Tak to vezmeme z pohledu pojišťovny lidi zjistí že mají být povodně a najednou si všichni začnou pojišťovat baráky... Tak hold se nějak brání proti spekulantům... Kteří chtějí ušetřit 2-3 tis ročně za majetek v milionech.. Myslím že rodina měla dost času na pojištění..
Aspoň každý pochopí , že pojišťovna není dobročinná organizace a že jejich majetky a mzdy toho mnoho spolknou . Každý má na rozhodnutí , jestli platit bude , či ne . No , ale tenhle případ je smutný .
Jsem obyčejný důchodce, který nemá rád komunisty a nevzpomínám na "báječný život" za komunistů. Ale v současné době se mi nelíbí, jak nás předbíhají Slovinsko, Polsko... atd. Kdyby obyvatelstvo mělo vyšší platy, mohlo by více utrácet. Ale nikdo mi 30 let po revoluci nevysvětlil, jak je možné, že občané západní Evropy se nám v platech stále vzdalují. Mnoho ekonomů tvrdí, že nemáme takovou produktivitu práce. No nevím, nevím. Moc se mi to nezdá. Mnoho podniků u nás vlastní západní majitelé. Ti si velice dobře ohlídají, aby jejich pobočky v Česku měly stejnou produktivitu, jako u nich doma. V čem dělá třeba pokojská hůře svou práci, nežli ta německá? Řidič tramvaje řídí tramvaj hůře, než vídeňský ? A to bychom mohli pokračovat.... Domnívám se, že z nás prostě mají velmi levnou pracovní sílu za stejnou práci. Může mi to někdo vysvětlit? Ale nějaký ekonom, ne socialistický fanatik.
Německé firmy v ČR mají ale české vedení . Já dělám v německé firme , kde Němci nabídli navýšení platu o 35 % , ale české vedení řeklo , že nám stačí procenta 4 a bylo to ... není třeba nadávat na Němce , když Češi byli vždy horší než jejich uzurpátor a to si můžeme zjistit už ode dávna .
Tak se chovají úplni hlupáci. Každý územní plán má vyznačené inundační území, které zaplavuje stoletá voda. Jenom blbec si v takovém území postaví barák nebo koupí byt a spoléhá na to, že se nic nestane. Zcela jistě se stane.
Proto taky normy ukládají řešit stavby tak, aby je stoletá voda neohrozila. Například mosty musí být postaveny tak, aby spodní hrana mostu byla nejméně jeden metr nad hladinou stoleté vody. Již za Františka Josefa, Císaře pána našeho, se musely železnice stavět tak, aby svršek náspů byl vždy jeden metr nad stoletou vodou, podle výškového systému Jadran, a mostky včetně propustků musely zaručit odvedení povodňové vlny.
Protože jsi ignorant, tak ses rozhodnul bydlet v záplavovém území. Ani Bůh Ti s hloupostí nepomůže.
Nejedná se o akademické řeči, ale praktické poznat shromažďované od roku 1772 CK zeměměřičským institutem, který vyznačil záplavová území v mapách, což platí dodnes.
Naši předkové nikdy nepostavili kostel či jinou důležitou stavbu v záplavovém území.
Pouze chudí se ulakomili na levný pozemek a postavili si tam barák. Blahoslaveni budiž chudí duchem.
No , asi máš pravdu , ale u nás jsou i domy z 18 století a jsou hnedle u vody , ale stojí tam i dnes , kdy mnoho domů , co bylo dál a výše , je nenávratně pryč ... Ono taky záleží na ohybu toku . Jsme v kopcích , kdy řeka většinou jen profrčí . Za hodně průserů mohou mosty . Byly několikrát vodou zničené a přesto se tam postaví opět a pak to má následky na domech . Taky dnes má skoro každý auto , se kterým chce až do kuchyně a tak si postaví pevný most na svůj pozemek a je problém . Už komouši dávali mostky kovové , které se dali zvednout a podložit ... ale byly úzké pro auto . Lidi jsou jen nepoučitelní a to v úplně všech směrech a mají strašně krátkou paměť - bohužel . A zákonodárci ??? Těm je přece fuk . Mají daně , tedy peníze na všechno a lidí je jako ... Letošní voda ovšem byla nějaká zvláštní , taková jako řídká , ale to je na dlouho .
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Klidně táhněte úplně