Takových je. Po studiu na VŠ v ČR zůstanou v ČR a přejdou na češtinu, kterou od rodilého mluvčího pozná jen dobrý lingvista. Jsou do prostě šikovní lidé, takže i jazyk a kulturu zvládnou na 1 *. Můžeme (nebo nemůžeme - oba pohledy se dají pochopit) být za ně rádi, že pracují v ČR. Škoda pak SR, že jim chybějí.
.. že jim chybí.. Pardon.
Takových je. Po studiu na VŠ v ČR zůstanou v ČR a přejdou na češtinu, kterou od rodilého mluvčího pozná jen dobrý lingvista. Jsou do prostě šikovní lidé, takže i jazyk a kulturu zvládnou na 1 *. Můžeme (nebo nemůžeme - oba pohledy se dají pochopit) být za ně rádi, že pracují v ČR. Škoda pak SR, že jim chybějí.
A kluci, co si v 50. letech 20. století hráli s dřevěnými pistolkami na popravčí četu, také na ulici svoje hry přetvořili v realitu?
Hrajeme si kde kdo s kde čím. Kolik lidí, zvířat nebo různých moster "zabije" na displeji čehokoli průměrný (kluk či dospělý) hráč?
Kolik uškrcených sokyň - panenek - mají za sebou holky/ženy?
Znovu problem je demografie, te se neda proste uteci.
Podle dat z roku 2019, ve veku 41-50 let tu bylo 1 677 714 lidi, ve veku 11-20 jen 991 576 deti. To je skoro o 700 000 deti mene v prubehu deseti let jen na prostou reprodukci a trend nadale pokracuje.
Pokud podstatna cast populace nevychovala deti, ktere by je v duchodu zabezpecili, je zvyseni duchodoveho veku jedna z cest jak to castecne kompenzovat.
Stát by měl velmi výrazně při rozhodování o důchodu každého člověka zvažovat počet dětí platících daně (tj. dlouhodobě neplatící daně nepočítat).
Kdo je single a bezdětný neměl výdaje s dětmi, tedy si na svůj důchod mohl naspořit mnohonásobně víc než rodiče dětí.
Druhou věcí je nesmyslně vysoká délka placení důchodového pojištění (rozumněj daně) státu a nesmyslně vysoký věk pro přiznání důchodu, jak chce naše vláda.
Po 60 už málokdo má dostatek sil a zdraví + bere pracovní pozice mladým.
Není důležitý věk dožití, ale věk zdravého dožití. Jak pro pracovní nasazení, tak pro užití si penze..
Opravdu jen ve státní sféře, kde je člověk odměňován, i když není produktivní, lze v plné síle žít i po 60ce. Jinde nee.
Ruský humanismus v praxi... Tohle snad vlastním nedělali ani Mongolové!
Je to hodně smutné, jak se chovají Rusové k vlastním lidem - za druhé světové taky měli sověti nesrovnatelně vyšší ztráty než ostatní válčící strany. Jen na území Československa jich zemřelo šíleně mnoho. Asi dodnes nepochopili, jak se chovat k lidem - svým i cizím.
Na druhou stranu - bývalo v historii ještě mnohem hůř. Decimace - šílenost.
Není to seznamování dnes vůbec jednoduché. Sociální sítě a různé online seznamky to skutečně nezjednodušují, zejména proto, že jsou tam frustrovaní lidé (muži protože jim ženy neodepisují - tudíž jsou to "namyšlené primadony" co by jako chtěly že jo) ženy zase proto (můj konkrétní případ), že je osloví muži ve věku jejích rodičů, pošlou předem napsanou zprávu stylem ctrl+v, ve které vůbec nezohlední informace, které v profilu o sobě poskytnou. Takové to přirozené navázání vztahu někde venku u mě vůbec nefunguje, protože nezaujmu na první pohled, mám zkrátka jiné kvality. Přátele říkají, že jednou můj chlap bude mít fakt štěstí a co by za mě daly potenciální tchýně 😄 No obávám se ve svých 33 už se toho asi ani nedočkám:-) A pozor u maminky nebydlím, jen zkrátka neumím navazovat kontakty. Ale pokud by na mě někdo vyvíjel tlak, jako tahle maminka zmíněné dcery, tak bych z toho asi byla dost v depresi, na druhou stranu, asi jí to tolik nevadí, protože ve 30 by se jistě už od mamči odstěhovala...
33 let - to je krásný věk! Máte na výběr mnoho mužů - starších i mladších 😉.
Píšete, že neumíte navazovat kontakty - třeba ano, ale zkuste jedno: když Vás osloví nebo i jinak zkusí kontaktovat nějaký muž, dejte mu větší šanci, než jste dělala doposud. Přijde mi, že hodně žen si příliš rychle rozhodne, zda daný muž je jim sympatický nebo ne. Nespěchejte se závěrem..
Hodně štěstí přeji.
Hezky se čte, že by se podle konvencí nemělo střílet po civilistech atp., ale kdo tato pravidla vymýšlí? Intelektuálové v knihovnách, u počítačů, v bezpečí a dostatku.
Proto všechny armády ve válkách nakonec útoky na civilisty provádějí. (Mimochodem, nesmírně zajímavé je, že civilisté nemají v mezinárodních konvencích přísný zákaz provádět jakékoli akce proti vojákům.)
Když vedou válku vojáci z různých kultur, ani nepoznají, kdo je voják a kdo ne.
