No nevím, ty baráky jsou vevnitř hodně podobné. Architekti to jedou podle šablon, stavaři berou typovaný materiál. Novostavby jsou jak paneláky, jen z cihel a kvůli okolní zástavbě je každá "řemeslným" výrobkem. Zrušit nesmysly jako "zástavba jen do výše dvou pater" nebo 100 m v centrech s výjimkou vysílačů, případně bourání salámovou metodou (viz např. Cejl). A byrokracie kolem vůbec. Pak zavést skutečnou sériovou výrobu. Ne velké cihly, ne metrákové panely, ale celé nosné celky z kompozitů, na kterých případně robot nanese beton.
Jedna věc je výprodej v místě bydliště, když náhodou mám čas a nemusím kvůli tomu brát dovolenou. Chápu jet na koncert, za zážitkem, za rodinou... Ale zabít 8 hodin (taky se nějak musí dostat zpět), celý den práce kvůli pár šušňům?
Kdybych o takovém nákupu věděl, bylo tam něco, co bych nutně potřeboval a ušetřil bych aspoň 20 tisíc, možná bych takovou cestu zvážil.
Nevím, proč tohle přijde někomu povýšené. Pokud zažil pacienty, co při cestou MHD poprskali X dalších cestujících (o tom, co nechali na madlech nemluvě), dorazili tam v lepším případě v propocených montérkách... I takoví mají svého obvoďáka a představte si, kdyby to byl Váš obvoďák a museli v čekárně sedět v horečkách s takovým případem vpravo, vlevo.
Technická: Před nedávnými událostmi v Africe (Sahelská konfederace, Islamisti, Wagner a Čína) se o Francii mluvilo jako 5. největší zemi světa z jistého úhlu pohledu, druhá možná tak kontinentální Francie. Tzv. bývalé kolonie jsou pořád vázané na Francii, typicky skrz banky a dodávky nerostných zdrojů a jiné kontroverze (státní dluh, např. Haiti).
Pak je to Francouzská Guiana s největším národním parkem evropské země, teritorium v Antarktidě, ostrovy a ostrůvky po ve všech oceánech. Možná se počítaly pobřežní zóny moře.
Takže jsem přemýšlel, co se to děje v Německu, teda v Dánsku. 😉
"vyšší obsah antioxidantů a kofeinu než je obvykle v zeleném čaji" předpokládám neznamená běžná Sencha za 300 - 500 Kč za 50g balení. 🙂 Teď si říkám, že bych mohl zajít do čajovny obnovit zásoby zeleného čaje. Od léta v těch zásobách moc antioxidantů nezůstalo a víc popíjím černý čaj a kávu. Více nakopávají, i když káva zároveň uspává*, po kratší době než třeba Yerba Maté. Navíc káva dráždí žaludek víc než olejnatý Cejlon. O vyšším množství fluoru nemluvě.
Takže matcha se veze na módní vlně, ale pořád je lepší limonáda z Matchi než Coca Cola a čistá Matcha je zdravější alternativa k Assamu, Cejlonu, Espressu nebo Red Bullu.
*Jsou 4 skupiny konzumentů kávy, podle toho, kdy a jak nakopává nebo uspává.
**Nadbytek fluoru paradoxně poškozuje zuby i kosti.
Jenže je otázka, kolik z těch nehod by nezpůsobil i lidský řidič. Pamatuji si jeden případ z Kalifornie, co snad ani nebyla Tesla, kde auto na "autopilotovi" sestřelilo chodce, co si vedl kolo - v noci, přes dálnici. Nevím, co by v takovém případě viděla osoba, co to řídila, kdyby nečuměla do mobilu. Jenže podle té kamery by toho asi moc nezmohla. Jak, když pod kole vletí srna.
Jako řidič bych o možnost ovládat auto nerad přišel, ale mnohdy bych možnost plného autonomního řízení uvítal a klidně i pokud by to znamenalo pravidelné a přísnější přezkušování. Samozřejmě bych byl i proto, aby AI bylo propojené nejen s kamerami, ale i infrakamerami, lidarem, dalšími senzory, daty z GPS navigace a veřejnými daty z externích systémů (senzory úsekového měření rychlosti, IoT systémy jako Chytré město, atd.).
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
e-mailem... to je jak z IT Crowd, jak si hasiči změnili číslo 😄
2 odpovědi