Do komisního prodeje jde opravdu jen něco. A i kdyby všechno a knihkupec neprodával a knihy mu tam ležely jak ve skladu, kdo za nej zaplatí pronájem obchodu, energie, prodavače, sebe, atd… Všichni vidíte jen sebe, jen sebe .
Ale já přece nezpochybňuju, že maloobchod má náklady. To v mém příspěvku vážně nenajdete. (Naopak vždycky hlasitě hájím distributory a maloobchod, kterým připadá cca 50 % z prodejní ceny, zatímco autoři mívají v lepším případě kolem 10 %.) Já se jen podivuju nad tím podivným příměrem ceny knihy versus výnosu z termínovaného vkladu 🤷♂️ Který je prostě divný, ať se na to díváte, jak se na to díváte. Ale nedivil bych se, kdyby se tam něco "ztratilo v překladu" při psaní článku.
Mě se líbí to uvažování paní knihovnice, že musí knihy na skladě zdražovat o inflaci, že by jinak bylo lepší mít peníze na účtu než podnikat.. to je opravdu humorná představa, jak Octavia 4 stojí o čtvrt milionu míň než Octavia 3, protože je přece na skladu už dlouho a je potřeba k ní počítat inflaci za ty roky co se na ní prášilo. A já si naivně myslel, že když obchodníkovi něco leží 4 roky na skladě, že se toho rád zbaví i za menší marži, ne že ten ležák bude každý rok zdražovat..
Tenhle její argument jsem hlavně nepochopil ve světle toho, že drtivá většina trhu funguje na bázi komisního prodeje - tj. nakladatel dodá distributorovi knihy, ten je podle objednávek dodá do obchodů a obchody pošlou peníze až POTÉ, co danou knihu prodají. Většina knihkupců ve skladových zásobách žádné peníze vázané nemá.
Soukromý klub! Ne veřejná diskotéka... tak si tam může provozovatel pustit koho chce...vůbec se mu nedivím...opilé Ukrajince z ubytoven tam fakt nechceš....mají s nimi své zkušenosti .....
Z ubytoven? Sakra, a já myslel, že všichni Ukrajinci jezdí mercedesem a bydlí v Alcronu, pokud teda rovnou nevyhodili Čechy z jejich bytů! 😯
Já vím, jen nechápu proč by na stejném principu jako zmiňované služby nemohlo fungovat i uloz.to.
Podle mě (je to fakt jen můj názor) to je tím, že Ulož.to není - z libovolného důvodu - ochotné investovat do detekce obsahu. Zatímco ty velké filesharingové služby to berou vážně a investovaly fakt velké prostředky do detekčních systémů, Ulož.to stálo právě na tom, že na něm nic podobného nefungovalo a provozovatelé se hájili tím, že to není technicky možné (zato prodávat kredity, to technicky možné bylo 😉 ). Sdílení legálního obsahu nebylo pro Ulož.to nikdy primární činností a nelze očekávat, že by se někdo z provozovatelů plácnul přes kapsu ve snaze konkurovat zavedeným firmám jako Google nebo Dropbox. To by pro ně byl stejně předem prohraný boj a oni to vědí. Takže teď vlastně jen v tichosti vyklízejí pole.
Hele, já budu ráda za stažení na Ulož.to platit. Ale nemůžu. Můžu jen platit měsíční paušály na několika různých platformách, kde stejně není to, co chci. Zkoukla jsem Netflix. Zrušila. Mám Disney Plus, asi taky zruším. Všude jsou takové ty většinové filmy a nějaké seriály, takové ty věci ne vymytí mozku.
Na Uložto byly knihy. Rozhlasové hry. Audioknihy. CD... Kupa starých věcí jinde nesehnatelná.
Staré dokumenty BBC. Oskenovaná skripta, na která bych jinak v univerzitní knihovně čekala, nebo jsou dokonce digitalizovaná v Národní knihovně, ale přístup k nim přes svou knihovnu kdovíproč nemám a musím si shánět papírový výtisk.
Problém je v tom, že ten zákaz se snaží vyřešit fakt, že lidé reagují na digitální realitu, místo aby jim dovolil digitální realitu užívat a autorům z toho platit.
