Právě kvůli tomu obrazu. Že je zajímavé že ho teď vnímáte jinak.
Ještě se zeptám - jak poznáte, že je nějaká ulička slepá? Můžete uvést nějaký příklad z praxe kdy jste to poznal dříve než ostatní?
Já jsem vždycky měl opačný problém, že ostatní viděli skryté významy tam, kde já ne. Pro mě je to příznak toho šílenství, které jeho nedostatek způsobuje. I mě třeba osočovali, že jsem přeci musel vědět, že si něco domyslí, ale mě to přišlo jako nesmysl. To olovo navíc to asi jen doladilo.
Chci aby se odborně stanovil obsah olova v moči, v krvi, vyšetření erytrocytů a erytroblastů a stanovení plumbemie. Pak by se hodila normální kompletní zdravotní prohlídka. Následně by si vás prohlédnul neurolog a udělal opět základní testy. Zároveň je nutné znát sloučeninu olova, kterou přijímáte, v jakém dávce a jak často. To by pro začátek stačilo, abyste přesvědčil někoho jako jsem já 🙂
Ale vy zase utíkáte od tématu 🙂 Žádám vás o to, abyste ukázal nějaké své dílo, ať už vědecké, umělecké nebo jakékoliv jiné, které by ukazovalo na vaše výjimečné duševní schopnosti. Už je to trochu pochopitelnější?
Ale ono to nevede k tomu, že by člověk získal nějakou fantastickou schopnost přijít na novátorská řešení, ale spíš naopak, že si všímá toho, kde věci nedávají smysl, a nebloudí a nezkoumá nějskou slepou uličku.
To psal i Grothendieck, že on nebyl génius v pravém slova smyslu, naopak, spousta ostatních chápala vše mnohem dřív, ale on dokázal najít to na čem záleží, zatímco ostatní odvedli strašnou spoustu práce, která nikdy nebude mít větší význam.
Jako příklad, před lety jsem si dal Odkaz 1 jako wallpaper. Tehdy mi to připadalo jako poměrně reálná jakoby postapo scéna, kde přijíždí vlak. Teď mi to připadá spíš jako nějaké útržky poslepované dohromady, ta celistvost je pryč. A tak je to i se vším ostatním.
Takže nejdete do kontrolovaného experimentu, který by prokázal zda máte pravdu nebo ne?
Na velryby se pro tuhle chvíli vykašleme. Mě zajímate vy 🙂 Tvrdíte, že vám olovo zvyšuje rozumové schopnosti. Co jste tedy ve svém životě dokázal? Co jste vytvořil tak úchvatného? Vždyť vy byste měl být schopen strčit do kapsy i Leonarda 😄 Co Leonarda, i Einsteina, nebo Newtona. Tak se pochlubte :-)
Já se ptám, co chcete měřit. Aby se to zase nezaseklo na tom, že já tvrdím, že to tak být má, a vy že rozhodně ne.
Já chápu moc dobře, že tady někdo idioty vždycky odvede za ručičku, a inteligentní lidi sabotuje, jen netuším proč. Už podle tpho jak (ne)argumentujete tipuju, že jste jedním z nich, a víte dobře, že taková otázka není fér.
No a neměl byste tedy mít vyšší iq než průměr? Já tady čtu opak 🙂 Zbytnělé ego nepochybně, ale znalosti někde na úrovni nižších ročníků základní školy. A inteligence pod průměrem.
Tak co, jdete do toho pokusu, jak jsem ho navrhnul? Máte na to?
Vżdyť říkám, že ho beru už roky. Co chcete vyšetřovat? Ona ta otrava nemá příznaky?
IQ měří mozeček, je to tipování si. Čistá statistika bez chápání mechanismů.
Tady na těch velrybách jsem trochu spekulativně popsal jak to asi funguje: Odkaz
Naopak, dnešní děti jsou mnohem kreativnější a posuzovat na základě labilnějších jednotlivců celou generaci je nesmysl. Koneckonců před padesáti lety páchaly děti také sebevraždy.
To co jsem viděl mi připadá jako cílená propaganda (nejasného zdroje), že kdo používá vlastní rozum je zvíře, které se řídí pudy, kdežto člověk si pamatuje, co mu řekli. Netuším, kdo by mohl mít důvod něco takového šířit.
Kreativita není nutně dobrá věc. Často znamená, že chybí ta protiváha abstraktního myšlení, (a člověk si vymýšlí nesmysly)
Ani jedno z toho co jste napsal není pravda. Nu což. Tím bych diskusi o olovu uzavřel🙂
Jinak, pokud byste chtěl svou pravdu dokázat a tím zachránit lidstvo před úpadkem, není nic jednoduššího. Nechte si každý den podat svým lékařem vodný roztok například 5g octanu olovnatého. A po týdnu ať vám provede kompletní vyšetření. A takhle to dělejte třeba půl roku. Výsledek publikujte v nějakém odborném časopise. Nebo, kdyby to zlotřilí vědci nechtěli přijmout, tak třeba na svých internetových stránkách. Mnoho zdaru🙂
Co není pravda?
Beru ho už roky.