Nakonec vyhrají v každé válce nejnižší pudy, zákon "Kill or be killed.". Holt divoké zvíře v Homo sapiens sapiens má navrch před sapiens sapiens. Stačí jen homo vystavit obtížným podmínkám..
Jednoduchá rada pro ženy. Nechodit v noci rizikovými místy a neožírat se v baru s cizími chlápky. A vlastně ani s těmi známými. Kdo ví, co je napadne...
Pravda - v minulých stoletích platilo, že slušná dáma po 10. hodině večer sama bez doprovodu venku mimo svůj dům nechodí. Aspoň nesvítilo všude noční osvětlení. Kéž by lidstvo dostalo rozum a v noci byla většina světel vypnutá. Neekologické, neekonomické.
Mýty píšete Vy s prominutím. 🙂 Nesouhlasím s Vaší teorií a nesouhlasím s tím, že tuto teorii vydáváte jako fakt. Způsob, jakým jste to podal je přesný prezentaci tehdejšího SSSR. Nemůžete s jistotou říct, že útok SSSR měl větší váhu, než svržení atomových bomb. Japonsko už v té době přišlo o většinu dobytého území v tichomoří, přišli o většinu svých důležitých ostrovů, okolo celého Japonska byla ustanovena námořní blokáda spojeneckých lodí, ničeny byly i rybářské lodě, docházeli jim i zásoby potravin, z Japonska jste od března 1945 nemohl vyvézt, ani dovézt nic, byl ochromen i jejich válečný průmysl a Mandžusko jim moc platné nebylo, jakékoliv území mimo Japonské ostrovy nemělo v srpnu 1945 žádnou prioritu. Taktéž nesouhlasím s tím, že by japonští generálové klidně nechali zničit další města atomovými bombami. Za prvé, spoustu generálů ani nevědělo, že na japonská města byly svrženy atomové bomby, za druhé, spousta z nich neznala ani účinek bomby, proto po svržení první bomby trvali na tom, že se nevzdají. To se změnilo po svržení té druhé ( k většině se doneslo, jaký efekt bomby měly), kdy Japonci 12. srpna 1945 na zasedání kabinetu začali jednat o kapitulaci a jejich podmínkách, v tu dobu se ještě v Mandžusku bojovalo... Doporučuji se podívat na vyjádření japonských generálů i Hirohita, jaký efekt na jejich morálku mělo svržení 2 bomb. Je nesmysl předkládat ztrátu území v Mandžusku jako rozhodující faktor japonské kapitulace, protože v tu dobu pro ně území mimo Japonsko nebylo důležité. Přestaňte tedy lidem věšet bulíky na nos, děkuji.
Japonští generálové byli maniaci - mysleli úplně jinak než my. Na Okinawě zemřelo během bojů víc než 100 tisíc civilistů. Odkaz 1 : Velký podíl na tom měla japonská propaganda, která systematicky přesvědčovala japonské obyvatelstvo o tom, že američtí vojáci jsou krvelační barbaři, kteří s nimi budou jednat maximálně krutě. Mnoho civilistů proto spáchalo sebevraždu, anebo zabili své rodinné příslušníky jen proto, aby se nedostali do rukou Američanům.
Bombardování japonských měst začalo v listopadu 1944 a trvalo do srpna 1945. Odkaz 2
Bombardování Tokia v noci 9. března 1945 bylo nejsmrtelnějším náletem druhé světové války; větším než nálety na Drážďany, Hamburg, Hirošimu nebo Nagasaki.
Japonská průmyslová výroba byla rozprostřená mezi obytnými domy, proto a pro sražení chuti bojovat byla japonská města plošně ničena.
O letecké kampani proti Japonsku je např. tato diplomová práce: Odkaz 3
strana 60:
Letecká ofenzíva sehrála důležitou roli v bezpodmínečné kapitulaci Japonska. Více jak čtyřicet procent městské zástavby v Japonsku bylo zničeno a japonský venkov zaplavilo přes 10 milionů uprchlíků, kteří strádali hlady. Spolu s námořní blokádou způsobila letecká ofenzíva pokles japonského hospodářství.
Stále se opakující mýtus, že atomové bomby ukončily druhou světovou válku - že zlomily chuť japonských špiček vést dál válku. Nikoliv. Byl to sovětský útok na Japonskem okupované Mandžusko a následný rychlý postup. Tím Japonsko ztratilo jednak poslední jistotu v nerosných surovinách - Mandžusko bylo japonským zdrojem uhlí a železné rudy - druhak zhasla naděje, že SSSR zprostředkuje jednání mezi Japonskem a USA, kde by Japonsko dosáhlo měkčích podmínek míru než při bezpodmínečné kapitulaci.
Japonští generálové by klidně nechali ničit další města atomovými bombami (kdyby jich USA měly více-ale neměly) a dál by vedli boj. Ale ztráta Mandžuska byla i pro ně smrtící.
Páni ministři by si měli pokorně připomenout pravdu, že žádný strom neroste do nebe.
Není v moci státu zajistit, aby všichni občané přijali za svůj názor oficiální mínění státu. Vždy se najdou lidé, kteří budou mít názor opačný - i kdyby jen z principu.
Nebo se ruských postojů bojí? To snad není nutné, ne? Většina lidí se s nimi přece nestotožňuje.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
A co rodiče?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No, jeho rodiče se asi na čas musí někam uklidit, aby si byli jistí svou bezpečností. Být jimi, nebudu večer a v noci chodit venku..