Obyvatelé České republiky jsou od neděle oficiálně diváky dalšího divadelního kusu Andreje Babiše. Ten ve svém představení jménem kampaň před prezidentskými volbami obsadil postavu vlídného ...
Skalní fanoušci Andreje Babiše vykazují řadu znaků osob propadlých nějakému náboženskému zhoubnému kultu. Jejich sektářství je zcela objektivně měřitelné. Stačí zhlédnout pár videí z Babišových ...
Petr Fiala ve středu promluvil ve Štrasburku na jednání pléna Evropského parlamentu, kde představil témata a priority předsednictví České republiky v Radě EU. Jde o zásadní a velká témata. ...
Petr Fiala neskočil do pasti Babišovi v jeho kampani. Nenechal se vyprovokovat a oznámil, že až do prezidentských voleb nebude s Babišem chodit do televizních debat a nebude mu tak pomáhat v jeho ...
Případ lepry, který se objevil před pár dny v Řecku, vyděsil mnoho lidí. Přichází po covidu a opičích neštovicích další nemoc, se kterou se bude muset Evropa potýkat? Jak je nemoc častá a hrozí její rozšíření?
Ani stomilionová dotace, kterou Andrej Babiš získal na výrobu inovovaného toustového chleba od státu v době, kdy ho Babiš řídil, zřejmě nestačila na to, aby byl jeho toustový chléb kvalitní. Řetězec Globus oznámil, že stahuje z prodeje šarži tohoto produktu právě kvůli snížené kvalitě. Není to zdaleka poprvé, kdy mají výrobky firem obžalovaného poslance Babiše problémy s kvalitou.
Šéf Lánské obory Miloš Balák zůstává ve funkci. A to i přes to, že ho včera soud pravomocně poslal na tři roky do vězení a má zákaz činnosti. Podle jeho kolegů ale dnes v práci nebyl, Pražský hrad o jeho dalším osudu už druhý den mlčí.
Poslední dny ukázaly, jak se má v krizové situaci chovat vláda suverénního státu. Ale dokážete si představit, jak by to vypadalo, kdyby podzimní volby dopadly jinak?
Vystoupení Andreje Babiše na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny týkající se zdražování energií si vysloužilo ostrou reakci Mariana Jurečky. Ministr práce a sociálních věcí připomněl některé události z Babišovy minulosti, například situaci, kdy se Babiš ještě jako podnikatel sešel s tehdejším šéfem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martinem Pecinou, který se v té době zabýval obchodem holdingu Agrofert.
Debata ministra financí Zbyňka Stanjury s jeho předchůdkyní v úřadu Alenou Schillerovou v nedělních Otázkách Václava Moravce probíhala zpočátku klidně. Diskuzi o státním rozpočtu ovšem bývalá vicepremiérka vyhrotila v momentě, kdy šéfa státní kasy nařkla, že nepracuje dostatečně intenzivně.
Jméno Vratislava Mynáře se stalo synonymem pro machinace, podezřelé jednání a zájem policie. Nebylo by na tom nic až tak zajímavého, kdyby se nejednalo o kancléře hlavy státu.
O Andreji Babišovi jsme se tento týden dozvěděli dvě zásadní informace a obě stojí za pozornost, protože demaskují novou opoziční rétoriku bývalého premiéra.
Karel Havlíček neprošel. Poslanecká sněmovna ho v úterý odpoledne nezvolila do funkce šestého místopředsedy sněmovny. Stejně tak dopadl Tomio Okamura, který byl ve volbě opakovaně.
Na začátku února to bude rovných deset let od chvíle, kdy parlament schválil zavedení přímé volby prezidenta v České republice – 14. prosince 2011 ji odsouhlasila poslanecká sněmovna a 8. února 2012 pak senát.
Prezident nebude zvát na schůzky o zahraniční politice předsedu senátu a předsedkyni sněmovny. Miloš Vystrčil zastává druhou nejvyšší ústavní funkci, Markéta Pekarová Adamová třetí.
Poněkud nostalgicky působilo vystoupení Andreje Babiše v poslanecké sněmovně před hlasováním o důvěře nové vládě Petra Fialy. Nostalgicky kvůli tomu, že onen žánr zcela zmatených vystoupení a prohlášení přednášených neznámou řečí, který Babiš před lety založil, už je na výrazném ústupu. Nikoho už příliš nezajímá a bude ho méně a méně.
Před desátým výročím úmrtí Václava Havla se znovu rozvířily spory o prezidentské pravomoci. Jejich hlavní aktér Miloš Zeman stál v roce 2000 v této věci na opačné straně, právě proti Havlovi.