nás a naše děti.
Takže za příspěvek, který je určený na kompenzaci zvýšení cen jídla a energií se kupují koloběžky... jak jinak to mohlo dopadnout. Je smutné, jak ti lidé žijí, ale mnohdy si za to můžou sami. Neříkám, že to je i tento případ, to nevím, ale jako náhled toho co se s příspěvkem bude dít je to celkem příkladné.
Kdo nechápe otázku č.11 tak nemá za volantem co dělat. Přednost nemusí dávat jen pokud svítí v protilehlém rohu křižovatky šipka v bílém čtverci (nebo je šipka na semaforu). Potom řidič ví, že protijedoucí má červenou, pokud tam šipka v bílém čtverci není, tak musíte dát přednost. A to že světla jsou nadřazeny dopravním značkám snad ví každý. Takže pokud si je odmyslíte, tak řešíte normální světelnou křižovatku, fakt v tom nehledejte složitosti...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Všichni co si vydělali větší peníze řemeslem si založili vlastní firmu o aspoň pěti lidech. Neznám moc jednotlivců, kterým by po odečtení nákladů zbylo víc než průměrný plat. A když do toho započítáme různé okolnosti, jako třeba dovolené, nemoci, situaci na trhu (krize, sezónní úbytek zakázek, atd...) tak to zase tak veselé není. Dělám sám na sebe ve strojírenství před 3 roky jsem odcházel téměř s poslaneckým platem a teď jsem rád, když mi zbyde víc než uklízečce veřejných záchodů. Takže z dlouhodobého hlediska je to v podstatě dobré, ale ne až tak veselé, jak si někteří myslí. Nemluvě o stresu, který každý živnostník nebo majitel firmy má o poznání vetší než pouhý zaměstnanec. Ale jednoznačně souhlasím s tím, aby řemeslo bylo více podporované a společností vnímané jako "prestiž". Protože lidi kteří budují tuto společnost jsou právě řemeslnici nikoliv právníci či bankéři. S nadsázkou se dá říct, že bez nich se svět obejde, ale bez truhláře, zedníka, instalatéra, kadeřníka, atd... jen s těží.
1 odpověď