Autore, Afghánce nechal na holičkách Trump; to on dohodl stáhnutí amerických vojsk, které pak Bidenova administrativa musela provést.
A co horšího: od uzavření příslušných smluv v té věci Trump do konce svého mandátu nepodnikl vůbec nic a Bidenovi po nástupu do funkce pak zbývaly nějaké 3 nebo 4 měsíce k dohodnutému termínu.
Tak v naší vesnici (1500 lidí tehdy i teď, docela velká na české poměry)
bývaly dvoje potraviny (které se ale s otevírací dobou střídaly, takže otevřeno měl vždycky jen jeden obchod. Museli jste vědět, který), masna s otevíračkou 4 h denně, drogerie a textil. Dvě hospody (ve všední dny opět otevřena vždy jen jedna). MŠ, ZŠ 1-4. Z pracovních příležitostí JZD a... už nic. Bus asi 5 linek denně jedním směrem a totéž druhým. Ale jen ve všední den, o víkendech k nám ani od nás nic nejezdilo.
Dneska máme dvě smíšenky, které v pohodě zvládnou i ten sortiment drogerie a částečně i masny. Akorát mají otevřeno od 7 do 20 a o víkendech asi od 8 do 18 h. Ale stejně část důchodců sedne na bus (jezdí k nám totiž asi 12 linek denně každým směrem včetně víkendů a důchodci mají slevu) a udělají si výlet do městečka do penny-lídlu. Kupodivu i obchod s textilem (což na venkově já osobně moc nechápu, ale když vydělává, tak proč ne). Hospody jsou tři místo dvou, MŠ i ZŠ fungují docela v pohodě. Zemědělci obdělávají všechna pole, co se obdělávala i dřív a mimo to přibyla zednická firma a firma zaměřená na dřevostavby a pár drobných jedno-dvoučlenných služeb. Turisti tady (díkybohu) nejsou a nebyli, nejsme na Lipně. Jediný, co bylo a nefunguje, je koupaliště. To trochu zamrzí. Ale na druhou stranu se objevily tenisové kurty, jejichž pronájem je ve srovnání s městem za pusu. Jinak je život u nás ve srovnání s dobou -40 let o 100 % lepší.
Že nebezpečí tohoto druhu existuje, bylo součástí veřejného povědomí od prvního dne napadení Ukrajiny. Koneckonců Putinova chátra to vytrubovala do světa každý druhý den. Pan autor mohl posedět u meteorologických map i s vlastní iniciativy, bez doporučení vlády.
Bláboly o "50 x 50" jsou irelevantní, báťuška se s nějakými sázkovými kurzy nikomu nesvěřoval.
A nic moc dalšího k tomu vláda nemohla dodat, aniž by sklouzla do § 357 TZ.
Vybraná auta nejsou tak úplně moje krevní skupina, sentimentu po přibližovadlech dostupných ve východním bloku zrovna nepropadám, ale nechť, ctím záměr. A třeba Simca se mi líbí.
Fajn je taky výběr lokací, ale pak to začíná drhnout: v lednu slečna ve vršku od bikin. Komu u toho viaduktu veze slečna pizzu a jak se jí v těch bagančatech řídil malinkatý fiátek? R4 na vinici je parádní kombinace, ale kolik tam toho takhle oblečená a obutá slečna s tou konvičkou hodlá zalít? Jakou dírou v časoprostoru tam propadla? A sekáčka v červených koktejlkách? Nikde ani vločka u zimních měsíců? Šaty obecně taky zrovna neodpovídají těm 70. létům.
Když se těm fotkám autor snažil dát nějaký příběh, tak by to opravdu chtělo alespoň špetičku vnitřní logiky.
Navíc mne trošku ruší, že s výjimkou Velorexů jsou všechna auta vůči fotografovi v téměř stejné poloze.
Je to nesmysl. Kopců podobných parametrů jsou plný Alpy a Pyreneje. To, že Pogačar v nějaký konkrétní den nebyl na nějakém konkrétním kopci nejlepší není zásluhou nějakých zázračných parametrů toho kopce, ale prostého nakumulování jeho únavy a stavu kondice v ten konkrétní den.
Může se to stát znovu na kterémkoliv jiném kopci a nemusí se to stát v nejbližších letech vůbec.
A taky mu může rupnout v bedně, jít do úniku v klasikářské 7. etapě, kde se na posledních 17 km jede dvakrát Mur-de-Bretagne a nadělit soupeřům o celkové pořadí půl druhé minuty už tam. A v horách čekat, co vymyslí ostatní.
"Jak by pak probíhalo konkrétní řešení situace s případnou námitkou stavebního úřadu, je těžké předjímat"
To se naopak dá odhadnout docela dobře; příslušný úředník řekne "Chcete, abych to považoval za pergolu? Nastavte lamely do polohy -otevřeno- a zabezpečte je, aby je nešlo zavřít (třeba odstraněním ovládání)."
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
USA se z Vietnamu stáhly pod tlakem veřejnosti. Po stránce vojenské nebo finančně-ekonomické mohly klidně v tom konfliktu pokračovat až do skonání světa.
Autor nějak nepochopil, že tenhle argument -tlak veřejnosti- pro ruskou vládu není relevantní.
Pokud by tedy Rusko mělo ustoupit, musí k tomu být přesvědčeno vojensky (k čemuž Západ nemá odvahu) nebo ekonomicky.
Takže zbyla jediná páka a na tu by se úsilí Západu mělo soustředit. Rusko je ekonomicky na hraně už teď, aniž by to pro Západ znamenalo nějaké postřehnutelné strádání. Stačí, aby příslušní mocipáni řekli JDEM DO TOHO a do roka a do dne je po válce a Rusko ekonomicky v takovém stavu, že dalších 30 let na nějakou agresi ani nepomyslí.