Velmi záleží s kým sdílíte vaši bublinu, jestli jsou k vám lidé upřímní. Já bývám v reakci na svoji národnost ve střehu, protože za těch 12 let, co žiju jinde, jsem slyšela leccos a není to teda příjemné, někdy i nepřímo slyšet,
jakou pověst máme. Začala jsem už i oceňovat klišé o pivu a Praze 🙂
předpokládám správně, že žijete někdě v záp. Evropě (VB, FR, D ???) Já žil mimo ČR hlavně v Asii (8 let) a Africe (5 let) a tam se o nás opravdu mluvilo z 98% jen v dobrém.
Tak mi teda vysvětlete, proč teda do té špatné Itálie tak často Češi tak rádi jezdí? Proč když si lidé v ČR vezmou dovolenou, tak proč z toho skvělého Česka všichni hned zdrhají? Proč lidé z ČR dají 100 tisíc za týden v mé skvělé Sardínii? Máte na to nějaký žebříček? 😆 Ale abych teda jen nekritizoval, tak vám důchodcům je samozřejmě v Česku skvělé.. O tom nepochybuji.. Po materiální stránce se mi dařilo i Česku, pane. Já jsem neodešel za penězmi.. Kvalitní život není o penězích..
Já ale nikde neřekl, že Itálie je špatná, kde to vidíte?
Mi je když tak 43 a spíše bych rád vysvětlil někde na přednášce malým dětem proč lidé cestují. Vám musím také?
Ano statisíce Čechů jezdí do Itálie, někdo každým rokem a mezi ně patřím i já. Tak jako statisíce Italů jezdí do Čech každým rokem. Mi na tom zvláštního nepřijde teda vůbec nic. Tak jako jsem vůbec nepochopil, proč se ošíváte nějakou útratou - to jako má vypovídat o čem?
Někdo utratí za dovolenou 10tis, někdo 100 tis, někdo milión. Každý dle svých možností. Někdo preferuje Itálii, někdo safari v Botswaně, někdo dovolenou v chaloupce v Bílých Karpatech. .
Je potřeba vycházet z toho že jsem cech a pracoval jsem v cr. Takže vycházím z toho že je potřeba dělat Čechům v zahranici cest. Tzn, kde dají víc, tam jdu, takže už mám za sebou usa, nemecko, Francie, Holandsko, Švédsko, Švýcarsko, Norsko. Horší lidi a otrocke pracovní podminky jako v cr jsem ještě nezažil. Právě díky tomu že jsem pracoval s vyrostl v cr, se teprve musím naučit co je to morálka nebo nějaké etické věci.
No fajn. Tak jste tu vyjmenoval z těch sedmi zemí několik co patří mezi nejbohatší země světa a co jako těch zbývajících 195 zemí? Nebo také myslíte, že se tam mají lépe než v ČR? Pokud je mi známo, tak ani Švédsko, ani Švýcarsko, ani Norsko se nemuselo potýkat s následky x desítek let socialismu a jaksi ta startovací čára u nás byla někde jinde. To vaše "srovnání" žádné srovnání vlastně není.
Ano to vám přeji, záleží na okolnostech kde a jak jste žil předtím a teď. Co je pro vás důležité a jaké máte kolem sebe lidi, to je možná nejdůležitější.
Žili jsme na Samaru a hlavní kritéria návratu byl přístup v ČR ke kvalitní lékařské péči, vzdělávání a zbavení se rizik nákazy tropickými nemocemi.
Lepší leda na peníze.. S kvalitou života a společnosti je to ale velká bída..
A vám na Sardínii snad lítají pečení holubi do pusy? V Praze pracují tisíce Italů, protože doma jim pšenka nekvetla. Kolik pracuje Čechů v Římě? Tipl bych si maximálně par set, víc ne. Jak člověk kouká na ty vaše příspěvky tak jen samá kritika - nemovitosti, agrobaroni a furt to točíte dokola, ale život přece není jen o tom za kolik procent dostanu hypotéku nebo že si zrovna nemůžu koupit 100 hektarů půdy.
Když mluvíte o té kvalitě života - ať si vezmete jakýkoliv žebříček kvality života, tak ČR je téměř vždy před Itálii. Pokud se Vám v ČR nedařilo, no tak holt smůla nebo jste něco dělal špatně....na to si už budete muset zodpovědět sám.
Jediné po čem se mi občas stýská v ramci cr je rodina. Jinak ta země nemá nic, proč by jsem se do ní, ani po letech, vrátil, i jen na týden. Proboha proč?Chudá zaostala země která nemá v podstatě nic víc než věčně naštvaně lidi kteří okrádání vlastní spoluobčany a to považuji za národní sport.
Já myslím, že chudý je tady někdo jiný
Právě, že jsem to četl a Váš nazor nesdilim. Pokud lidi odjíždí jen kvůli ekonomice tak se jim problémy nevyhnou .