Problém je v tom, že na Ulož.to neplatíte autorům, ale lidem, kteří na nich parazitují. A to je veliký rozdíl.
Myslim, ze o fitku to moc neni. Hodinka chuze, nebo jineho prirozeneho pohybu denne a je vystarano. Proste misto toho nasednout v obybaku do kary a v praci u pocitace z nej vylezt jit pesky.
Přesně tak. Na jednu stranu je v tom návrhu "fitko", které je děsný overkill, a na druhou stranu tam je "10-15 hodin", což je naprosté nic, to ani nestačí na to, aby si člověk vytvořil nějaký dlouhodobý návyk.
A mohl by mi prosím někdo z odborníků vysvětlit, kde mají někteří lidé na ten sport brát čas? Ono když přijdete v 6 večer z práce domů zcela mrtvý a čekají vás ještě úkoly s dětmi nebo vaření, tak se fakt sportovat moc nedá.
U rizikových skupin, které potřebují trochu zlepšit stav organismu a nejedou na výkon, stačí klidně 20 minut doma. A to si člověk najde (skoro) vždycky, když chce. Ale ano, je to něco naprosto jiného, než muset dojíždět přes půlku města na hodinový pobyt ve fitku, a to ještě v předem daný čas, kdy má trenér na mě volno.
Proboha, co dokáže 10-15 hodin ve fitku? Vůbec nic. Z různých zdravotních a osobních důvodů jsem začal před půl rokem cvičit, jedu minimálně 10 hodin týdně a teprve teď pomalu - POMALU - začínám vidět a cítit nějaké rozumnější výsledky, které nejsou jen typu "vypotím litr vody - jééé, já zhubnul kilo!"
Pokud pacient sám nechce cvičit a nemá k tomu dostatečně silnou motivaci, která by ho u toho dlouhodobě udržela, je nějaká nucená/předepisovaná návštěva fitka naprosto neefektivní, a ještě může některé pacienty zbytečně stresovat/traumatizovat.
Ano, stát by mohl přispívat na dobrovolné konzultace u fitness specialistů, kteří by pacientům připravovali osobní tréninkové plány - pokud o to budou mít pacienti zájem. Ale na rovinu, u rizikových skupin není moc co řešit. Chodit, jezdit na rotopedu, dělat základní cviky s lehkými činkami, dopřávat si drobné radosti za odměnu
Jooo, kdyby to bylo takto lehke. 😄 Pak uz by davno Twitter, Facebook ani Instagram nemel boty. 😄
Kdyby boty nechtěli, tak je nemají. Twitch tenhle systém používá a nemá s tím problém. V Asii je na tohle navázaná kompletní integrita e-sportovních ekosystémů (a zdaleka nejen jich) a už to konečně prosakuje i na Západ. Jde to, nikdo s tím nemá problém a opravdu to funguje. Jenže dokud nepřekročí míra aktivit botů kritickou úroveň, kdy už sociální síti škodí, tak je jejich přítomnost pro Facebook, Instagram apod. přínosem. Zvyšují totiž - byť uměle - míru engagementu (lajky, komentáře, retweety apod.), což se pak prezentuje inzerentům jako úspěch.
Nevymýšlím tady znova kolo. Tohle jsou všechno obecně známé věci - jak navázání online identity na telefonní číslo, tak tolerování botů ze strany sociálních sítí. Takže buď Musk spadnul z Marsu (což je možné), nebo sleduje nějaký úplně jiný cíl a jenom kalí vodu (což je taky možné).
Však o to jde. Jen to nebude unikátní telefonní číslo, ale unikátní číslo kreditní karty, ze které se bude platit poplatek.
No a to je právě ono. Efekt je stejný, ale zatímco u jednoho způsobu ověření bude třeba jen 10% ztráta současných zákazníků (nepočítám-li boty), u druhého bude ta ztráta třeba 80 %. Což je u sítě, která drtivou většinu financí získává z prodeje reklamy, vážně... jak to říct... "odvážný" krok 🙂
Nejde o to, že by dolar ročně byl nějak moc. Jakmile se někde postaví paywall, drtivá část zákazníků zvyklá na bezplatný přístup prostě přejde jinam. A je jedno, jestli mluvíme o sociální síti, online zpravodajství, generování obrázků nebo meteoradaru.
