Je zajímavé sledovat, jak se občas vynoří politická uskupení,která na nějaké "populární" myšlence chtějí vytřískat (nejen) politický kapitál. Přitom každá existující strana ví, že tady auta nikomu hned zítra nezakáže. Společnost musí postupně k nějakému široce akceptovatelnému řešení složitých problémů dospět.
Tak uvidíme, jak se Slovenské soudy postaví k paradoxní situaci,kdy si někdo nyní sjedná pracovní smlouvu jinde za vyšší mzdu s platností o den po konci aktuálně platné výpovědní lhůty a pak se zákonem prodlouží ta výpovědní lhůta. Když takový člověk neporuší nový zákon a zůstane v současném zaměstnání,tak bych očekával, že mu stát kompenzuje legitimně očekávanou vyšší mzdu v novém zaměstnání,kam kvůli změně zákona nemohl nastoupit. Bude to hezký test soudní moci na Slovensku.
Doba,kdy se mlýny,hamry a továrny stavěly u řek je pryč. S vynálezem elektřiny se může energie vyrobit na jednom místě a na jiném spotřebovat. K tomu je přenosová soustava. Soláry jsou jen další krok vpřed na této cestě. Když bude energie dostatek a bude možné ji dostat od místa výroby do místa spotřeby, všem to sníží její cenu.
Soláry ani elektroauto nemám, ale robustní a dobře fungující přenosovou soustavu vítám. Ten "zázrak",že si doma ráno zapnu varnou konvici a udělám si čaj bez rozdělávání ohně. Nebo,že si mohu kdykoliv rozsvítit nebo pustit jakýkoliv elektrický přístroj nebo nástroj se nedá srovnávat s tím, jak drahé a náročné to bylo v době bez elektřiny. Elektřina je velmi pohodlná a vlastně i levná.
Kdyby se u nás v obci zvýšila kriminalita, dám na plot ostnatý drát, na dveře lepší zámek, pořídím si alarm a střelnou zbraň. Drát, zámek a alarm mají odrazující efekt. Pokud by to někoho neodradilo a lezl mi do domu,přijde na řadu zbraň. Jinými slovy,zvýším výdaje na obranu. Případně to mohu začít preventivně dělat už v době, kdy se kriminalita zvýší v sousední obci. Přijde mi to jako adekvátní reakce na vznikající riziko.
Dobrá diplomka by měla přinést i něco trochu objevného a autor/ka by ji měl/a být schopen/na obhájit. Pokud tématu rozumí a je schopen/na odpovídat na "zvídavé" dotazy a vysvětlit vše i v detailu a co autora/ku vedlo k jeho/jím závěrům, tak ji asi napsal/a. Garance to není, ale alespoň se rozpoznají floutci,kterým to někdo napsal a oni si to jen jednou přečetli. Ať se školy nevymlouvají,že toto nepoznají. To by pak nebyla dobrá škola.
To je politický ústupek tomu,že je národním sportem porušování všeho možného. Nebylo by lepší dořešit v ČR proměnnou maximální rychlost v závislosti na situaci v provozu? Na volné rovné dálnici není trochu vyšší rychlost výrazně nebezpečnější. Na plné dálnici jsou naopak nebezpeční různí střelci. V Německu se také každý neřítí 200, i když může. Prostě jedu 100-150 podle stavu provozu a také dle své pozornosti, počasí, s ohledem na spotřebu, jaké jsou zatáčky atd.
Jestli se někdo narodil s určitou nenormalitou,tak si ji dobrovolně nevybral. Nevím, proč se ta pohlaví tak moc řeší. Také přehnaně neřešíme, že lidé nosí brýle nebo jezdí na vozíčku,aby korigovali nějakou svou nedokonalost. Jestli se někdo cítí jiným pohlavím, než fyzicky vypadá, tak s tím problém nemám a ať si zvolí, co chce. Jen asi zbývá dořešit hromadné sprchy na plavečáku apod.
Průběžný důchodový systém byl na konci 19. století dobrý nápad. Fungoval dlouho. Pár desítek let se ale už ví, že Západ má problém s porodností (nedosahuje 2,1 dítěte na matku, takže vymírá). Dopad na důchodový systém je se zpožděním. Bohužel všichni politici/čky se bojí řešit dlouhodobé problémy,protože řešení nebývají populární,a raději řeší to,co má dopad na jedno nebo max 2 volební období.
Když jeden silný žák ve třídě soustavně napadá slabšího spolužáka, máme možnost koukat jinam, nebo toho slabšího nějak podporovat nebo mu přímo přijít na pomoc. A když ten silnější hrozí tím, že nám v případě pomoci tomu slabému zapálí domovy? Rozhodnutí je těžší, ale přesto bychom toho slabého neměli obětovat. Jinak si ten silný příště vybere někoho z nás.
Nechápu tady ty negativní komentáře. Smog je lokální záležitost. Když v Evropě omezíme emise,tak sice nevyřešíme celosvětový problém s CO2,ale v Evropě si pomůžeme. Lokálně v Evropě se nám bude lépe dýchat, méně lidí bude nemocných a méně lidí bude umírat. Vynaložené peníze se projeví v kvalitě života a i v úsporách ve zdravotnictví.
Jste nikdy nebyli ve vesnici,kde pár lidí topí sajrajtem? Tam se nedá dýchat, ale kousek za takovou vesnicí už je to mnohem lepší.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jestli se v obci vědělo,že si tam při dešti mohou pouštět lodičky, tak je lumpárna vedení obce,které dovolilo z takové louky udělat stavební pozemky a nijak je proti vodě nezabezpečit. Stačilo pozemky zkrátit o 2-3 metry a udělat tam opatření.