Škola má plné právo požadovat součinnost rodičí na tom, aby děti nevyrušovaly při vyučování. Přestávky a veškerý další čas mimo vyučovací hodinu patří dětem, a škole není nic do toho, co má dítě ke svačině, nebo jestli má telefon. To už je věc rodiče.
.
Já osobně jsem to u svých čtyřech dětí řešil a řeším tím, že celý první stupeň mají jen tlačítkový telefon, který neslouží k ničemu jinému, než ke spojení. Jiní rodičové na to ale mohou mít a mají jiné názory.
.
Zakazovat mobily je zcela mimo dobu. Škola naopak musí naučit děti využívat i moderní technologie. Musí je jak naučit zásady slušného chování, ale i vyhledání informací na internetu.
.
Zakazovat mobil je prostředek zoufalců, kteří si neumějí zjednat pořádek a nedošlo jim, že svět se nebude přizpůsobovat učitelům, ale učitelé světu, jaký je.
Souhlasím, na úkor literatury bych zařadil více hodin výpočetní techniky. Doba se mění, ale školní osnovy ne. Což považuji za jeden s největších problémů českého školství. Ono se není čemu divit, věkový průměr pedagogů v ČR je 47 let.
Mám na to takový smíšený názor, na jednu stranu si říkám, že to je dobře. Ty argumenty co podává náš "spasitel" starosta, mají dobré úmysly. Ono i v některých zaměstnání člověk nemůže mít telefon u sebe. Na druhou stranu si myslím, že žijeme v demokracii (což sice tak poslední dobou moc nevypadá) a každý má právo mít telefon u sebe. Bohužel doba je taková jaká je a zakazovat o přestávkách kontakt na sociálních sítích nebo telefonicky s rodiči či kamarády úplně smysl nedává. Tady by bylo podle mě lepší s novými technologiemi pracovat a učit žáky co je potřeba vědět o zneužití soc. sítí a kyberšikaně. Tímto gestem ji určitě nezmírní, a už vůbec nevymýtí.
Říkám to už několik let. Dejte možnost legálních enduro a 4x4 tratí a potom pokutujte. Myslím, že když by se nastavila jasná pravidla, včetně zpoplatnění, tak by to šlo. Je to sport jako každý jiný. Ne každého baví jezdit na motokrosové trati nebo offroad areálu pořád dokola. A s ochranou přírody na mě nechoďte. Je dokázáno že pravidelným rozjížděním tůní se buduje jedinečný ekosystém. Nemluvě o loukách kde se po revoluci jezdilo všude možně a rostly tam orchideje a podobné vzácné rostliny, potom z toho udělali chráněnou louku a orchideje zmizely. Když si domyslí proč. Říkám neničme přírodu a nejezděme v parcích, to NE, ale offroadsport má také právo existovat, stejně tak jako fotbal a podobné. A ekologický dopad? Ve srovnání s fotbalem nebo hokejem minimální. (cestování na zápasy, množství odpadu vyprodukované atd...).
Hlavně aby koncern prodával a fungoval......to je nejdůležitější, protože živí nás všechny ! Japonská Toyota nemá s námi nic společného....
A proč mám na svém Aurisu tlumiče s nápisem made in czech republic.? Českou ekonomiku živí z velké část automobilový průmysl. A je jedno kde se ty auta dělají. Komponenty se vozí do celého světa.
VW to zavedl až teď? A tím se někdo chlubí? Pokud vím, tak Hyundai nakoupil při poklesu poptávky při pandemii naopak čipy do zásoby, Toyota jestli se nepletu taky.
Ono je to hodně o tom, že pokud VW si bude kupovat čipy (a nejen ty) na sklad, tak v tom bude mít "mrtvé" peníze. Proto raději volí cestu přenesení těchto mrtvých peněz na svoje dodavatele a subdodavatele. A nakupuje pouze to co "hned" prodá. Bohužel ani toto mu nezaručí, že těch čipů bude mít dostatek. Bohužel to není běžné zboží, které může vyrobit každý, takže pokud nebudou, tak nebudou.... Celý ten automobilový průmysl je postavený na vodě. Stačí jedno zakolísání, jedna nová norma a všechno je jinak, a píší se katastrofické scénáře.
