Na druhou stranu Češi jsou dlouhodobě nejméně tolerantní národ Evropské unie a jeden z 5 nejméně tolerantních národů v Evropě vůbec. Průzkum Harvardovy univerzity uvádí, že rasismus je v ČR horší než na Ukrajině nebo v Bělorusku, obdobně Radio svobodná Evropa uvádí, že Česko je v míře rasismu srovnatelné s Ruskem, Ukrajinou, Běloruskem a Lotyšskem.
Ano, ta schopnost vcítění se je velmi nízká. Zvýší se jedině tak, že člověk získá zkušenost cizince na vlastní kůži. Takže nabírat tam lidi, kteří byli aspoň 6 měsíců někde na Erasmu. Pokud ovšem není nepříjemné vystupování úředníků součástí celkové "cizinecké" politiky ČR.
No, nevím jestli absolvent vysoké školy, který byl na Erasmu a mluví dobře anglicky, chce sedět na odboru azylové a migrační politiky za přepážkou s nástupním platem 21 710 korun hrubého (to je ta klasická pozice, se kterou přijdou běžní cizinci do styku, ti kteří dělají složitější činnosti si mohou přijít až na krásných 27 250 Kč).
Čímž chci říct, že dostaneme takovou kvalitu služeb, jakou si stát zaplatí.
"V míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání." - to je ta kouzelná věta, jejíž obsah zůstal autorce smyšleného článku očividně utajen. Stejně tak nemůžeme zakázat dětem plakat, umělcům hrát na hudební nástroj, nebo psům štěkat, pokud je jejich jediným zločinem vytvoření subjektivního pocitu časově omezeného diskomfortu.
Argumentační klam Falešné dilema:
"Falešné dilema vyvolává dojem, že existují pouze dvě (nebo tři, či více) možností tam, kde jich je ve skutečnosti celá škála. Je naprosto běžný v prakticky veškerých sporech a je základem mnoha následujících klamů."
A není to trochu argument "červený sleď"?
Dobře, tak se pojďme vrátit na začátek.
Pokud se pokusíme zničit vše ruské letouny F-35, jsou dvě možnosti
1) Rusko nijak nezareaguje,
2) Rusko zareaguje a to:
a) nevojensky,
b) vojensky a to:
x) konvenčně,
y) zbraněmi hromadného ničení.
Tudíž se opětovně ptám, jak velkou konfrontaci jsme ochotni riskovat, a jaké ztráty (ekonomické, lidské) jsme ochotni akceptovat jako společnost a jaké ztráty jste ochoten akceptovat vy konkrétně?
Autor článku ale bohužel zapomněl na jeden malý detail, který dokazuje, že Spojené státy s rozmístěním svých raket středního doletu již dávno nemají problém...
Autor článku (resp. AI kterou k jeho napsání nějaký podřadný žurnalista použil) zapomněl na poněkud jiný drobný detail. A to že ta smlouva jaksi už neplatí a USA a RF tedy mohou vyrábět a rozmísťovat jaderné zbraně libovolného doletu.
To se týká zdravotnického personálu ve smyslu §2 zákona o zdravotních službách, netýká se to tak například lékařů-epidemiologů, nebo jiných odborníků, kteří například stanovují schválené léčebné postupy, zdravotnickou legislativu na státní a nadstátní úrovni atd. Ti jsou zařazení v tabulce č. 1, platové třídy 12-13, výjimečně 14 dle požadavků místa.
Račte si však povšimnout, že i ona tabulka č. 3 není žádná hitparáda.
To musí být strašný tlak od kolegů aby jste nebyl v hledání min nebo solitérovi nejhorší... to si fakt dokážu představit? Tlak může být, ale rozhodně ne v profesích, které mají styk s veřejností 2x týdně na pár hodin...
