Černochová chce pro VP nové kompetence, už dokonce stihla předložit k projednání novelu zákona o vojenské policii. Soubor změn několika zákonů by měl vejít v účinnost 1. července 2025. Má zefektivnit činnost vojenské policie a dát jí nové kompetence. Nově umožní zaměstnávat ve Vojenské policii vedle vojenských policistů také občanské zaměstnance. To sice trochu připomíná praktiky STB, ale podobnost a časový sled jsou jistě jen čistě náhodné.
Tato novela mimo jiné také opravňuje VP zadržet vám řidičský průkaz a vstoupit vám do obydlí či na pozemek, je-li to nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob.
Což se samozřejmě dá aplikovat v případě vyhlášení nouzového stavu, mobilizace, nebo další pandemie (při které nás už díky podepsanému pandemickému zákonu před restrikcemi neochrání ani Ústava).
S výkony celníků se možná počítá při ochraně vnitřních hranic... ?
Je to jen jedna z možností k zamyšlení, žádná konspirace.
Článek plný neurčitostí a nejasností (dle použitých výraziv "předpokládají / pravděpodobně / mají podezření"). Nemluvě o pochybnosti o relevanci této informace už jen proto, že není asi úplně standardní a od Němců ani snadno uvěřitelné, že by si nad JE a vůbec nad svým územím nechali létat něco podobného bez zásahu. Tady už má ale klasicky část diskutujících naprosto jasno a žádá tvrdou odvetu. Děsivé.
Avetisjan:
„Zničíme tak ty blbé vzpomínky na komunismus,“
Wikipedie:
Roku 1945 byly vydány dekrety o znárodnění a zestátnění průmyslu, bank a dolů, na jehož základě byly zestátněny a centralizovány i frýdecko-místecké textilky (převážně založené židy) – vznikl národní podnik Slezské bavlnářské závody (někdy také Sico), které měly pobočky i v jiných městech.
Po pádu komunismu byla roku 1990 Fondem národního majetku založena akciová společnost Slezan. Některé jeho provozy byly v 90. letech 20. století uzavřeny a byly přebudovány, či zbourány a na jejich místě postaveny jiné budovy.
.....
Faktem je, že během té doby, na niž dnes p. Avetsian blbě vzpomíná, našlo v tom areálu práci a živobytí mnohem víc lidí, než je tomu dnes - jeden bagrista a jeden jeřábník (berte s nadsázkou).
Kupodivu až v těch devadesátkách se "záhadně" přestalo dařit. Na tuhle dobu už má ale zřejmě pan Avetisjan mnohem lepší vzpomínky.
Úhrada reparací by byla nejlepší omluvou za válečná zvěrstva.
Zrušení Benešových dekretů by bylo jedním z nejhorších zneuctění všech Čechů, kteří nelidské jednání ze strany Němců během 2.sv. války zažili!
Je ostudné, že takový protičeský blábol ze sebe vůbec vyplodí někdo, jehož mateřským jazykem je čeština. Mnohem víc alarmující je, že to dokonce někdo zveřejní a to, že tato hanebná polemika se přetřásá i v politických kruzích je na hraně vlastizrady.
Zaráží mě výše alimentů, kde paní policistka uvádí 7000,-Kč.
Podle kalkulačky výživného by takto nizké výživné pro tři děti uvedeného věku bylo otci stanoveno v případě, že vydělá cca 23500,-Kč. To jako vážně?
Protože pokud by měl otec alespoň 30 tis. čistého měsíčně, výživné by bylo nějakých 11 tisíc, při (v ČR stále ještě podprůměrné mzdě) 40 tis. by to bylo už 15 tisíc.
Nechci křivdit a soudit příčiny této její situace, ale nějak mám pocit, že finanční situace paní policistky nebude přesně taková, jak popisuje.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Spíše než jeho pokusu o familiernost a zbabělé (i když asertivně podané) svalování viny za katastrofickou digitalizaci na nepřítomného kamaráda Ivánka bych dal prioritu informaci, že "chce předložit novinku v rámci nouzové legislativy a k nouzovému stavu a stavu nebezpečí by rád zařadil do zákona i stav obnovy. „Byl by na období, když už nebezpečí nehrozí. Byl by to stav, který by zjednodušoval procesy. A dokonce si myslím, že by mohl být dán do kompetence krajům,“ poukázal ministr vnitra, který chce novinku prosadit ještě do konce volebního období současné vlády."
Trochu to zavání zvyšováním vlastních pravomocí a zbavování se odpovědnosti za obnovu (přehození na kraje).