Ježiši, ještěže neděláte ekonoma. Víte vůbec, že Německo, Rakousko ap. dál obchoduje a bere plyn a ropu (potichu) z Ruska??
V tom je ten rozdíl. My nikdy tyto státy nedoženeme. Protože máme vládu blbců. A to se ještě projeví po skončení války. Budeme mít nejdůležitější obchodní vazby (tzn, Rusko, Čína) přetrhané. A to je velmi špatně.
Vláda je jen vizitkou jejího lidu ze kterého vzešla.... a je jedno jestli je tam Babiš nebo Fiala... vždycky tady budou "remcalové", kteří by to udělali líp.
A nebo jsme to měli udělat jako v Maďarsku (zastropovat ceny), že? Ekonomiku si lidé řídí do jisté míry sami. Pokud nebudou nakupovat musí se zlevnit, pokud budou kupovat předražené srágory tak se budou vyrábět, atd... Stát by měl samozřejmě pomáhat, ale nejde pomáhat do nekonečna.
A tou pomocí nemyslím dotace, které jsou úplně k h...nu, protože se z toho akorát napakuje pár firem, ale lidem to nepřinese nic. Příkladem jsou FVE - kdy u malého živnostníka stejná eleketrátna stojí "přesně" o dotaci míň. A z mého pohledu je tohle ten problém. Peníze se vyberou - přerozdělí - polovina se ztratí a ten zbytek je umělé navýšení ceny. A takhle přesně nefunguje tržní ekonomika. (podle mě) By bylo přínosnější snížit DPH u věcí, které chce stát dotovat. Myslím, že by to mělo lepší dopad, než složité vyřizování dotací, kdy k dotacím se nabalí ještě nejrůznější další papírování atd...
pan jájista, víte princip nemoci je na bázi pojištění, když platíte pojistku bytu nemusíte nutně vyhořet. Když nebudete pojištěn a vyhoříte nikdo vám nic nedá. Pokud však dostanete rakovinu budou vás léčit proto parazitujete. Navíc je evropské zdravotnictví postaveno na solidaritě. Ti schopnější by měli mít větší příjem a tak i víc platit. U OSVČ to tak není, právě tímto způsobem parazitují. Daně taky platíte minimální, ale bezpečnost máte zajištěnu stejnou, silnice používáte taky, je toho hromada co zajišťuje stát pro všechny stejně a vy se vezete na černo.
I důchod je nespravedlivý, v poměru k zaplacenému dostanete procentuelně víc. Navíc neb máte důchod malý, bude vás dotovat sociálka. Když budete mít třeba alzhaimra, prostě se o vás stát postará, ale OSVČ vám to nezaplatí.
Nezbývá Vám, než si to zkusit. A zrovna ve vašem oboru. Kupte si stroj, nářadí, pronajměte dílnu, auto, sežeňte zákazníky, a pak tam buďte 10-12 hodin včetně sobot a nedělí. Možná potom uvěříte, že jsme jako OSVČ rádi, když jsme na tom "lépe" než zaměstnanci co se odvodů týče. A nebo z druhé strany, potřebujete opravit auto, tak máme dvě možnosti, živnostníkem a nebo originálním servisem. Která bude pro Vás nejschůdnější? Tipuji že dáte přednost šikovnému mechanikovi z horní dolní než platit nesmyslné částky originálnímu servisu. Chtěl bych jen podotknout, že problém není kolik se vybere na daních a problém je, jak se s penězi hospodaří. Osobně neuznávám jakýkoliv dotační program pro soukromý a podnikatelský sektor, dotace jsou dobrý nástroj pro určité neziskovky, které pomáhají lidem, zvířatům atd... ale abych já platil vysoké daně, aby si z toho někdo mohl postavit fotovoltaiku, to je podle mě jen díra na peníze a to ne zrovna malá. Proto já jako OSVČ raději platím méně a s penězi které si vydělám, si hospodařím po svém.