Jinak jak vy si tedy vysvětlujete ten katastrofální pokles inteligence v moderní době? Chápete, že typický představitel mladší generace než jsou boomers v americe, a husákovy děti v česku prostě nemá inteligenci na to, aby udržel základy společnosti v chodu?
Můj oblíbený příklad, bohužel v AJ: Odkaz Takhle nikdo mluvit nedokáže.
Tito lidé, jak je nazývate, jsou kolem Vás. Obsluhují Vás, řídí, pomáhají. Mají ucnak, střední i výšku. Mají rodiny. Nejsou to žádní lidé, někde tam na okraji společnosti.
Je právě dobře dětem pomáhat a připravit je na běžný život.
Ale to je přesně to o čem mluvím. Vy nevidíte, jak jejich rodiny trpí, protože tomu co s nimi nikdo nenacvičil dál nerozumí. A vy jim všechny stížnosti vyvrátíte s tím, že (třeba) tatínek přece normálně pracuje, a vůbec nic mu není. A děti mají zničené dětství, trauma, a nevysvětlitelné "poruchy".
Já jsem přesvědčený, že takovou poruchou trpí třeba i Viktor Kožený, prostě jen mele líbivé řeči, a ve skutečnosti všechno poztrácel.
1) To bych čekal že najdete víc jak dvě sloučeniny, když mají být "normálně rozpustné ve vodě" 😄 Co elementární olovo? Co jeho oxidy? A co je pro naši diskusi nejdůležitější - co jeho organické sloučeniny? Například takové tetraethylolovo, které se desítky let přidávalo do benzinu?
Jinak k těm dvěma molekulám co uvádíte: chlorid olovnatý způsobuje chronickou otravu olovem u člověka a je karcinogenní. Octan olovnatý způsobuje akutní otravy. Na člověka stačí 20gramů (ale jsou popsané případy kdy stačilo 5gramů). Je to oblíbený prostředek travičů už od antiky. V menších dávkách vyvolává potrat a při dlouhodobé expozici je karcinogenní.
2) To byste musel dokázat...
3) "Organismy si ho hromadí, protože ho mají málo" - to byste opět musel dokázat. Jakým mechanismem se to děje? Za jakých podmínek? Z jakých sloučenin? Jak je to regulováno? ... a tak dále. Chemie je věda. Tam si nemůžete něco jen tak bez důkazu vymyslet a pak to hlásat do světa 🙂
U Newtona bych zvýšený obsah olova čekal. Byl to alchymista (až na druhém místě fyzik) a denně s ním pracoval. Stejně u jeho kolegů v té době. Neznali ještě ochranné pomůcky.
"Vysoké hladiny korelují se vzestupem civilizací" Korelace není kauzalita. Civilizace se nerozvíjela, protože by lidé přijímali více olova, ale naopak přijímali více olova, protože jejich civilizace byla schopná ho zpracovávat. Ty úplně nejrozvinutější civilizace si zároveň uvědomovaly jeho toxicitu. Třeba cínové nádobí se od renesance povinně puncovalo, čímž výrobce ručil za to, že je cín čistý a neobsahuje olovo. Tím pádem se z něj majitel neotráví.
Teteaethyl olovo se předpokládám spálilo v tom motoru, a omamné účinky má chloroethan, kterým se ti dělníci možná i sjížděli schválně.
Olovo se vyskytuje v proteinech jako je kalmodulin, kde údajně nahrazuje vápník, který tam údajně patří. Olovo do něj zapadne o několik řádů snáz, než mnohem reaktivnější vápník.
O tom travičství jsem nikdy neslyšel, a přijde mi to nereálné. Ve starší literatuře je popsaný jako lék. S poměrně nepříjemnými příznaky při předávkování.
Cín býval slitina cínu a olova, v poměru nepamatuji si jistě jestli 60/40. Ve starém Římě v něm i vařili.
Právě že olovo předchází tomu růstu, a až po jeho vyřazení nastává úpadek, a je to všude a vždycky. Jako by civilizace bez něj nebyla možná, člověk s ním byl pán, a ten bez něj špína, otrok, divoch. Ve velkém množství se našlo i ve čtvrt milionu let starých zubech neandertálských dětí.
No moment. Neutíkejte od tématu. Odkud máte informaci že 1) sloučeniny olova jsou normálně rozpustné ve vodě 2) sloučeniny olova nepůsobí neurotoxicky 3) organismy nemají problém vyloučit olovo, které se jim dlouhodobě ukládá ve tkáních 4) organismy (člověk) mají v současnosti nedostatek olova. Toto všechno tvrdíte. Přičemž
1 a 2 jsou lži, což ví i student středoškolské chemie. 3 a 4 jsou rovněž lži, což ví vysokoškolský chemik. Proto se vás ptám, jestli si to vymýšlíte sám, nebo vás tím někdo krmí. Či je to zas nějaká nová konspirační teorie jako plochozemě a podobně.
To není odbíhání od tématu, byl to příklad problému, které způsobuje jeho nedostatek.
1) Snadno si můžete najít, že octan nebo chlorid jsou normálně rozpustné. Nevím proč vás někdo učil cokoliv jiného.
