Problém je spíš v tom, že takřka všechny velké investiční záměry ČEZu, skončily naprostou blamáží.
Jediným výdělečným podnikem nakonec byly pouze solární parky, dotované českým státem. Vše ostatní se zahraničními partnery skončilo katastrofálně.
Stejně tak to asi bude i s těmito reaktory. Zatím ekonomicky nevychází žádný z prototypů. Jediný podobný - fungující a ekonomicky rentabilní, je ten ruský.
Přesně tak....
Zásadní je, že nám už desítky let chybí energetická koncepce, na které by se shodli politici napříč spektrem.
A pro ty, kteří vidí v jakékoliv těžbě jen to špatné, bych doporučil, aby si tedy zkusili (nebo alespoň představili) jak by vypadal jejich život bez tepla, elektřiny, kovů, plastů.....A taky aby se zeptali skutečných (kvalifikovaných) ekologů, jak je leckde krajina po ukončení těžby a rekultivace krásnější, než před zahájením těžby.
Alexandr Mitrofanov:
„Brzy budou vraždit, pokud se nedocílí toho, že odcházet budou muset oni."
Je to bohužel tak. Pokud se demokracie nezačne účinně bránit, prohraje a s ní i my všichni.
Už Hanzelka a Zikmund v knížečce O toleranci hezky a čtivě popsali, jak je přehnaná tolerance špatná. A dnes je o tom řada vědeckých studií. Proč ale politici toto nerespektují?
Souhlasím. Pro mě neuvěřitelný. Přirozený je, že nechají vyvést, pravděpodobně policií, ty hloupý studenty, kteří se raději ani neptají, protože zjevně nemají na co. Za to by přece měla následovat pokuta, příp. trest veřejně prospěšných prací. A pokud nemají v Británii trvalý pobyt, za opakovaný přestupek vyhostit ze země a zakázat vstup. Takhle to dřív fungovalo. A bylo to v pořádku. Demokracie přece není o tom překřičet ostatní, ale umožnit svobodně vyjádřit názor. Předpokládám, že ještě pobírají stipendium... Prostě strašný a podle mě je taková tolerance začátek konce demokracie.
Jde o hranice tolerance. Hezky a přístupnou formou se tím zabývali už před léty Hanzelka a Zikmund v drobné knížečce O toleranci. Dnes je na toto téma stohy vědeckých studií. Ale politici takové texty asi nečtou, nebo tyto názory ani nechtějí slyšet.....
Dvě připomínky:
Celé "ušlechtilé zelené cíle" slouží pouze k jednomu... z miliónů lidí postupně tahat, tu po pár korunách, tu po stovečce, jejich prachy a shromáždit je na jedné hromádce. Ovšem plavat v této hromádce (jako strýček Skrblík) bude moci jen pár vyvolených. Zbytek bude stát v podhradí a při žmoulání čepice v rukou nebudou chápat, jak na tohle mohli kdysi naletět...😉
Vždyť si to takhle zvolili (ústy svých vyvolených zástupců), takže budou v podhradí spokojení, nebo ne?
Chyběla mně tady jedna důležitá informace. A to, že plynaři těžko mohou zabránit tomu, aby plyn vybuchl, když jim někdo udělá do potrubí díru. Takže prevence musí být v tom, aby jim nikdo tu díru do potrubí naudělal. A konkrátně v případě Divadelní to byl proud okolo 1.000 A po dost dlouhou dobu (aby udělal díru o průměru 20 mm v železném potrubí o tloušťce stěny cca 7 mm). A to by se určitě dalo včas detekovat a vypnout. Ale když se na to kašle, tak příště to může bouchnout zrovna tam, kde budete stát......A zase se řekne: za to může plyn!
Tak to je. V referendech rozhoduje moudrý lid a tak se stavět nebude nic. Všude někdo bydlí. Támhle se nebude stavět, tam se nepovolí zahraniční investice za miliardy s přínosem tisíce pracovních míst a tady přehrada. A potom se bude nadávat na politiky, že nic nedělají a za všechno můžou....
A taky nechceme žádné kamenolomy, pískovny, cihely, ani jakoukoliv jinou těžbu (o zlatě ani nemluvě - to je hodně fuj!). Vždyť se přeci štěrk a písek nechá dovézt z Austrálie, či z Jižní Ameriky......
Kecy. O chuti piva, čaje, kávy rozhoduje do značné míry (někdy se uvádí, že přes 50 % - no nevím, jak ty procenta dokážou vyhodnotit) použitá voda. To vám ale málokdo přizná. Ale zpátky k plzeňskému. Kolik hl se v Plzni za rok vyrobí? A myslíte, že by to mohla dát nějaká studna?
Takže ať už je to s ostatními složkami piva jakkoliv, když se zrovna vaří z vody ze studně, musí to zákonitě chutnat jinak, než když se vaří z vody z vodovodu. A už tím vznikají dvě rozdílné chuti Pilzner Urquel.
Stejně jako pan Havlíček. A opět nic o tom, co úžasného Karel IV. vytvořil mimo současné české území. A tak to málo Čechů zná:
Ojbín
Lauf
Tamgermuende
Lucca
Všechy tyto památky rozhodně stojí za návštěvu. V Tangermuende dokonce strávil víc času, než na Karlštejně.
A na desku, upomínající na pobyt Karla IV. jsem narazil i v dalekém Luebecku.
A už vůbec nikdo nevzpomene na část území, které přičlenil ka Králoství Českému pod názvem Neuboehmen (dnes Horní Falc).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Letos na to dáte (vzhledem k tomu, že většinu ČEZu vlastní stát, tak bych klidně mohl říct "dáme") okolo deseti miliard. Nejoptimističtější varianta je, že první reaktory budou v roce 2034. Do té doby z toho nebude nejen žádný příjem, ale protože ve firmě máme podíl 20%, budeme se také finančně podílet na vývoji , odhaduji cca miliardou ročně (opět ta velmi optimistická varianta). Nějakou dobu potrvá, než se výroba rozjede naplno, takže ty miliardy by se nám pomalu mohly začít vracet tak od roku 2040. A pořád je tu otázka, jestli se to povede a jestli opravdu v té době na trhu modulárních reaktorů bude Rolls-Royce tou špičkou, nebo tím vzadu. Prostě kšeft jako víno - odhaduji, že to opět bude jeden z těch propadáků ČEZu, jak o nich psal pan Streit.
1 odpověď