Waxaan ku noolahay gidaarada gurigaaga dhexdiisa. Wali waan ku daba socdaa.
Takoví, které odněkud vyhodí se vždy stanou největšími kritiky. K smíchu.
Girkin je doslova strůjce celého donbaského separatismu. Agent GRU, který to všechno začal a zajistil separatistům z Ruska zbraně a financování. Jeho kritika byla dříve často mířena i na to, že je ruské vojenské vedení neschopné a Putin se drží až příliš zpátky.
Celkem by mě zajímalo, kolik lidí zpochybňujících podobné analýzy, má v Rusku třeba známé, se kterými by se o tom mohli pobavit. Jedna má známá bydlí v Samaře a můžu skrze její slova potvrdit, že je to teď výrazně horší, než to bylo před válkou. Kdyby chtěla dělat v přepočtu za 7-8 tisíc korun někde u pásu, tak si něco asi najde, ale jako vystudovaná umělkyně by však radši dělala to, co celý život pilovala, ale většina firem, co před válkou tvořily média, zavřely krám.
Co už. Konkurence díru zaplní a Allegro ostrouhá. Zahraniční firmy u nás obecně často moc nepochodí. Vzniklo Dáme Jídlo, přišel Wolt, Uber Eats a podobní, ale Dáme Jídlo, respektive teď Foodora, pořád hraje prim. To samé RegioJet a Flixbus, který se je snažil zničit a taky se jim to nepodařilo. Zatímco všude v Evropě dominuje Amazon a Coca Cola, tak u nás Alza a Kofola. Je to zvláštní fenomén.
Hahaha. Jen kopírujete narativ Pirátů. Je to vlastně celé spiknutí na Ivana a sabotáž Pirátů, že? Sám PePa Ivanovi doporučil spuštění odložit. Když to je zpožděné o min. 5 měsíců, proč nám teda tvrdil, že všechno běží a už stačí jen doladit drobnosti? Pět měsíců práce vám přijde jako drobnost? Mohl to říct hnedka a nemlžit do poslední chvíle. Za to si to odvolání zaslouží. Nechtěl bych být v situaci, kdy mi nejbližší podřízený lže o projektu, který je klíčový pro image celé vlády a prvkem ekonomiky.
Jaký narativ? Co jsem napsal jsou věci, které zjištovali různí novináři. Mlžení ohledně dodělání může pramenit ze spousty zdrojů a nepopírám, že tady Bartoš selhal a nevyšťoural z dodavatele reálné termíny, ale odklad nebyl na místě, kvůli obrovským pokutám. To nic nemění na tom, že tady máme vícero rozdělaných, polododělaných a odložených systémů v rezortech ministrů ze SPOLU a to vůbec nikoho ve vládě ani trošku netrápí, což je mi osobně minimálně dosti podivné, že to samé u Bartoše vyvolalo jeho odvolání.
Podchycené, nepodchycené. Sice to chtěli udělat za 4x nižší cenu, než ICT, ale teď to máme 4x méně funkční. Snad je na sebe Ivan hrdý. Ať už to s ICT Unii je jakkoliv, mají za sebou léta praxe a minimálně by takový projekt zvládli v řádném termínu.
Ono by to možná i šlo, kdyby v září nebyl ten tendr sabotován přes stížnost u antimonopolního úřadu od nějaké maličké firmy z Opavy s šesti zaměstnanci, která zastavila vývoj na minimálně pět měsíců. U toho samého úřadu, který vláda slíbila a bartošovo ministerstvo hodlalo reformovat. 🙂 A to, že by to firmy z ICT zvládly? Podívejte se na digitální systémy, které chystají ministerstva Blažka, Válka, nebo Jurečky. Všechny jsou zpožděné, nebo vyloženě odložené i o několik let.
Já jsem vlastně jako pravicový volič spokojen. Piráty jsme potřebovali, abychom odstranili Andreje.. To se povedlo. Nyní je nutné zvolit jinou cestu...
Supr. Tak bude dál tyhle čtyřnásobně předražené tendry na státní systémy zajišťovat Zajíček z ODS a spravovat Vita Software z jeho ICT Unie, která má tyhle zakázky z 80% podchycené už od devadesátek. Hlavně pořádně pravicově. 🙂
Kupkův postup je jistě správný. Bartoš neměl zamanivě bez odzkoušení svůj paskvil digitalizace SŘ spouštět. Byl varován odborníky, opozicí, úředníky SÚ a nakonec i prezidentem.
Jenže.
Jak je možné, se náhle až po třech měsících rozbřesklo premiérovi i vládním politikům? Vždyť jich většina po celou dobu stála za Bartošem a tvrdila, že věří v jeho schopnost vše napravit. A to i v době, kdy už odborníci tvrdili, že je Bartošův paskvil neopravitelný. Spolu s Bartošem tvrdili, že už starý systéme nasadit nelze a opozice tvrdila, že lze, jen se musí chtít. A to teď Kupka předvede. Jenže škody za Bartošovu neschopnost a tvrdohlavost už jsou obrovské a zaplatíme to my všichni. Nikoliv Bartoš a ti, kteří ho 3 měsíce nebyli ochotni a schopni vyměnit. .
