Ať přemýšlím, jak přemýšlím. Nějak nerozumím pojmu "solárníci". Pokud se jedná o solárníka typu panely na poli, tak jistě souhlasím. Pokud se však jedná o FVE instalovanou na RD, která byla rozumně navržena, nejsou zbytečné přebytky (ty případně od 1.7. navíc mohou být sdíleny) síť vesměs "vyrovnávají", nevytváří špičky a trend spotřeby el. energie spíše narovnávají. Zatím co v prvním případě dává článek a úvaha innogy a všech smysl, v druhém případě se jedná o nesmysl. Tak uvidíme, s čím nakonec přijdou, pravděpodobně to zas bohuzel bude paskvil.
To jsou zase kecy tady v diskuzi... Pan autor přesně definoval vzorový příklad, vaše kde má OSVČ to a to jsou tedy nemístné, přečtěte si prosím článek znovu. Pro rejpaly, jsem OSVČ a ne, nejsem ekonom. Každý OSVČ musí počítat s tím, že zaplatí málo na sociálním a bude mít menší důchody. Uvedu ještě jiný příklad: Robert Tesař a Roman Truhlář podají cenovou nabídku stejnou zakázku na krov, zatím co R. Truhlář dává celou za dílo, R. Tesař ji má rozdělenou na cenu za materiál a cenu za práci, byl lacinější a proto ji vyhrál. Jenže domluví materiál, domluví jeho cenu a pošle majitele tento materiál zaplatit. Krov vyhotoví a jelikož si paušálně odečítá XY procent do nákladů (které ale neměl, protože materiál domluvil tak, aby ho platil zákazník), mohl dát o pár tisíc lepší cenu. Stejně na tom vydělal, protože měl náklady 0 (nepočítám naftu a pár šroubů), pokud se nakonec nedohodli bokem. PS: ještě hůře by dopadla - nejvyšší cenu by předložila PO, tedy společnost s nutností vést podvojné účetnictví. Takže zatím co firma s R. Truhlář jsou konkurence a jejich CN budou nejspíše podobné (u OSVČ bude menší cena, ale ne o moc) vše v mezích zákona, pan R. Tesař z nich vždy vydělá nejvíce a pak ve stáří v hospodě brečí, co má za mizerný důchod (pan R. Truhlář bude nejspíše tou dobou ještě na stavbě a bude si k důchodu přivydělávat).
Zde je přesná ukázka, jak špatné a nerozumné zaškrtnutí volebních lístků vlivem namazaného medu kolem huby může způsobit kalamitu. Fico jede přesně dle RuSSácké předlohy. Zrušit protikorupční orgány, držet u žlabu kamarády a nechat bujet korupci. Jen s pozváním si kamaráda Russáka na pomoc při udržení se u moci bude mít oproti minulosti (kdysi společné) větší problém vlivem jeho země v NATO a EU. Milý voliči, vezměte si z tohoto prosím příklad. Máme v tomto (hlavně v druhé čísti mého textu) již zkušenosti, nebuďme blbci a volme hlavou, ne kolenem. Slováků je mi na další 4 roky líto.
Milý obchodní supermarkety, se.re.te na nás, tedy mi jakožto spotřebitelé to samé na Vás a jdeme pořádat zájezdy do Polska, Maďarska apod. A schválně, kolik z Vás přežije.
Pro spotřebitele, kteří si to přečtou, COOP a Vietnamci to jistí 😄. Ti druzí jsou skoro jako obchoďáky, také mají vše na jednom místě, jen asi 100x menší výměra obchodu a stejně to tam nacpali.
😄 Jak tak tu čtu Vaše komenty... Je mi do smíchu... Úřednice se pouze symbolicky připojily ke stávce v době OSOBNÍ OBĚDOVÉ PŘESTÁVKY, kdy se obvykle stejně občerstvuje a nepracuje a vy ji tu lynčujete 😄.
