Na české straně na silnici I. třídy od Královce do Jaroměře budou provoz ještě k tomu zdržovat pomalu jedoucí vozidla jako třeba traktory. Třeba na rychlém úseku Jaroměř - Trutnov často traktor od Výšinky do "JZD" ve Střítěži, nebo Volanově. Měla by být pro ně povinnost na nějakém místě zastavit (Bus zastávka) a pustit kolonu.
Výpověď pro nadbytečnost často dostanete, když firma z různého důvodu chce ušetřit, nebo chce nabrat svého známého, nebo reptáte. V tom první zdůvodnění, po nějaké době zas nebere někoho levnějšího, nebo někoho, kdo bude "obsluhovat" dvě funkce, např. nějaký mladý pracovník, kterého si zaučí. Dobré firmy za "nadbytečnost" dají 6 i více platů odstupného, vychcánkové jen 2, nebo 3 dle zákona podle odprac. let. Pěkná nekalost jsou i kolektivní smlouvy, kde valorizace mezd se dílem rozděluje do platu a dílem se dává třeba do tzv. Vánočního příspěvku, který je vyplácen na konci roku. Vyplácení příspěvku je vázáno, odpracováním celého kalendářního roku. Když vás pro nadbytečnost propustí třeba měsíc před koncem roku, tak nic nedostanete.
Ve článku šéf odborářské organizace říká, že je potřeba pracovat s mládeží. Je pravda, že nikdo se do odborů moc nehrne, protože nikdo není zvyklý se angažovat a na druhou stranu by to mohlo provokovat zaměstnavatele a hrozit vyhazov. Možná by nebylo špatné zpracovávat mládež na gymnáziích a VŠ, protože tam je hodně příznivců pětikoalice a na rozdíl od západní Evropy má naše mládež hlavně pravicové smýšlení a naivnost, protože zatím nenarazila na realitu života.
Naše země nejspíš nemá pořádnou zahraniční politiku. A v současnosti při zvýšených cenách energií nevyužívá své páky. Plyn jde k nám a do budoucna půjde hlavně přes Německo, který si k ceně něco naúčtuje. My zatím jako výrobci elektrické energie s přebytky nevyužíváme páky a do Německa ji nedodáváme s vyšší přirážkou. Ekonomka Švihlíková tvrdý, že nejsou řádně zdaněné korporace u nás, které vnitropodnikově dcerám u nás účtují za vyšší ceny.
Při nějakých reformách se obávám, že to odskáče zaměstnanec při možné změně zákoníku práce.
Dobře napsané... Mně je 45 let, VŠ, řekl bych se řadou pracovních zkušeností v průmyslu a taky už nějaký pátek hledám práci a potýkám se s podobnými problémy na pohovorech, tak, jak to je uvedeno v článku. Tedy poslouchat trapné otázky (hlavně od personalistek) typu "co se vám nejvíc povedlo během kariéry, jaké vlastnosti by měl mít Váš šéf, proč jste skončil tam a tam atd.". Samozřejmě je nutné se naučit odpovídat tak, aby se uchazeč vyhnul nepříjemným otázkám, někde zalhal a zamlžil, jinde si přibarvit, jinak má problém. Prostě, cokoliv řeknete, může být použito vůči vám. Člověk se musí umět prodat. Do toho mám zkušenosti snad i o 10 let mladší personalistkou, která dokonce se mnou pracovala u stejného zaměstnavatele a která od něho odešla, protože se jí nezamlouvala jedna a pak druhá pozice, kterou jí nabízeli. A ona se vás při pohovoru ptá, proč jste skončil tam a tam... Je to její práce, ale... A když se ohradíte proti její otázce, je problém, to už se nelíbí budoucímu šéfu, manažeru. U řady firem ještě k tomu se pokládají otázky typu "jaký plat by jste si představoval", bez zpětné vazby, tedy "obálková metoda". Řekneš hodně máš smůlu, opačně se okradeš. Odpovědí firem po pohovorech jsou taky zajímavé, fráze typu "vybrali jsme vhodnějšího kandidáta", přesto, že i nikoho nenašli pro výši platového požadavku atd. a hledají dál. Čím je uchazeč a pracovník starší, tím to je obecně horší v práci. Na druhou stranu se můžete hlavně na výrobě/mezi manuálně pracujícími potkat s tvrdohlavými mezky, kteří jen tak nechtějí změnit své pracovní návyky a jedou si to svoje.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Benjamin může jít do Anglie na zkušenou, ale pokud nebude něčím na prac. trhu výjimečný, tak bude jeden z mnoha. Ale třeba tam bude mít dobré podmínky k životu, hlavně nenarazit na Mohameda.