Nevím co děláte vy, pokud jste vrcholový manažer tak asi máte jiný tlak než ministerský úředník. Tito lidé se s veřejností obecně nestýkají, místo toho musejí vykonávat náročné úkoly s požadavky na vysokou kvalifikaci, často v šibeničních termínech a to za platové ohodnocení nižší, než má dnes prodavačka nebo skladník (ano, nástupní plat právníka, ekonoma nebo lékaře na ministerstvu je 27-30 tisíc hrubého, tabulky jsou dostupné, tak si to můžete najít). K tomu s ohledem na věčné podstavy jsou úředníci zahlcení práci a mají nápad, který by ve velké firmě řešili 3 lidé. On je totiž podstatný rozdíl mezi úředníkem města, který jako na běžícím páse vydává občanky (čímž je nechci shazovat, práce mají taky hodně) a úředníkem který připravuje mezinárodní konference za účasti hlav států, stará se o bezpečnost státu nebo výstavbu dálnic.
Máš to hodně domíchaný Staňku. Bandera se na stranu SS nepostavil. Spolu s SS jednotkami spolupracoval nejdříve celý Sovětský svaz a po červnu 1941 jen některé části sovětské Rudé armády - Vlasovci.
Naopak Bandera spolupráci s SS odmítnul a byl kvůli tomu celou válku zavřený v německém koncentračním táboře. Na konci války ho opět Němci přemlouvali, ať se k nim přidá a opět je poslal do patřičných míst.
Bandera byl agent Abwehru, Němci ho pustili z Polského vězení, kde seděl za terorismus (atentát na Polského ministra), aby organizoval Ukrajince proti SSSR. Po dobytí Ukrajiny se ale bez souhlasu Berlína pokusil vyhlásit nezávislý Ukrajinský stát (bez Židů, Poláků a Rusů), který bude věrně spolupracovat s Říší. Následkem toho byl v lednu 42 internován v koncentračním táboře Sachsenhausen. Když se válka otočila proti Němcům byl v polovině roku 44 propuštěn, aby dál organizoval Ukrajinské milice proti Sovětům. Práci pro nacistický režim se pak věnoval až do konce války.
Souhlasím s Vámi jen s první větou. Během času se ukáže, že jeden pracovník je šikovnější, pracovitější, preciznější a pak by měl být ohodnocen lépe, než ten, který práci nedělá dobře, odbývá ji. Jeho nadřízený by měl mít právo pracovníky finančně odlišit.
Já to chápu. Vycházejme teď z toho, že oba pracovníci vykonávají stejnou práci (ne že ten šikovný obsluhuje dva stroje a zaučuje nové kolegy a fakticky tak vykonává složitější práci). K zohlednění rozdílů mezi jednotlivými zaměstnanci slouží další složky odměňování. Forma je vcelku nepodstatná, ať už jsou to nějaké prémie, odměny za splněné cíle, osobní ohodnocení... Zde platí, že by to mělo být nějakým způsobem vyargumentované, pokud možno měřitelné a teoreticky dosažitelné každým zaměstnancem.
Asi jsem se špatně vyjádřil, § 110 zákoníku práce je protidiskriminační opatření. Tak jako v kauze České pošty by někdo neměl mít nižší mzdu jen proto, že nežije v Praze a proto může dělat totéž za méně peněz atd.
Karabašské Armény byli převezeni z Íránu, podle Turkmenčajské dohodě z roku 1828 která byla uzavřena mezi Ruskem a Íránem o rozdělení Ázerbájdžánu. Tam je očividná a jasná složka - etničtí Armény budou převezení z Iránu do Karabachu. Sami Armény postavili památník v roce 1978 v Karabachu 150. výročí o přesídlení z Íránu. Dne 5. července 1921 bylo na plénu Kavkazského předsednictva RCP (b) rozhodnuto nechat (!) Náhorní Karabach v rámci Ázerbájdžánské SSR. Archivní materiály jsou veřejné.
