Škoda že u příspěvků kritizujících vakcinaci není uvedeno vzdělání diskutéra v oboru infekčních chorob. Všechny očkovací látky byly schváleny EMA, FDA i SUKL a jsou používány i ve Švýcarsku, USA, Rakousku a Švédsku tedy zemích kde by nikdo neriskoval něco nejistého. Nejsem lékař ale věřím lidem jako jsou Roháčová, Vašáková, Prymula, Maďar či Koblížek..(názory těch kdo si v šesté třídě hráli ve sklepě na doktora neberu)
Každopádně, pokud se vyskytnou nějaké nežádoucí příznaky po očkování, tak by stát bez keců měl odškodnit "oběti" vakcinace v případě povinných vakcín a farmaceutické společnosti v případě těch nepovinných. Běžný smrtelník se také musí za nemalou úplatu pojišťovat na spoustu rizik v běžném životě.
Nesvádějte to na montovny, ty nás vytáhly z bídy, kterou způsobili občané republiky, dnešní důchodci a ti před důchodem .Pořád se žvaní a žvaní , Češi chtějí všechno zadarmo a chtějí se mít jako ti nejlepší. Ale my nejsme nejlepší, většina je pod státem, který vydírá a další je zaměstnaná a schovaná pod odbory. Kde jsou malé firmičky, živnostníci kteří táhnou, dělají servis a je to podhoubí ekonomiky..? Protože Češi nechtějí jít do rizika a mnozí ani nemají co nabídnout a chtějí být pod peřinou. Když je to OSVČ, tak jsou to ajťáci, různé podržtašky , šmelináři a různí poradci. Školství požírá miliardy a pořád jen křičí dejte peníze, ale chtějí je hlavně pro sebe. Jenom si namlouváme, co by kdyby, ale je třeba přiznat, že jsme druhá liga a plná sprostoty, nenávisti a závisti. A proto zde uspějí v politice různé podprůměrné charaktery a k ničemu se nehodící mluvkové, kteří podporují hlavně rudé oligarchy požírající dotace, které systematicky vyssávají stát , protože nemají konkurenci a bez ní jsme v kapitalismu se socialistickou tváří. Uvědomte si, že jsme od války zničili téměř vše, lidské charaktery nemluvě.. Budeme prostě jen zase na ocasu..
Na lepší podnikání tady ještě pokulhává vymahatelnost práva. Ne každý může podnikat....Po revoluci se řada odvětví pustila cizincům. Proč banky, vodárny, je na to něco hightech? Ani jeden velký český supermarket...
dost jednostranné vidění - a to říkám ještě mírně. fakt si chcete zajet na Ukrajinu na prázdniny? fakt nevidíte, že Rusko bombarduje civilní obyvatelstvo naprosto beztrestně? takto Izrael nikdy nepostupoval. víte, co to znamená válka ve městě? proč tedy hamás neproustí ty unesené Izraelce? protože chce pokračovat ve válce a manipuluje západní veřejností
Izrael často nejedná v rukavičkách a i za míru. Násilím budoval osady na palestinským území. Netanjahuovi se válka hodí do krámu, byl stíhán za korupci a na osud rukojmí taky nebral zřetel, což bylo v rozporu s názorem jeho bývalého ministra obrany a části veřejnosti. Izraeli fandím, ale nesmíme být příliš zaslepení a rozlišovat.
Pak ale zůstává otázka, zda za ten stav nemůžeme sami, my Češi. Německou menšinu jsme vyhostili, zkusme se ale zamyslet nad tím, proč bylo soužití s nimi tak obtížné. Každý národ má nějaké vlastnosti, mnohdy je rozdíl mezi národy vidět už v pořádku a v péči o krajinu okolo sebe. Pokud vás vlastnosti sousedů iritují, nelze s nimi mít společnou zahradu. Chybí nám elita, německou jsme vyhodili a česká po staletí mizela do ciziny. Zůstali jen slouhové.
Vyhoštění Němců bylo následkem 2. sv. války a to co se dělo v roce 1938 v pohraničí. Soužití Čechů a Němců trochu komplikovalo národní obrození, kdy jsme se jako národ začali emancipovat a pak výrazněji založení našeho státu, hospodářská krize a nástup Nacismu v Německu. Samozřejmě mít v zemi velkou menšinu, která vždy hrála prim a byla echt, taky nedělá dobře.
