Tím směrem jsou jen draci. .)
Taky těch 30 km na té Vaší Baltské pouti se bez dálnice nepose.e.
Omlouvám se, ale žiji v Trutnově a na tu dálnici čekáme přes 30 let. Pod okny mi jezdí 18 000 aut denně a mohu říct, že každý den s tímto je utrpením. Těším se, až bude dálnice postavena a mám pocit, že nejsem sám. Pražský okruh je také potřeba a doufám v jeho brzké dokončení, nemůže to však znamenat, že se nebude stavět nikde jinde.
BOJKOTUJTE VOLBY. Jedině nízká volební účast je zneplatní. Jestliže jsou tak nenažraní a nechtějí vidět, co se teď v republice děje, kolik lidí má problémy, tak ať to pocítí tímto způsobem
Naopak, nepříchodem k volbám volby rozhodnou za nás jiní. V českém volebním systému je jedno, jestli přijde 1 % voličů nebo 90 %, platné budou v obou případech. Jen v tom prvním rozhodnou o dalším vývoji v kraji stovky lidí, zatímco ve druhém alespoň desetitisíce...
Upřímnou soustrast a nic osobního. Stále ale nepochopím, proč je v parlamentu 30% lékařů možná více, nemají to zapotřebí, platy nejvyšší ze všech profesí, ale potřeba lobovat a ovlivňovat zákony jim je srdcovou záležitostí a potřebují to k udržení kasty, stavu, cechu, peněz, příjmů, vlivu.
Do politiky šel proto, aby se pokusil měnit věci k lepšímu, s dobrými úmysly.
Poláci staví jak diví a my tu blokujeme silnici roky kvůli broukům, nebo žábám. Stavební povolení do 10ti let velký úspěch. Nikdo nehnul ke zlepšení prstem, tak se to teď vzalo šupem. Ani senátoři nestíhají
Tak s tím, že nikdo ke zlepšení v poslední době nehnul prstem, úplně nejde souhlasit, již za předcházející vlády soustavně přicházel pan Kolovratník ve spolupráci s vládou s několika novelizacemi liniového zákona, které například umožnily rychlejší vyvlastňování nebo společné územní a stavební řízení pro liniové stavby.
Toto zacina byt celkem problem nejen NBU,ale i vsech bezpecnostnich slozek,kde jsou zamestnanci limitovani tabulkami a kde maji ze zakona zakazanou druhou praci.Ve statnim nejsou penize zadna slava,jak si spousta lidi mylne mysli a pokud jim nadrizeny dalsi praci nepovoli,tak se proste rozhodnou jit jinam.A v Praze najdou bez problemu jinou praci za mnohem lepsi penize
Bohužel je tomu tak…
Kdo tam vložil ten přílepek o hazardních hrách? Nedávno Stanjura s Bendou lobbovali za loterijní společnosti. Zase oni? Někdo jiný na výplatní listině společnosti?
Změna zákona o hazardních hrách tam byla již od předložení na vládu po vypořádání připomínek všech tří složených návrhů - původní konsolidační balíček, změna zákona o dani z nemovitých věcí a změna zákona o hazardních hrách.
V těhle věcech je vždy rozhodující Rada EU. Mě pak mrzí, že prakticky nemáme žádné info, s jakým stanoviskem tam český ministr jede a jak tam pak hlasuje. Já vlastně ani nevím, který český ministr to řeší. Je to Jurečka, Bartoš, Síkela nebo někdo jiný? 🤷♂️
Taky si nejsem úplně jistý, jestli zrovna na tohle je potřeba mít Směrnici, jestli by nestačilo jen Nařízení nebo něco ještě méně závazného. Přeci jenom se v pojetí OSVČ státy velmi liší, úplně se stačí podívat na příklad ČR, kde OSVČ primárně funguje jako státem tolerovaný způsob, jak se vyhnout placení daní. 🙂
Nařízení a směrnice mají zcela stejnou závaznost, jen nařízení je přímo aplikovatelné, zatímco směrnice podléhá povinnosti transpozice na úrovni členského státu.
Text „Proti Dvořákovi se nepostaví ani Karel Novák, bývalý ředitel zpravodajství ČT. Z této funkce ho v roce 2011 odvolal právě Dvořák. Souboj z roku 2017, kdy oba usilovali o místo generálního ředitele, se ale letos nezopakuje. Dnes ostatně sedí v čele dozorčí Rady ČT, která bude nového ředitele vybírat.“ je matoucí, neboť generálního ředitele České televize vybírá a jmenuje Rada ČT, nikoliv dozorčí rada ČT.
