Dětí se rodí méně proto, že dítě znamená dobrovolné značné snížení životní úrovně nejen v době produktivní, ale i v důchodu.
Optimální strategie zajištění na stáří je nemít děti, peníze takto uspořené z půlky užívat k "bohatějšímu" životu, druhou půlku investovat, a v důchodu mít jeden důchod z investic a druhý důchod od dětí těch hlupáčků, co tuhle vládou nastolenou strategii nepochopili. Prostě je "důležitější" cpát peníze do penzijních fondů než do nové generace.
"Od roku 2026 až do roku 2035 bude postupně docházet ke zpomalení meziročního nárůstu nově přiznaných důchodů. A to asi o 180 až 200 korun za rok."
Upřesnění:
Od roku 2026 až do roku 2035 bude postupně docházet k poklesu reálné hodnoty nově přiznaných důchodů. A to asi o 180 až 200 korun měsíčního důchodu za každý rok přechodného období, tedy za 10 let dojde k poklesu reálného hodnoty měsíčního důchodu o 1800 - 2000 Kč v dnešních cenách.
"Reforma" splní tento cíl - ušetřit na důchodcích peníze. Vedle toho naplní další cíl, decimovat českou populaci a vytvořit ještě větší demografický problém v budoucnu, což ostatně dokládá již nyní zjištěný pokles plodnosti z 1,83 na 1,35 za této vlády, po dlouhodobém růstu. Takže vláda ví, co působí za průšvih, přesto ho chce protlačit. To už není chyba, ale vědomé poškození populačního vývoje.
Zásadní problém je, že pro vládu jsou důležitější okamžité peníze a nikoliv perspektivní investice do budoucnosti. Pak první, kde šetří, jsou rodiny s dětmi, v důchodovém systému je zásluhou jen zaplacení peněz státu, nikoliv zaplacení peněz jako investice do nové generace plátců, z příjmu využívaného na děti se musí platit pojistné na důchody jiných nevýdělečných osob - důchodců, o tom, že pětičlenná rodina s dětmi má stejnou volební sílu jako bezdětný pár, ani nemluvě, prostě těch systémových vad je hromada a dokud se neodstraní, tak nejlepší individuální strategie bude "nemít děti."
Politici by si měli uvědomit, jak by svět vypadal v případě obráceného gardu, třeba:
pokud by za děti mohly volit rodiče, ale důchodci nad 65 let by už volební právo neměli.
pokud by se výše důchodu odvozovala od počtu dětí, a k odvedeným penězům na pojistné se nepřihlíželo
Pokud by pracující byli zatížení 20 % odvodů výlučně na financování dětí, a ne důchodců.
Jak by ten svět vypadal. Byl by pokřiven na druhou stranu, živořili by důchodci, děti by se měly jako ve vatě, politici by se mohli přetrhnout v programech pro rodiny s dětmi a na důchodce by kašlali. A přesně tady je ten problém, že se zcela pomíjí jedna nevýdělečná skupina na úkor druhé.
a zjistili také, že více než polovina teenagerů nechce žít v ČR. Opravdu bych rád viděl, kde a jak byl takový "výzkum" realizován, pokud je za tím Laurenčíková a Marks-Tominová, která raději zrušila komisi pro rodinnou politiku v ČSSD, aby se to téma neřešilo, a která stála za definicí rodiny bez jakékoliv zmínky o biologické vazbě.
Asi ta plodnost klesá pro vládu moc pomalu, z 1,83 v roce 2021 na méně než 1,4 letos. Tak je potřeba rodinám ještě více zavařit, zpochybnit jak dětské skupiny, tak místa v MŠ. Ekonomická likvidace rodin s dětmi je přesně to, co dělá tato vláda a pak se strašně diví, že lidi nemají děti. Sociální inženýrství s cílem zničit českou populaci.
Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) bude změna u každého ročníku znamenat snížení penze o zhruba 180 korun ročně. V průměru za deset let to bude snížení zhruba o 2000 korun. I tak by ale podle ministerstva díky valorizacím měly penze za deset let vzrůst zhruba o 10 tisíc Kč.