V článku se hovoří o divoké privatizaci a levné pracovní síle, chtěl bych ještě zmínit úpadek textilního průmysl, který byl u nás silně zastoupený. Je pravdou, že spousta toho začalo být vyráběno v "levnější" Asii, ale stát tomu úpadku dost pomohl. Velký boom vietnamských tržišť, kde se prodávalo zboží ze kterého se určitě neplatily daně to musela být jistě pěkná korupce od našich politiků a úředníků. Další chuťovka bylo prodání vodáren zahraničním koncernům. Řekne mně někdo proč? Je v tomto odvětví nějaká konkurence, aby to našinec nezvládl? Určitě ne, jen blbost a korupce.
Pan Pajkrt by byl nejraději kdyby všichni seděli nad učebnicemi a skripty. To by pak byli ale jen ti studovaní a jen manageri, vedoucí, politici, právníci, Mudr, ATP. Nějak právě těm studovaným v jejich chytrosti a intelektu nechce dochazet, že by pak nebyli ti dělníci, který tak potřebují pro chod mechanismu státu, např ve výrobě a sluzbach a které tak podceňují finančně i slovně. A takoví studování intelektuálové nám řídí životy, zneužívají, vydírají, okrádají, i o prava. Hrabou jen prachy a řeší jen vlastní prominentnost, prospěch, vlastni zájmy a potreby. Ti, co nejsou na jejich úrovni jsou pro ně póvl a levná prac sila tuzemská kterou nahrazují zahraniční levnou prac silou, aby nemuseli zvyšovat dělnický třídě mzdy a minim mzdu na urov kvót a směrnic eu. Není divu, že je tu hodně lidí nespokojených.
Pan cyklista za komunismu nemohl jezdit po ČSSR na kole ? 🙂) V ČR je svoboda limitovaná potenciálem peněz za který si koupíte nejen domy, auta, pozemky.. (čert to vem, ale jsou z nakradených peněz - z platu běžného obcana na to nenasetri člověk) ale tzv "nejsvobodnější" si za to kupují potřebné osoby ve státním sektoru včetně tzv."nezávislé" nebo právě proto, justice, policie, stát zastupitelství, sociálku, zaměstnance neziskovek, lékaře, znalce, auditory, i vaše sousedy 🙂 Jako projev vůle prosadit si vlastní zájmy a potřeby i za porušení zákonů a práv jiných na kterých páchají lží a zločiny a kterým je takto spravedlnost, práva i ta správná poctivá svoboda odcizena. Není proto divu, že je dost nastvaných lidí a kriminalita roste a poroste. Takže toliko fakta o svobodě.cz
Dobře jste to napsala, oni si myslí, že každý bude podnikat, nebo, že je jednoduché se dostat nahoru, což je limitováno schopnostmi, časem, penězi, štěstím, konexemi a já nevím čím ještě. Mít lepší práci/místo nastane třeba po letech až (privilegovaný) předchůdce odejde z firmy, nebo do důchodu. Současní představitelé argumentují, že by se měl každý snažit být strůjcem svého štěstí, což je pravda. Na druhou stranu žijeme ve státě, který je kolonií států se zavedenějšími tržními ekonomikami, což většinou nedovoluje mít vyšší platy, pže jsme jenom subdovatelé s nižšími maržemi výrobků a navíc neumějí zajistit levnější energie pro domácnosti a průmysl, tak se nám snižuje život. úroveň a ubývají prac. příležitosti.
Je to zvláštní řízení osudu, že se při nehodě často trefí do objektu, který je třeba jediný na několika kilometrech, jako třeba tento zřejmě propustek. Tak to mají např. i motorkáři, kteří trefí strom který je široko daleko jediný. Upřímnou soustrast pozůstalým...
Nechápu, proč se na takových propustcích nedělá ze strany nějaký náběh, který by max. poškodil spodek auta. Bylo by to jen o trochu víc betonu. Podobný problém vidím i u svodů/vpustí pro vodu z příkopů u krajů různých cest, kde jsou cyklostezky. Ve Francii jsem právě viděl různé zakrytování.
Nechci znít nějak hustě, není to nic proti Vám, ale platí staré známé: „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.“ V práci člověk tráví 1/6+ celého života. Měl by se snažit si najít takovou, která dává smysl, rozumný peníze a baví jej. V době, kdy se dá naučit vše možné online zdarma, nebo za pár kaček, je jen na nás, kam se jako osobnosti a národ posuneme.
Najít si práci, která by mě bavila a byla rozumně zaplacena o to se snažím, jen není jednoduché se k ní dostat. Online školení kolikrát nestačí, musíte mít praxi. Na (online) školení je potřeba čas, v horším případě peníze.
Co pro ta zlepšení děláte Vy? Nebo kolik zaměstnáváte lidí a jak se jim přizpůsobujete při jejich hendikepech? Co děláte se špatným kolektivem?