Návrh SPD je valorizovat důchody všem stejně? Zásluhovost by se promítla hned od počátku a pak již ne. Když někdo měl před lety o tisíc korun vyměřený vyšší důchod, bylo to proto, že odpracoval více let, přesluhoval nebo odváděl do systému podstatně více. Pokud by se od této doby navyšovalo všem stejně, byl by dnes rozdíl minimální a zásluhovost tak nadále nespravedlivě potlačováno na úkor průběžného solidárního systému. Zdá se, že je to už jen krůček k tomu, aby důchody byly jednotné pro všechny. Jak ale zohlednit ty, co pracovali déle, co odpracovali mnohem více let, či co odváděli do systému mnohem více? Jednotný důchod znamená jedno, musejí se zapojit část sociálních odvodů zaměstnavatelů a zaměstnanců na osobní konta, která by byly jen pro jejich užití. Musela by být zároveň uchovatelem hodnoty takto odváděného pojistného, kdy by se koeficientem navyšovala částka podobně, jako u průběžného systému. Zároveň by osobní konto zůstalo v rodině, tedy bylo předmětem pozůstalosti.
Ano, zásluhovost musí být zachována, platíme sociální pojištění, nikoliv sociální daň!
A vůbec, co ty školy zrušit? Informací na netu je habakuk a kdo chce, tak si je sežene. A jestli se to naučí za dva nebo tři roky bychom nemuseli řešit. Výsledkem by bylo to, že bychom měli víc profesí, co dělaj rukama a ještě u toho přemýšlí.
Podkopat si vysoké školství přeci nemůžeme. Jsou to lidé vysoce vzdělaní, kteří namísto výkonu svého oboru, kde by si vydělali větší peníze, předávají vzdělání dalším lidem…
Proč tedy máme prezidenta, když podle vládních činitelů nesmí odmítnout žádný návrh vlády na personální obsazení ministerstev. Nejsem příznivcem pana prezidenta Zemana, ale on má v případě nejmenování pana Hladíka ministrem pravdu. Pan Hladík není žádným expertem na životní prostředí, postrádá v tomto směru vzdělání a praxi. Že ho v jeho politické straně považují za experta na ekologii, ukazuje pouze na to, jak politickým stranám chybí lidé, kteří skutečně něco umí. Pokud si vládnoucí garnitura myslí, že prezident je pouze proto , aby slepě poslouchal nadiktované věci, tak ať prezidentský úřad zruší, nemá potom žádný význam. Budeme aspoň ušetřeni té nevkusné reality show, která právě probíhá.
V našem ústavním systému opravdu nemá být prezident silným aktérem v době stability. Funkce prezidenta nabývá na váze v době politické krize, kterou tady nyní nemáme, alespoň z ústavního hlediska ne. Máme řádně jmenovaného premiéra, který se zodpovídá Poslanecké sněmovně a má od ní důvěru. On se zodpovídá za činnost vlády, ne prezident. Prezident by tedy neměl mluvit prezident do složení vlády, protože by tím zpochybnil pravomoci a roli premiéra, který je předsedou vlády - vrcholného orgánu výkonné moci. Jiná je situace u úřednických prezidentských vlád, kde určitou kompetenci hovořit do složení vlády mít vůči premiérovi může, takové vlády totiž často nejsou tradičně z politické scény (Rusnokova nebo Tošovského vláda). V jiných případech by v parlamentní demokracii (ne v (polo)prezidentském systému, který ale nemáme), prezident do obsazení vlády mluvit neměl.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Tak je jasné, že by to chtělo dálniční síť dobudovat nadto ještě ani nemají v plánech propojit krajská města napřímo a ne přes Prahu, třeba Plzeň - Budějovice.
Do toho ještě odrážet nápady vláčkařů.
Ale jak nejsou peníze, tak bych čistě prakticky stavěl úseky s větším využitím, tedy prioritně kolem měst. A když je hotová jen 1/2 okruhu kolem Prahy, tak mi tohle jásání nad dálnicí do nikam přijde celkem úsměvné.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Chápu, avšak když kolem měst, tak Trutnov je také město, podle rozlohy například 16. největší v republice.
1 odpověď