2) Nepůsobí. Mozek naopak nefunguje při jeho nedostatku. Výsledkem může být "studijní typ", který ale nemá z ničeho rozum, nedokáže myslet abstraktně a studiem si kompenzuje to, že na nic nepřijde vlastní hlavou. Příklady jsou vidět všude kolem. Často svalováno na nedostatek "tacitních znalostí" a pod.
3,4) Organismy si ho hromadí, protože ho mají málo. Pozůstatky lidí v minulosti kdekoliv a kdykoliv před 20. stoletím mají vysoké hladiny u vysoce postavených, či jinak úspěšných lidí (např. Newton), a vysoké hladiny korelují se vzestupem civilizací.
Pokud používáte překladač tak Vám slovo ,, die,, vyskočí umřít. V angličtině slovo ,,die,, může znamenat ,, skončit,,. Takže ,,please die,, může znamenat prosím skončit. V tomto případě se jedná o tkz.: kognitivní neporozumění. Dále se o tom s Vámi nebudu rozepisovat , nemá to totiž cenu. Takže ,,please dle,, prosím skončit.
Já angličtině rozumím rovnou, bez překladu. Nemáte pravdu.
Dobrý den, jenže je rozdíl mezi dyslalii, tzn výslovnost a těžší logopedickou vadou - vývojovou dysfazii. Dětských dysfatiku je v ČR přes 100.000 na 920 klinických logopedie. 1/3 z nich je navíc nepoužitelná. U dysfatika to není jen řeč a výslovnost (ta je jen vrcholem pyramidy), ale celý komplex omezení. To se nedá spravit podomácku bez pravidelného vedení klinického logopeda. Spoustu těchto dětí chodí x let ke klinikovi, některé ještě v pubertě.
Já myslím, že není dobré s tím člověkem takhle pracovat. Ne že bych chtěl nad někým lámat hůl, ale vy jen dosáhnete toho, že to na něm nikdo nepozná, ale vadu má dál. Jeho bližší okolí potom trpí, a nikdo jim nevěří, že není v pořádku.
Češi si informace z internetu ověřují jen částečně – polovina lidí přiznává, že alespoň jednou naletěla na dezinformaci. Ale pak jsou lidé jako Vy kteří si dezinformaci vyhledávají a vymýšlí. Stačilo mě přečíst Vaše jiné příspěvky. To je už je na Vaše léčení.
Jak dobře umíte anglicky? Chápete, že se o tom píše i v angličtině?
Kdyby rodiče s dětmi doma mluvili, snažili se je korigovat a správně vyslovovat (pořád dokolečka dokola) ,tak by ten nárůst takový nebyl. Jenže než by matka dítěti něco říkala, pozorovali spolu okolí, a to se snažili společně popsat, tak vrazí dítěti mobil, a má klid... potom se řeší špatná výslovnost hlásek nebo koktání. Mám vychované 4 děti, a ta poslední měla z výslovností velké problémy- zvládli jsme to sami, denním nácvikem slovíček a hlásek, které jí dělaly problémy- je to jen o tom chtít to změnit sám, a ne čekat, že mi někdo dítě opraví!!
Ono je problém, že už i ti rodiče třeba mluví mizerně. Na první poslech to nepoznáte, takový člověk s vámi jakoby konverzuje, ale můžou to být jen naučené fráze, a slepenec toho co slyšel, a ve skutečnosti ani pořádně neví co říká a skutečná schopnost komunikace může být mizivá.
Nějak nechápu, kde se bere tolik dětí s logopedickými vadami, když dětí se podle statistik celkově rodí málo. Jsem ročník 52, takže jsme byly silné poválečné ročníky a chodil s námi 1 spolužák, který, když byl nervózní-např.u tabule, tak koktal, ale to je všechno. Sama jsem 40 let učila, ale na střední škole, kde už děti s logopedickými vadami nebyly, ale dcera učí 1.stupeň a ten nárůst potvrzuje. Vím, že narůstá počet autistů, kde ten problém zřejmě souvisí s touto diagnózou, ale proč je obecně ten nárůst tak velký, to je pro mě záhada.
Je to nedostatkem olova, mají to obráceně. Bez něj jsou lidi postižení.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ať žije globalizace. U nás musí výrobce nebo prodejce mít v ceně např.částku za likvidaci toho výrobku apod.z Temu apod to koupíme bez ní, ale likvidovat se to musí. U nás se řeší jaká auta jezdit mohou a nebo ne a lodní doprava co je sem doveze a vyprodukuje toho daleko víc je v pohodě? Takže nevím jak lze fungovat ve světě, kde si státy nebo v našem případě EU, nastaví nějaké předpisy směrem dovnitř, ale z venku je válcují globální firmy, na které jsou, respektive podle jejich přístupu,asi chtějí být krátcí (viz daňové ráje)...
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ne. Hlavní rozdíl je v tom, že v Asii je většina nemovitostí v osobním vlastnictví. Tzn. neplatí nájem, neplatí nájem nepřímo pro svoje zaměstnance a pod. V té jižní to může být i budova úplně načerno v někde ve slumu.