V Arménii vždy byla nacionalistická touha "Miatsum" a "Velká Arménie z moře do moře - Kaspické a Černé). Po okupaci 20% území Ázerbájdžánu, t.j. Karabach a 7 Ázerbájdžánských okresů mezi 1991-1994, osud million ázerbájdžánských uprchlíků, rezoluce Rada Bezpečnosti OSN (číslo 822, 853, 874, 884) o okamžité stažení arménských okupačních armád z okupovaných území Ázerbájdžánu vůbec nikoho nezajímalo přes 30 let. Ázerbájdžán samo muselo vyplnit ty rezoluce, a osvobodit svou území a zajistit územní celistvost podle mezinárodních prav.
Žádný stát nemůže sebe dovolit, aby na svém území byli šedé a nezkontrolované zóny a ozbrojené ilegální milice. Kdo nechce na území Ázerbájdžánu žit podle místních zákonů, může klidně odejít. Když já nechci žit v ČR ale ve Francii, přece nemůžu svůj byt či pozemek v ČR spojit ke Francii. Tak mám sbalit své věcí a odejít, že? Aha... Ázerbájdžán není "demokraticky"? A co Rusko nebo Írán, jsou demokratické státy kde Armény klidně žijí? Proč 20-30 tisíc "vyvolených" mají mít prioritní podmínky než 10 million? Nechceš, tak do mateřské Arménie!
Vaše snaha obhajovat nejhorší Evropskou diktaturu je dojemná. Ještě napište že Ramil Safarov je hrdina a Turecko nikdy žádnou genocidu nespáchalo, ať je to komplet.
Hašek a jeho IQ šumící trávy na louce. Když byla stávka v NHL, byl Gašek v Moskvě, hrál za tvrdé prachy a hlavně si nestěžoval . Bylo by dobře kdyby všechny prachy vzdělané v Rusku vrátil. S NHL v té době nebylo nic.
Nedávno jsem viděl rozhovor, kde tvrdil že jeho ruské angažmá bylo chybou vlády, protože nebyl z její strany dostatečně "edukovanej".
Přesně tak, vypadá to na nějakou dlouhodobější šikanu. O tom, že se něco takového děje nemusí rodiče a učitelé dlouho vědět. Šikanované dítě se často s tím problémem skrývá, bere to jako své selhání. A pokud třeba ví ze zkušenosti, že ve škole se to moc neřeší, tak to teprve nedá najevo.
Největší problém bývá, že dítě se v začátcích šikany většinou svěří. Rodiče zajdou třeba do školy, paní učitelka agresorům řekne ať už to nedělají a ti pak šikanovaného zbijí za to, že si stěžoval. Tím se vlastně oběť naučí, že ji nikdo nepomůže a šikanu pak raději skrývá, aby nedostalo další výprask.
23
Sledujících
0
Sleduje
23
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Blábolíte nesmysly a je vidět, že jste pravděpodobně nevytáhl paty dále než za humna vaší obce. Češi jsou nejtolerantnějším národem v Evropě a to i více než Nizozemci. To co u nás projde to by jinde neprošlo a to ani v tom Holandsku. Bohužel máme jednu z nejhorších vlastností a to je kálení do vlastního hnízda a to není dobré.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No z vašeho příspěvku jsme se dozvěděli, že jste člověk který rád bezdůvodně uráží druhé a hodně jezdí do Nizozemska. Ale tím, že mě osočíte z maloměšťáctví pravdu mít nebudete.
Takže ještě jednou - průzkumy veřejného mínění dokazují, že české smýšlení je rasistické a xenofobní tak, jako je tomu u Rusů. Například na otázku, zda by jim nevadilo, kdyby si jejich dítě mělo romantický vztah s Romem odpovědělo kladně 5% Rusů, 11% Čechů a namátkou 60% Španělů .
Toto není můj hodnotící soud, pouze statistické výsledky. Považuji však argumenty uvedené v článku za poněkud pokrytecké.
1 odpověď