Bydlím cca 250 km daleko, tak mi to může být jedno, ekoteroristy taky nemám rád, ale dotaz toho spolku mi přijde naprosto v pořádku a adekvátní, protože tvoje svoboda končí tam, kde začíná moje a pokud ty tu máš svoje zájmy, tak já taky. Ta akce nebude na týden, že by mohli odjet někam na dovolenou, takže se jim nedivím. Nejvíc se usmivam nad tím, že bezpečnost je investorovo prioritou a že to bude cajk prohlásí najatá PR agentura.
Pozastavuji se nad zmínkou v článku kde se uvádí že se miny použijí především na Východě Ukrajiny kterou má téměř tuto celou část pod kontrolou ruská armáda a kde není téměř kámen na kameni.Momentálně je vedená ruská iniciativa na Západ Ukrajiny.Myslím si že tyto miny možná zpomalí postup ruská armády ale nezmění to její postup.Ukrajina nemá šanci a Rusko do té války obětovalo už příliš na to aby je někdo něčím zastavil.Ba naopak Rusové opět přitvrdí.
A pak třeba stáhnou ocas mezi nohy jako v Afganistánu a potáhnou zpět do Russka za Putlerem.
Ještě že těžba uhlí a jeho pálení nepoškodí nikoho. Rekultivace zničené krajiny taky nic nestojí, vše je růžové.
Tím neschvaluji nezákonou formu protestu, ovšem pravda je že proti lobby uhlobaronů se právní boj prosazuje těžko a draze.
Máte lepší - ekologičtější variantu - pokud se nechceme vrátit na stromy? Větrníky hyzdí krajinu, kde jsou, tam neslyšíte jediného ptáka a po skončení životnosti vrtule pod zem. Solární panely zabírají hromady místa a výroba s likvidací taky žádná sláva. A obě fungují bez pravidelnosti.Vodní elektrárny zaberou spoustu místa, změní místní biodiverzitu. Vyhořelé jádro se bude muset ukládat po tisíce let. Plynu u nás moc nevytěžíme a pak stačí zavřít kohoutky v Russku, nebo terminály na západě a máme taky problém. Tím nechci uhlí bránit, žil jsem 25 let v uhelné pánvi, ale když chci říkat A, musím říct i B a ne se jen hloupě přivázat k rypadlu, stromu, na silnici.....
Má naprostou pravdu. Nejlepší jsou lidi co si dají vodu z kohoutku a pak se diví, že ji musí zaplatit 😄 .. prý ,,ale vodné nestojí litr 30,- Kč ... takže sedí u stolu, který musel majitel zaplatit, sedí v teple, dvakrát jde na WC, nechá se obluhovat, sklenici musí někdo po nich umýt, ale chtěli by to zadarmo, když je to z kohoutku :-D
Tak ono je otázka, co si k té vodě dáte za jídlo.... pokud jsem kdysi byl s rodinou v pizzerii, byly 3 x velké pizzy, 2 x pivo, 3 x džus a jen na naředění džusu pro děti 2 dcl kohoutkové vody za (tuším) 15 Kč, tak se nedivte, že jsem tam už nikdy znova nešel.... pizzerie kupodivu již neexistuje.
Je to nepříjemné ale logické. Automobily se spalovacími motory škodí životnímu prostředí i lidskému zdraví. Bylo by ale rozumné, vybrané pokuty zase vrátit do systému, třeba ve formě nějakých dotací nebo investic do elektromobility.
A výroba elektřiny a její uchovávání je ekologické? Kdyz vezmu jen těžbu nerostů pro baterie a vrtule z vetrníků, co se po ukončení životnosti jen zakopávaji. A vůbec neřeším uhlí a jádro ( hlavně to vyhořelé palivo)
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak pojišťovna bude chtít vždy co nejmenší plnění. Je to obchodník co chce vydělávat, ne platit.