Já nikoho nezaměstnávám, jsem jen zaměstnanec, píšu jen, že někdy to v práci nestojí za nic. A při pracovních pohovorech se člověk cítí jak onuce. Když spolupracujete z blbem, tak za to nemůžete.
O tom žádná.
Ale všude ve světě funguje trh práce, takže se lidé klidně stěhují z jednoho konce země na druhý. U nás si všichni dřepli na zadel a raději nic nedělají a berou dávky. Nebo lidé dojíždí do práce i stovky kilometrů. Sám jsem to čtyři roky dělal. A to ještě nebyla celou cestu dálnice, ale asi tak 25%.
.
A pokud jde o handicapované. pro ty by samozřejmě měla být účinná pomoc ze strany státu.
Není jednoduché změnit místo, to stěhování a věci kolem, zvláště, když nejsou, anebo není moc peněz. Tak to dojíždění za prací má u nás taky trhlinu, dálnice nejsou, na silnici spousta uzavírek atd. Časově to raky není med. Tím handicapem jsem to trochu špatně popsal, myslel jsem, že jako uchazeč můžete mít nějaké nedostatky, a někdy je prostě nemůžete napravit, protože nemáte prac. zkušenosti, peníze, nebo čas.
Tak proč nepracujete sám na sebe? A nebudete nad sebou mít žádného pana bohatého...A jen na okraj,je to co jste popsal nesmysl.Pokud se vám vaše práce,z jakýchkoliv důvodů nezamlouvá,proc ji dále děláte? Pracovních příležitostí pro vzdělané, pracovité, slušné lidi, je nepřeberné množství.
Vždy není možnost volby, není to tak jednoduché a každý nemůže podnikat.
Mě vždy dost udivovalo, kolik lidí chápalo svobodu jen jako možnost cestovat, jako by to bylo jediným vyjádřením jejich svobodného života. Pak samozřejmě možnost svobodně se vyjadřovat, což pro mě je cennější, než cestování. Absolutní svoboda však neexistuje, není možná, existují pravidla, všeobecná morálka , nějaký řád apod. Ovšem...pokud stát dost zasahuje do různých svobod občanů...a myslím, že zasahuje tam, kde by nemusel...tak to taky na pojetí svobody má vliv.. Navíc ta stálá podřízenost někomu, k té svobodě taky nijak neodpovídá...
A bohužel často se také musí držet pusa a krok, nebo se třeba jen na někoho špatně nepodívat. To platí v práci, v různých kolektivech a kroužcích. Často s vámi někdo pěkně oře, že si to necháte líbit, a také jen proto, že jste mladší, nebo naopak starší, nebo někdo má nějakou výsadu a nebo někomu nelezete do zadku.
Jsou lidé, kteří k životu potřebují svobodu a jsou schopní nést zodpovědnost sami za sebe. Pracovat na sobě, být tahounem společnosti.
.
Jsou lidé, kteří svobodu nechtějí a potřebují vůdce, který rozhodne za ně a postará se o ně a oni budou bezstarostní. A tak nemají sebemenší důvod se o něco snažit.
Je pro ně mnohem příjemnější sedět v putyce a lemtat pivo a kořalu, než sedět nad učebnicemi a skripty a naučit se něco nového.
.
A je na každém aby si vybral svoji cestu. A pak nesl důsledky svého rozhodnutí a neházel vinu na jiné. Já za to přeci nemůžu, to ti ostatní......
Já se třeba také budu cítit svobodnější, až některé věci u nás budou lépe fungovat, např. právní stát - rychlejší fungování justice a vymahatelnost práva. Lepší silnice - bez omezení různých uzavírek, rychlejší budování dálnic atd. No a co třeba práce? Větší práva při pracovních pohovorech bez předsudků personalistů a nepříjemných zavádějících otázek. A co třeba přímo v práci? Řada z nás si také nemůže vybírat práci, třeba v okolí jeho bydliště není, nebo bohužel má nějaký "handicap", nebo je prostě zaměstnán u špatného zaměstnavatele a nebo v kolektivu. A tyhle věci už můžou souviset s právem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Možná si vzpomenete že akci Migranti do SRN spustila Merkelová. Tehdy to bylo vysvětlováno jako odčiňování nacistických zvěrstev. Nemá to logiku, za války prošli holokaustem Židé, ne muslimové. No a Brusel se v rámci "humanity" bohužel přidal.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Němci chtěli pracovní sílu do svého průmyslu, ale integrace se nepovedla. Snad nebylo zamýšleno i zvýšení porodnosti. Paradoxní je, že z bývalého východ. Německa byli po sjednocení (k nám) vytlačeni Vietnamci.