Vše staženo na 21,5 stupňů voda jen 42 přitom u kondenzačních kotlů kotel automaticky vypne jelikož pod 45 stupňů je vyhodnoceno, jako ohrožující pro výskyt bakterie, která je opravdu ohrožující. Kotel plynový kondenzační se pořídí za 50 000 Kč toto super čerpadlo za 250 000. Náklady tedy podobné. Jen s tím rozdílem že po 15 letech jsem investoval do opravy 6000. a kotel fungoval dalších 8 let. Servis je doporučený tedy stačí úplně jednou za 2 roky, což je tedy 1000 Kč na rok. Kolik stojí revize kolikrát musí být servis u čerpadla kolik stojí když něco odejde. A jak dlouho člověk šetří 250 000 Kč když tedy není politik nebo nekrade. Pan mluví o 250 000 Kč jak kdyby ji člověk našetřil za dva měsíce. A co bytovky a byty 1 500 000 lidí vlastní kotel, který má kotel v koupelně. ROZMĚR 40 CM NA 80 CM. Jednotlivý byty nárok na čerpadlo nárok nemají. A investovat do velkého čerpadla pro bytovku a dohadovat se se sousedem kolik on a kolik jiný spotřeboval ideální volba není atd. Takže zaberete celou kolárnu a kola si kůli čerpadlu strčí každý asi do p..ele. Super a to ještě k tomu máte panely. Což je další investice. Ano je to reálné v kombinaci panelů úpravou podlahového topení nebo dokoupení radiátorů aby bylo dosažení větší plochy, takže potřebujete 500 000 Kč. Jo to má každý pod peřinou.
Přesně na tohle téma jsem napsal na podobný blábol komentář,
Lidi dobrý, nezlobte se, ale tenhle článek je opravdu slátanina. Čtete to vůbec po sobě? Dvě věty z jednoho článku, autor zastává názor, který zároveň vyvrací 🙃.
"S nástupem masivní poptávky lze ale očekávat i jisté snížení cen a rozšíření nabídky, což by mělo tento trh více zpřístupnit."
"Navíc je pravděpodobné, že s rostoucí poptávkou bude docházet k tlaku na vyšší ceny instalací a delší čekací doby na odborné práce."
A taky na růst ceny elektrické energie.
...Nejdelší den, tedy 21.června, znamenal, že na Maltě měli pouze 12 hodin a 24 minut slunečního svitu, naopak na severu v Reykjavíku měli 21 hodin a 23 minut. Pro zajímavost v Praze to ve stejný den bylo 16 hodin a 27 minut....
Tak to je pěkný blábol, zejména délka slunečního svitu na Maltě. Téměř na obratníku (Marsa Alam) je délka dne 13 h 41 min právě 21.6. Délka slunečního svitu a východ-západ slunce jsou naprosto rozdílné pojmy. Malta 36°s.š., 14,5°v.d. 21.6.2024 je délka dne 14h 36 min., tedy rozdíl oproti ČR asi 1,5 hodiny. Pisálek by měl více studovat a méně psát nesmysly, protože se sekl o 2 hodiny!!!
To je nesmysl!! V JTE jsou nějaké základy stavby. To je vše. Škoda Energo by to asi zvládla, ale co autorství projektu,co Westinghouse a dělat řízení ruského projektu? Utopie.
Proč ne? Projekt ruský, určitě zaplacený, dokončit mohou jiní. Hlavně by se markantně zkrátil čas od povolení k provedení stavby.
Rusové v podstatě dodávali projekt s garancí funkčnosti a i ten byl přepracován. Celou technologickou část vyrobila Škoda Plzeň. Ten projekt povolený někdy v roce 1986 by dnes nemohl projít. Předpisy a hlavně veškerá bezpečnostní pravidla jsou o 40 let dále. Z podobných důvodů řízení JET dělal Westinghouse. S ruským řízením by to nikdy nikdo nespustil.
A právě o to jde. Jaký je tedy důvod, aby to Škoda opět nezvládla? Celý projekt dostavby po...l Václav Klaus, který dostavbu zamítl s tím, že tolik energie nebudeme potřebovat. Kritizujeme Rakousko, jak nespustilo již hotovou elektrárnu, ale my jsme udělali to samé v bledě modrém.
PET láhve kupuji především proto, abych s nimi nemusel zpátky do obchodu. Zpětný výkup dává smysl jen u obalů pro další plnění. Po spotřebování obsahu PET obal zmačkám a dám jej do žlutého pytle, aby je svezli jednou za čas k recyklaci. To přece dává smysl. Použité obaly po zmačkání zmenší objem a tím pádem je snadné je naložit firmou, která odpad odváží. A ještě na tom obec vydělá. Pro to byly nevratné obaly navrženy.