Kdyby ho Bartoš nespustil, tak by z toho byly stamilionové pokuty. 🙂 Já bych se hlavně ptal, kdo je napojený na tu firmu s šesti zaměstnanci, co tenhle tendr minulý rok napadla u antimonopolního úřadu a na minimáně 5 měsíců zastavila jeho vývoj. To byl ten fatální zásah, který podrazil systému nohy.
A město není stát? Tak proč má stát vynaložit z rozpočtu miliardy? Žádný stavitel nesníží cenu o třetinu jen proto, že stavbu zaštítí město. Úplný blábol.
Takže...
1) Ne, město není stát. Kdyby bylo, tak už se například dávno dostavuje městský okruh, na které aktuálně Praha nemá peníze.
2) Nevynaložili by miliardy, město/městské části by poskytli pozemky = dostali by za to byty. Tohle bylo třeba na Praze 5 a 13 de-facto ve dvou místech domluvené.
3) Barák by se zaplatil z úvěru, který by zaštítilo město a spláceli by ho družstevníci.
4) Stavitel by dostal cenu normální, ale z rovnice by byl vyškrtnut developer a pozemek by poskytlo město za přiměřenou cenu a ne příšerně přemrštěnou = ušetřené náklady až o třetinu.
Nepamatuju, že by v médiích vykládali, jak to spustí a všechno bude fungovat. Což není omluva, pokud tomu tak bylo.
Tak jasně, sliby chyby, ale v realitě každý, kdo má trošku zkušeností s nasazováním podobných systémů ví, že to nikdy nejde úplně hladce (obzvláště, pokud jsou zainteresovány staré struktury, které jsou zvyklé práci dělat nějakým způsobem a vedení jim nařizuje nový).
Fiala tohle moc dobře ví a využil mediální pozornost na stavební řízení jako předstíranou záminku. Vratislav Dostál z Info.cz tvrdí, že tu informaci o vyhození Bartoše měl ještě před tím, než se s ním Fiala setkal, takže asi tak...
Nějaký kámoš ODS asi nedostal dotčenou zakázku na systém stavebního řízení a tak byly vyvozeny důsledky. 🙂
A proč by stát měl někomu stavět byty? To dělali jen zlí komunisti. To zde nechceme.
Stát v tomhle projektu nijak nefiguroval. Opravdu nevíte, jak fungují družstevní byty? Město by založilo družstvo do kterého by se přihlásili lidé, ti by se složili na zaplacení stavby developerovi a město by poskytlo pozemky, kterých mají spoustu, výměnnou za některé byty v nově postavené budově. Zaštítění městem by srazilo náklady až o třetinu a po splacení anuity by bylo zaručeno převedení bytů do osobního vlastnictví družstevníků.
Kdyby byla skutečnou záminkou k odvolání Bartoše "zpackaný" systém pro stavební řízení, tak by musel letět i Jurečka, jehož resort měl už v únoru nasadit systémy pro pracáky a sociálku, které se 10 let připravují a místo nich přepisují úředníci data ručně a na papírech. To samé Válek, který pro jistotu další digitalizaci zdravotnictví odložil o 3 roky. 🙂 Ale však... kdo nic nedělá nic nezkazí...
Názorný příklad Hřibův násobně předražená oprava Barrandovského mostu !
Taky pirátský odborník !
Inflace za poslední dva roky přidala na cenách minimálně 25% + byl most v příšerném stavu po desítkách let vedení ODS, ANO a chvilku TOP09. Chápu, měl se radši nechat být a až by spadnul, tak ideálně za vedení někoho jiného. 🙂 A bydlení neměl na starosti Zdeněk Hřib, ale Adam Zábranský, ale to tuším vy asi nevíte.
Nelze vyloučit, že ta digitalizace stavebního řízení byla jistá forma sabotáže. Pro Piráty jsou developeri zlo, prostě oškliví kapitaliste, které je potřeba pořádně zadusit. Nicméně arogance Bartoše dosáhla vrcholu.
To je ale hovadina... Piráti sami se třeba v Praze snažili s developery a městskými částmi dojednat stavby družstevních bytů specificky cílených na mladé lidi bez nemovitostí. Postu primátora se pak ujal stařeček z ODS a celý rozjetý projekt byl zaříznut.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Kolik že mají státy nato ledoborců, v Arktidě by se mohli hodit.
1 odpověď
Waxaan ku noolahay gidaarada gurigaaga dhexdiisa. Wali waan ku daba socdaa.
27
Sledujících
0
Sleduje
Waxaan ku noolahay gidaarada gurigaaga dhexdiisa. Wali waan ku daba socdaa.
27
Sledujících
0
Sleduje
K čemu? Pokud bude jakýkoliv konflikt v oblasti Arktidy, tak ji bude ovládat ten, kdo bude mít vzdušnou převahu.