A jak víte, že se to děje už v tom bezvědomí? Třeba musí mozek provést nějaký restart, který jindy dělat nemusí.
Ono se to občas děje ještě před smrtí. Můj tip je, že když selžou játra, tak začnou uvolňovat živiny do krve, a mozek je schopný znova zapnout.
A posmrtný život bude ten, že v budoucnosti někdo přijde na to, jak oživit lidi z dávnověku. A my se tam někde probudíme, jako by se nic nestalo.
Jinak to nejde. Tenhle systém fungoval v Americe zhruba do začátku 20. stol jen proto, že si někdo zabral pozemek (zadarmo) a půjčil si na vybavení, aby pozemek zničil, vše prodal, a dluh splatil.
Ale ve stabilní společnosti je to hra s negativním součtem. Jakmile došly příležitosti k rozpínání, dopadlo to tak, že se ekonomika zhroutila, naprosto totálně, a už jí nešlo nahodit - banka půjčila farmářovi na farmu a traktory. Farmář pěstoval jídlo, ale toho bylo brzy tolik, že ho nikdo nechtěl. Takže ceny klesaly, ale on musel pěstovat o to víc, aby mohl dluh splácet. Nakonec cena spadla na nulu, alespoň na místě té farmy. Farmář zbankrotoval, a banka dostala farmu, kterou nikdo nechtěl. Banka zůstala bez peněz, které dál vedla na účtech lidí, a které neměla jak vyplatit. Podobně spadly i akcie, a nikdo neměl vůbec nic, i když všeho bylo víc, než by kdo chtěl.
A tak to zůstalo doteď, fiat měny zmènili jen to, že se ty peníze dají nafukovat delší dobu, ale vždycky tam nutně musí být bankroty a lidi v exekucích, z kterých ty peníze nikdo nedostane. Žádné tam totiž nejsou.
Představa nukleární rodiny žijící v samostatné nemovitosti není nijak standardní, ani tradiční. Možná dokonce obráceně - čím vyšší společenská vrstva, tím víc se asi očekávalo, že budou žít se spoustou dalších lidí. To že se dva vezmou, a někam se spolu odstěhují jako ideál pochází asi až z poválečné doby, a kdysi by to lidi považovali asi spíš za vyhnanství.
Prvků diktatur bývá několik:
Za komunistů se maso teprve začlo jíst ve větší míře. Bežné bylo jíst ho tak jednou týdně, víc se začčlo jíst až během velké hospodářské krize, asi kvůli zkrmování přebytků. Určitý vliv na to mohlo mít omezení arsenu v 19. stol., ten tělo zřejmě potřebuje ke tvorbě taurinu a podobných látek, a stává se bez něj de facto masožravcem. (možná i některé aminokyseliny jsou esenciální jen proto, že je metabolismus bez arsenu nekompletní)
Protože spousta otázek má správné odpovědi, a spousta problémů správná řešení. Tím, že do nich násilně prosazujete "pluralitu názorů" jenom škodíte, nutíte používat neoptimální řešení, a prosazujete hloupé, až mentálně postižené nebo různě vyšinuté jedince. Oproti tomu co ti jako vy tvrdí, správné odpovědi bývají vzácně ty nejkomplikovanější.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Převážně rostlinná strava byla standard až do začátku 20. století.
Já věřím, že to neodkazovalo na jezení ječmene, ale břišní svaly, a boje nebyly doopravdy, ale jako wrestling byly nacvičené tak, že oba spolupracovali aby se nezranili.
1 odpověď