Oprava:
Podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) bude změna u každého ročníku znamenat snížení vyměřené měsíční penze v průměru o 180 korun každý rok. V průměru za deset let to bude snížení zhruba o 2000 korun na měsíční penzi. I tak by ale podle ministerstva díky valorizacím a dostatečně velké inflaci měly penze za deset let vzrůst zhruba o 10 tisíc Kč, nicméně jejich reálná hodnota vůči průměrné mzdě poklesne o 8-10 %.
Za současný prudký pokles plodnosti může evidentně Fialova vláda. Demografické parametry se prudce otočily právě s jejím nástupem k moci, ať už jde o parametr plodnosti (do roku 2021 setrvale 10 let rostl až k 1,83, aby poté již třetí rok klesl rychleji než v 90. letech), tak parametr podílu umělých přerušení těhotenství (do roku 2021 setrvale dlouhodobě klesal, od roku 2022 začal růst). Důvodem je naprosté ekonomické ždímání rodin, relativní snížení nebo odstranění veškerých pozůstatků náznaku podpory rodin. Vláda tlačí na to, aby si mladí místo zakládání rodiny raději spořili na důchod, pak logicky mladí do dětí nejdou. Je to negativní sociální inženýrství, co tahle vláda dělá, přitom ví, kde je problém, ale odmítá to řešit. Návrh na to, aby se z příjmu připadajícího na dítě neodvádělo pojistné na výživu současných seniorů (odstupňování sazeb pojistného) vyvolal hysterii o "diskriminaci" bezdětných, přitom se jedná jen o zmírnění ekonomické diskriminace rodin s dětmi. Reforma snižuje nové důchody i těm, kteří měli dětí dost, aby uživila i "černé pasažéry" průběžného systému. Nemít děti je prostě výrazně výhodnější jak v době produktivního života, tak v důchodovém věku. Jen hloupý člověk má za těchto podmínek děti. Asi má vláda za úkol vytvořit nedostatek populace na přijímání migrantů a likvidaci původní populace.
O tom, že rodiny s dětmi mají nižší volební sílu ani nemluvě. Pak logicky politici "pracují" pro jiné skupiny obyvatelstva.
No nejde o reformu, ale o škrty a parametrické změny. Cílem je přesunout financování důchodů do soukromých rukou. Zásadní vada, a to diproporce v zásluhovosti na vložených financích a investici do nové generace plátců nadále zůstává. Důsledek je drastický propad porodnosti a otočení trendu podílu umělých přerušení těhotenství, opět tento podíl roste po 30 letech poklesu.
Proto vláda snižuje důchody, proto straší, že je špatný vývoj demografie, proto žene lidi do spoření místo toho, aby měli děti, čímž bude (a už je) méně dětí a vláda bude tvrdit, "vidíte, měli jsme pravdu".
Politická reprezentace považuje dítě za roveň psu nebo kočce.
Průběžný důchodový systém je naprosto spolehlivý, blbě se vykrádá, proto vládě vadí a snaží se ho zničit a přesunout peníze do soukromých finančních institucí.
Ono vázání na průměrné mzdy nese jedno riziko, a to stimulaci ke zvyšování nerovnosti ve mzdách. Protože při vyšší nerovnosti mezd poroste rozdíl mezi průměrnou mzdou a mediánovou mzdou (půl bere méně, půl více). Pak je otázka, zda by příjmy politiků neměly být navázány na mediánovou, nebo minimální mzdu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je výzva pro opozici na antikampaň:
Snížili jsme rekordně plodnost...
Zvýšili jsme daně...
Snížili jsme podporu rodin s dětmi...
Dokázali jsme prodat lidem elektřinu za nejvyšší ceny...
Vyhráli jsme soutěž o největší inflaci...
Nahnali jsme nejvíc důchodců do předčasných důchodů a tím vytvořili rekordní rozdíl mezi výběrem pojistného a vyplacenými důchody....