Pěkné. Jen u těch otáček bych připoměl, že dnes jsou automobilky schopny produkovat velká auta se slabým motorem, kde rozjetí do křižovatky bývá problém.
Hlavní je ale řidič. Pokud je sváteční nebo si nepřipouští nedokonalost je to průšvih.
No a připojuji se k hlavnímu problému dneška - řezání zatáček a bezdůvodnému přejíždění středové čáry. Je toho čím dál víc a nikdo to nepokutuje. Policajti jsou vidět jen na omezení rychlosti. Jinak ne.
Každý vůl si dnes pořizuje bezdůvodně na úzké silnice velká SUV a pak má problém se trefit do zatáčky. Velké SUV musí zatáčkou pomalu - horší stabilita a velká šířka, kdežto malé auto ho projede hravě. Někteří lidé nepřemýšlí.
Velká SUV patří do terénu, ne na závodění.
Podle vašeho vyjádření patříte k řidičům malých vozidel a kloboukem za oknem a kamionem za prd..lí.
Což o to, psát na jakékoli klávesnici umím poslepu všema deseti, ale stejně na PC umím jen to, co mne někdo trpělivě naučí. A někdy ani to se nepovede a pak mi radši pošlou na e mail již vytvořené.
No, učit se věci typem biflování je hloupost. To platí všude, např. u řemesla, pokud člověk řemeslu nerozumí a nepochopí jeho základní principy, tak ho nemůže dělat na 100%, stejné je to i u výpočetní techniky, je potřeba pochopit princip a potom se jen naučit danou věc ovládat. To by jste se divila, kolik vysokoškoláků neumí přemýšlet a dělají činnosti jen jak je někdo naučil... a přesně tohle dnešním (ne všem) dětem chybí, přemýšlet u práce. Znám spoustu drobných zaměstnavatelů, kteří potřebují samostatné zaměstnance a je až alarmující jak se jejich výpovědi a příběhy shodují. Ale to už jsme odbočili od problematiky prvňáků.
Ono to není ani o tom kolik času tráví u monitoru, ale co na tom zařízení dělá. Dnes se dají hrát hry, které jsou i naučné a to v každém věku (od 2-3 let) A je škoda, že se tato technologie více nepoužívá a to i ve školách. Podle mě ji liché to dětem odříkávat zbytečně dlouho, budou se v tom (i více vyspělém) pohybovat celý život. Je tu jedno velké ALE!! Musí se najít rozumný kompromis nad stráveným časem u elektroniky a ostatní činností. Musí se to prostě brát jako další činnost, kterou dítě musíme naučit. Ano naučit, klikat dnes na display je jednoduché, ale málo které dítě v deváté třídě umí psát aspoň 6ti prsty na klávesnici, neznají zkratky, o ovládaní základních programů ani nemluvě. Můj synovec se třeba z pc her naučil velmi dobře anglicky, zná dokonce slova, které nezná ani jeho matka a to žila rok a půl v Americe.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Všichni co si vydělali větší peníze řemeslem si založili vlastní firmu o aspoň pěti lidech. Neznám moc jednotlivců, kterým by po odečtení nákladů zbylo víc než průměrný plat. A když do toho započítáme různé okolnosti, jako třeba dovolené, nemoci, situaci na trhu (krize, sezónní úbytek zakázek, atd...) tak to zase tak veselé není. Dělám sám na sebe ve strojírenství před 3 roky jsem odcházel téměř s poslaneckým platem a teď jsem rád, když mi zbyde víc než uklízečce veřejných záchodů. Takže z dlouhodobého hlediska je to v podstatě dobré, ale ne až tak veselé, jak si někteří myslí. Nemluvě o stresu, který každý živnostník nebo majitel firmy má o poznání vetší než pouhý zaměstnanec. Ale jednoznačně souhlasím s tím, aby řemeslo bylo více podporované a společností vnímané jako "prestiž". Protože lidi kteří budují tuto společnost jsou právě řemeslnici nikoliv právníci či bankéři. S nadsázkou se dá říct, že bez nich se svět obejde, ale bez truhláře, zedníka, instalatéra, kadeřníka, atd... jen s těží.
1 odpověď