Nemyslím si, že lidé odjiždí hlavně kvůli své finanční situaci nebo potažmo ekon. situaci ČR, možná před 20 lety. Spíše si myslím, že těmi hlavními motory jsou touha po poznání, dobrodružství, získání zkušeností, romantizované představy o životě v exotických zemí apod. V rámci EU má ČR hodně nízkou pracovní mobilitu.
Tady je celá citace vašeho příspěvku: ,,Hezky napsáno. Žil jsem v cizině 15 let. Dneska jsem vděčný, že jsem se nakonec rozhodl vrátit a že vychovávám své děti v jedné z nejlepších zemí na světě.,,
No však ano. Já nevím po čem pořád pídíte. Jen jsem dále v diskuzi zpřesňoval, že jsem nežil v desítkách zemí, ale sedmi.
Tak si to po sobě ještě jednou přečtěte. Píšete ,, Žil jsem v cizině 15 let,,. Takže, jinými slovy ... Víte kulový o životě venku a jen děláte chytrýho... 😆
Spíše si to přečtěte Vy. Napsal jsem, že v sedmí různých zemích jsem žil více než rok - někde 1 rok, někde 5 let a ano dohromady to bylo 15 let. Ta moje digitální stopa je docela dobře dohledatelná na netu :-)
Jezdím po světě hodně dlouho USA, Afrika, Austrálie, v poslední době jsem nejvíce v USA a nic takového nepociťuji. Spíš mi to přijde, že autor článku ani nikde nebyl, nemá zkušenosti s životem v cizině a píše asi o někom ze svého okolí a ne vlastní zkušenosti.
Mohu se zeptat kolik Vám je let a zda máte rodinu s dětmi a kolik let žijete v cizině? Jestli teda vůbec žijete v cizině
Navštívil jsem svou starou vlast před rokem a rád se vrátil domů na Filipíny. Jedno jsem nepochopil proč hodně lidí začalo vyhledávat nepřátele místo přátel. Co to těm lidem dává. Copak je válka jako virus který se přenáší vzduchem i mezi lidmi? Všude se najdou negativa, ráj na zemi neexistuje, ale i tak proč bych se měl týrat.
Vidíte, já se po 5 letech na Filipínách rád vrátil s dětmi do Čech 🙂
To není pravda, ve většině státu nás poznají jako Československo a ja mám reference o naší krajině jiné. Téměř nikdo nás nepozná a ten solidární zdravotnický systém je téměř jako na Kubě a tento týden mají lékaři schůzy protože 3 roky nemají navíc ani ty peníze co ubere inflace. Co se týče ty kvality rodin v první 30 krajin, to jsme byli stejně i za Husáka a možná i líp. Tohleto ale neřeší režim ale lokalita v Evropě. Nic jiného. A myslíte že na Slovensku, Polsku, Maďarsku se mají lidi hůř jako tady? Ba právě naopak, je otřesné jaký rozdíl je na hranicích Čech a projdete hranice do Německa a je jiný svět. Nesrovnatelné . Tady je například půlka nemocnic tak před demolicí. Škoda rozebírat.
Tak sem pošlete nějaký odkaz na studii, průzkum či zprávu, ve které naše zdravotnictví je na to hůře než v ostatních zemích. Rád si to přečtu 😉
Já si myslím, že vy jste byl spíše na služebních cestách, než že jste někde žil. Protože byste opravdu žít v tolika zemí nestihl za 15 let, jak píšete. 😆
Já jsem napsal že jsem procestoval desítky zemí, nikoliv, že jsem žil v desítkách zemí. Více než rok jsem žil v jedné evropské zemi, třech asijských a třech afrických.
Daří se mi velmi dobře a na houbách jsem pravidelně a naposledy v sobotu
Tak to mě těší. Zpátky k Vaší otázce. Co jsem napsal jsem napsal na základě své zkušenosti s žitím jak v Evropě, Asii, tak Africe a s lepší čí menší znalostí desítek procestovaných zemí. Pokud se kouknete na žebříčky typu "jak se žije" měřených dle nejrůznějších objektivních kritérií, tak nevím o žádném, kde by ČR byla pod třetí desítkou a co v kvalitě života rodin většinou v první desítce. Také nevím o žádné zemi, kde mají zároveň např. vysoké školy zadarmo nebo solidární zdravotnický systém s efektivní leteckou záchrannou službu, která udělá maximum, aby Vás zachránila, když jste v maléru. A na co jsem hrdý - tak třeba na to, že za 28 let cestování si nemohu vybavit, že by někdo z těch stovek a stovek lidí, s kterými jsme mluvil v cizině referoval o ČR negativně. Kam se člověk ve světě hne, tam máme dobrou pověst, ať už jde o sport, umění, naše výrobky nebo znalosti.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
A daň z příjmu aspoň 33% 😀
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
S nějakým úměrným zvednutím platů určitě :-)