Pro méně chápavé: nerozporuji, že je úředníků až moc, ale tohle mi hlava fakt nebere... Naprd napsaný článek a Vás je mi líto, jen kdyby Vás nutil zaměstnavatel pracovat i o obědové pauze nebo Vám těch 30 min srážel ze mzdy... :D
Nějak mi nesedí, že by Rusáci, jež okupují jadernou elektrárnu a snaží se ji připojit do "své" sítě, posílali rakety na tu samou elektrárnu. Logika mi to nepobírá (což je ostatně jedno, poslední dobou se na této světové straně neděje nic logického). Tedy z článku je nejspíše patrné, že Russáci brečí a snaží se zvýšit tlak na západ, aby nepodporoval Ukrajinu, k čemuž využívají jadernou hrozbu v podobě "řachnutí" elektrárny (ať už podružným výbuchem trefené vojenské techniky nebo neodborností prováděných prací na přepojení elektrárny). Naopak Ukrajina ostřeluje vojenskou techniku v této elektrárně pomocí zařízení s poměrně vysokou přesností, čímž vytvářejí hrozbu jaderné katastrofy. Tedy s největší pravděpodobností to "řachne". Ať už se někdo trefí blbě raketou nebo prostě proto, že by to od Kremlu byl celkem logický krok. Jdu kopat díru na zahradě...
Kdyby se Čecháčkům chtělo pracovat namísto zašívání se a vytváření ložních prostor, trávení 2 a 3/4 hodiny na sociálních sítích (samozřejmě v pracovní době, doma musí přece posekat nebo jít na pivo) a kancelářské úřednice neseděli hromadně v jedné kanceláři u kávy a pak se cítily uraženě, že po nich někdo něco chce v pracovní době, přidal bych. Jenže v dnešní době v práci vypnete wi-fi a oni Vás div nezažalují, že musí jet na svá data.
PS: jsem podnikatel, ale řadu let sem byl zaměstnancem...
Těchto EXPERIMENTÁLNÍCH PRŮZKUMŮ je poslední dobou nějak moc a pokaždé je vítězem jiná strana... Mám takový pocit, že autorští "průzkumníci" udělají několik obrázků (vždy jen prohodí strany) a po sečtení hlasů vytáhnou ten průzkum, co byl nejblíže realitě a TADÁ, odhadli jsme výsledek s přesností 99,2%.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ve stavebnictví se pohybují 25 let, osobně neznám jedinou stavbu, která by dodatečně nebyla povolena. Dodatečné povolení stavby je ve své podstatě jednodušší, méně otravné oběhávání a v posledních 4 letech to výrazně zlevnilo stavbu samotnou. Můj případ. Mám stavební vzdělání, živím se touto činností a platí pro mě tedy jiná pravidla. Pokud by to tak nebylo, stavím načerno, zaplatím i maximální pokutu 100 tisíc a víc nic, v mém případě se však jedná o pokutu až 1 milion korun a zákaz činnosti. Tedy 5 let stavební povolení včetně všech nesmyslů úředního šimla (obec i stavební urad), dále cca 2,5 až 3 roky stavba. Náklady na stavbu se z 6,3 miliony Kč zvedly za tu dobu na 14,6 milionů Kč (kdybych začal stavět od začátku načerno stejně jako známý, mohl sem mít dům za polovinu!!!). Všeobecně pro výjimku že stavebního zákona je potřeba mít souhlas souseda, pokud nemá, musí jít cestou stavebního povolení a veřejného projednani, to mohlo být a soused o tom ani nemusel vědět, stačí jen vývěska na úřední desce, následné námitky jsou zbytečné, zde však to vypadá, že se s nimi dobře znala, že věděli přesně o co jde a snaží se jít exšéfce naruku. V tomto případě byl jednoznačně porušen stavební zákon z hlediska stavby a nutných stavebních podkladů, zároveň zde byly porušení základní práva souseda (ať to jsou chlivky jaké chtějí, na hranici pozemku si nemůžete zasadit ani tůjku, bez souhlasu souseda, vzdálenost od hranice pozemku pro ovocné stromy je ještě větší).