Ono je to trochu jinak😅. Generálním dodavatelem JE Temelín byla Škoda Plzeň. Původní Sovětský projekt byl přepracován a technologii dodával Westinghouse. Tak co teď vy na to?
Druhá věc je, že JE Dukovany je podstatně starší a pomalu se blíží konec životnosti. JE Temelín je s dostavbou druhá v pořadí.
Já samozřejmě vím, že řízení JETE je od Westinghousu, to taky způsobilo velké zpoždění výstavby, nicméně se stále domnívám, že dostavět by se mělo rozestavěné dílo a tím by se ušetřilo hodně miliard a hlavně času. Od Rusů vzít jen to nejnutnější železo a na základě dříve vydaných rozhodnutí a povolení pokračovat ve výstavbě v tom duchu jak se udělaly ty první dva bloky.
V Temelíně stojí základy pro další dva reaktory, ale ruské. Dostavba by stála asi nejméně, obsluha je zapracovaná. Na iDnes psali 23.10.2024, že Rusko staví ve světě nejvíce reaktorů. Mimo Rusko cca 19. Taky v EU (Slovensko, Maďarsko). Maďaři a Slováci se ohánějí tím, že už bylo rozestavěno před sankcemi a proto to musí dokončit. Nebylo by tedy lépe dostavět už to, co je rozestavěné v Temelíně (cena dostavby před covidem údajně 160 mld.) a pak teprve stavět s nějakým západním partnerem v Dukovanech? Před léty do Temelína stejně většina dodávek šla z českých firem a možná by to bylo i nejrychlejší vzhledem k tomu, že projektová dokumentace určitě existuje a schvalovací proces určitě taky proběhl když byla stavba zahájena. Mrzuté je, že Slovensko vyrábí 59,2% energie z jádra a staví dál a ČR jen 36,7% a nestaví nic.
Měl jsem staršího předchůdce a byl jsem rád, že jsem se ho zbavil. Vše fungovalo na 100%. Jízda jak po obci, tak po menším městě byla jen otázkou času, kdy mě kdo srazí. Z bezpečnostních důvodů už ne, když už, tak min.125 skútr, abych rychlostně "zapadl" do jedoucí kolony a nebrzdil všechny okolo.
To je taky největší nesmysl omezit 50ccm na 45 km/h. Ideální pro město by byla šedesátka, aby tam byla ještě trochu rezerva při předjíždění.
Jo a jak vám ten plynový kotel v létě chladí, paráda, co?
Pane Horáku, vy snad montujete TČ, když za ně tak bojujete. Přípojku plynu jsem měl za bolševika opravdu zadara a měnil jsem plynový kotel v roce 2011 za kondenzační plynový. Přes léto používám FV a klimatizace. Já netvrdím, že pokud jste stavěl nový dům, ideálně zateplený, tak moc neprotopíte ani elektřinou, ale odpis TČ při pořizovací ceně 250 tis. počítejte 25 tis. ročně a k tomu si přidejte cenu energie. Já plynem protopím v domě 8+2 ( 260m2 obytné plochy) cca 14MWh. Při ceně 1830 Kč/MWh je to 25.620 Kč+ 1500 údržba. Odepisuji na pořízení kotle (životnost cca 20 let) mnohem méně než vy. Cca 3000 ročně. Mne jenom děsí, jak si lidé nedokáží připočíst počáteční investici a mění pak funkční za méně funkční a dražší.
Přesně tak! Současné uspořádání času v Evropě je naprosto nesmyslné! Vždyť např. když východoslovenské Michalovce už zalévá sluneční svít, tak ve stejné době je ve španělské La Coruně tma jak v pytli. Je přece hloupost, aby místa vzdálená od sebe cca 3000km v západo-východním směru měla stejný čas!
Souhlasím, pokud obvod zeměkoule cca 40000 km vydělím 24, tak by se každých cca 1666 km měl čas posunout o 1 hodinu. Tedy středoevropský čas by měl končit nějakých 833 km od patnáctého poledníku. Když jsem přijel do Valencie v létě, tak jsem zíral, že ve 23:15 LČ tam bylo ještě trochu světlo. Lidi tam chodí spát v jednu a vůbec jim to nevadí.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
EU chce zkrátka lidi nahnat zpátky do jeskyní a nejlépe, abychom si tam zatopili šiškama a volně ležícím klestím.
Už mám týhle sebranky vypatlanců plný zuby 😡
1 odpověď
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Už se chystá zákaz vstupu do lesa.