V zimě letí na sever Tenerife jen člověk neznalý místních poměrů. Zataženo, zima, často prší, fouká, velké vlny. Ve stejné době na jihu 24°C, slunečno. To všechny ty celebrity vědí, proto nikdo z nich nemá nemovitost na severu. Pláž z písku dovezeného ze Sahary není na jihu, ale na severovýchodě, jmenuje se Las Teresitas. Není pravda, že všechny přírodní pláže na Tenerife jsou černé, ty jsou jen na severu. Na jihu a na západě je spousta přírodních pláží se světlým pískem. To přírodní koupaliště v Puerto de la Cruz se nejmenuje Lago Martinez, ale Lago Martianez. Psát na internet rozumy o ostrově, kde jsem strávil týden v hotelu opravdu není dobrý nápad.
A jaký je rozdíl mezi, překročení nejvyšší povolené rychlosti a nepřiměřená rychlost? Za mně je to stejné.
Ten, kdo nechápe rozdíl mezi nepřiměřenou a nepovolenou rychlostí by snad ani neměl dostat řidičák. V silném sněžení je 90 km/h na dálnici rychlost nepřiměřená přesto, že je povolená. Na prázdné suché dálnici je 150k/h nepovolená, přesto ne nepřiměřená. V centru města, v úzké jednosměrce, kde po obou stranách parkují auta je sice povoleno 50 km/h, ale tato rychlost je v daném místě velmi nepřiměřená.
V roce 2006 jsem do domu instaloval tepelné čerpadlo Alpha-lnnotec, fungovalo 13 let bez jediného servisního zásahu, pak jsem dům prodal. Teď mám v novém domě 5 let IVT, zatím také bez problému. Asi záleží, jak osvědčenou značku kupujete. Je to jako s auty, buď chcete ušetřit, nebo si připlatíte za něco, co vydrží.
Toto je skutečně správné rozhodnutí. Pošta může počítat třeba úkolovou mzdu, nebo odměňovat i podle kilogramů odnošených zásilek, ale vždy musí být hodnocení objektivní. Je na zaměstnavateli, aby ta objektivní měřítka našel, zavedl, uměl zdokumentovat a vyhodnotit. Nemůže ale dát o 3500 Kč víc, protože se v Praze víc platí (což je reálný důvod tohoto rozdílu).
.
Jestli jsou náklady na život vysoké nebo nízké, je problém zaměstnance, a zaměstnavatel to nemůže hodnotit ani ve prospěch, ani v neprospěch. To už by totiž rovnou zaměstnavatel mohl platit méně ženatým (protože manžel taky vydělává), méně těm, co bydlí u rodičů (bydlí skoro zadarmo), méně těm, co bydlí ve vlastním (bydlí levněji než lidé v pronájmu), nebo naopak víc platit tomu, kdo se rozhodne do práce jezdit autem (přeci utratí víc za benzín). Proto platí: stejná práce u stejného zaměstnavatele - stejná odměna. Osm hodin řídit a roznášet balíky je stejná práce v Praze i Olomouci. I když je mezi oběma kraji určitý časový posun, hodina trvá na obou místech stejně, a do schodů se s patnáctikilovým balíkem chodí stejně "lehce".
A jak by jste řešil platy prodavaček v Lidlu v Německu a u nás? Stejná práce pro stejného zaměstnavatele, stejná odměna ?
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Člověk, který má takovéhle zdravotní problémy, by neměl mít řidičský průkaz a jezdit autem.