Samozřejmě, je to Muskova věc. Ale sám říká, že z toho základního předplatného nechce vytřískat žádné extra peníze (a také nevytříská), a zároveň si tím podkope základní ukazatel pro prodej reklamy.
Pokud vis jak bojovat s BOTY, tak si posli zivotopis do Twitteru..
Verim ze ti tak 1 mil / mes. daji. Protoze jak je videt, tak ani lide z MIT nevi jak s tim bojovat. :)
Třeba by to šlo udělat povinností ověřit účet unikátním číslem mobilního telefonu. Není to nic nového, tohle používá celá řada služeb a funguje jim to dobře. Pokud by Musk přišel za svým týmem a zeptal se ho, tak to bude určitě první věc, kterou mu jeho lidi doporučí. Jenže jak se zdá, Muska nápady a připomínky jeho vlastního týmu vůbec nezajímají.
Jakékoliv omezování "dle rasy psa" je nesmysl, protože už z principu jde vztáhnout jen k psům s PP. Půjdeme-li cestou regulace a ne výchovy a vzdělávání (nejen chovatelů, ale i obecné populace - "Pepíčku, nepíchej toho pejska do očička, nebo tě sežere!"), musí to být plošné. O co je nebezpečnější pitbull než pastevečák? Nebo než zanedbaný, nesocializovaný kříženec vlčáka a baseta? A pokud chce mít někdo "psa jako zbraň", ten si ho udělá klidně z labradora. Na to nejsou zapotřebí genetické dispozice psa, na to bohatě stačí, když je člověk bezcitná sv*ně.
Představa, že při rozvozu z bližšího skladu je nižší uhlíková stopa, je přece absolutní nesmysl. Při rozvážkách je zapotřebí počítat vzdálenost od poslední vykládky, ne od skladu. Auto, které bude mít 50 zásilek s jednokilometrovými rozestupy, bude mít u jednotlivých zásilek menší uhlíkovou stopu než auto, které sice obsluhuje menší oblast, ale kvůli nižší vytíženosti má jen 5 zásilek s pětikilometrovými rozestupy. A to je informace, kterou se jako zákazník nedozvím - můžu jen odhadovat, že firma s větším počtem zákazníků dokáže líp optimalizovat trasy. Ale to je asi tak všechno, co můžu dělat.
Paní Strelcová, naprosto s vámi souhlasím. Jenže v zemi, kde má pětikolka pod palcem a na háku prakticky všechny instituce, můžeme o pádu vlády jen tiše snít a doufat, že příští volby situaci otočí. A to jen za předpokladu, že zůstanou tajné, svobodné a demokratické! Tedy ne korespondenční!
Vláda může padnout, pokud rezignuje nebo jí Sněmovna vysloví nedůvěru. Nějaké zbožné přání opozice ji opravdu neshodí. Nasbírá Havlíček dostatek hlasů od vládních poslanců, aby vládu shodil? Budiž mu přáno. Ale prohlášení "vláda by měla sama odstoupit, protože to chci", je úplně stejně trapné, jako když totéž (a stejně bezzubě) říkala v předchozím volebním období tehdejší opozice.
Dobře. A teď prosím statistiku, ve které bude, kolik nehod způsobily děti (či jiní chodci) tím, že se bez rozhlédnutí vrhly do vozovky z míst, kde je řidič nemohl vidět (i když jel naprosto podle předpisů a dával pozor), a kolik nehod způsobilo nevycválané auto, které zcela nečekaně vyhupslo na chodník a začalo pronásledovat nebohé chodce.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Základní věta z toho článku zní: "Okolnosti srážky na křižovatce Wenzigovy a Sokolské známé nejsou." No a dokud nejsou známé, jsou všechny podobné řeči k ničemu. Nevíme, jakým způsobem to ujíždějící auto jelo, jak moc ohrožovalo provoz a veřejnost, jestli jelo 200 km/h, nebo 95... Až to vědět budeme, bude možné kritizovat. Ale kritizovat někoho za něco, co si myslíme, že se asi událo, je nehodné času novinářů i čtenářů.