Jak přišli na 8,50, já mám již delší dobu cenu nižší než 5,50 Kč/kWh včetně DPH. V tom porovnání se asi zase míchají hrušky s jablky. Vím minimálně o deseti zemích kde je cena elektřiny pro domácnosti vyšší a to i značně, známá v Něnecku platí skoro 10 Kč/kWh.
Taky nevím kde na to přišli. Já mám 4,30 Kč za kWh včetně DPH.
Dobrý den já mám syna po úrazu, který má taky problém s rovnováhu. Proto by mne zajímala ortéza, kterou Anežka používá. Prosím, kde bych mohla najít víc informací o této pomůcek? Děkuji moc
Dobrý den, klikněte na odkaz na nadaci v článku a tam je o té ortéze napsáno víc. Dá se tam i s někým komunikovat, tak by Vám možná poradili.
Jsem heterosexuální chlap ve středním věku. Milující manžel a táta malého raubíře (ano, přišel pozdě, v době kdy už jsme s tím opravdu nepočítali). Jsem úspěšný, hrdý a sebevědomý.
A jako takový píši - lidi, o co vám jde? Vás fakt nějak ohrožuje, když se manželi stane žena se ženou, muž s mužem? Pokud ano, tak se prosím zamyslete, zda chyba není náhodou na vašem přijímači. Protože to opravdu není normální, ale z vaší strany.
Registrované partnerství všechny sporné otázky neřeší a všichni to vědí.
A k osvojení dětí partnera/partnerky? Šmarjá, jasně že ano, dítě vyrůstající v úplné rodině, bez hloupých, umělých omezení, to je (snad) sakra žádoucí.
Ps.: Problematice LGBT se opravdu nevěnuji. Zajímám se okrajově, pár lidí z této komunity prostě znám (a jedna opravdu dobrá kamarádka). Jen vždy, když tohle téma jednou za čas probublává, jsem překvapený, jak se zase nic nezměnilo. Tak ať to teď vyjde!
Dobrý den, ptáte se, jestli manželství stejnopohlavních párů někoho ohrožuje, na to vám musím říct, že ohrožuje mé jistoty do budoucna, mou psychickou pohodu a vůbec mi z toho pomyšlení není dobře. Z pomyšlení co bude dál, když se toto schválí. Vrozených odlišností v sexuální orientaci je spousta, a já mám obavy, co se bude prosazovat příště. Svazky se zvířaty, s dětmi, s mužem i ženou u bisexuálů? Vždyť tito lidé za svou sexuální orientaci také nemohou a mohou chtít prosazovat svoje právo na plnohodnotný manželský svazek s tím, koho milují. Vím, že na tento argument můžete namítnout, že jdu do extrémů, jistě však uznáte, že před 50 lety by bylo manželství stejnopohlavních párů také považováno za extrém. Proto za mě říkám NE, neotvírejme tuto pandořinu skříňku, ne vždy, když se snažíme o přílišnou toleranci ke všemu a ke všem to může být pozitivní.
Já ale dal přece jako příklad OSVČ, která vyfakturuje 100tis. Kč + DPH a náklad má 50tis. Kč + DPH (a řekněme, že bude fakturovat zákazníkovi, který si DPH neodečte, představme si například taxikáře), tak nerozumím tomu, proč děláte propočet na řemeslníka s paušálem 80%. Mimochodem řemeslník s roční fakturací 1mil. Kč, který náklady řeší paušálem přece nebude registrován k DPH. Ano, samozřejmě, profit z DPH pro stát nebude u všech OSVČ, ale u plátců DPH bude profit pro stát vždy, ať už menší nebo větší. Stranou musíme tedy nechat podvodníky, kteří podnikají 1-2 roky a jsou v režimu neustálých vratek DPH. Ale tímto způsobem může podvádět i účelově založená s.r.o. (nebo jiná forma právnické osoby), kde se to děje v mnohem větším měřítku, protože je to téměř nepostižitelné, zatímco u OSVČ je to postižitelné velmi snadno vzhledem k tomu, že za vše ručí celým svým majetkem.
Příklad řemeslníka s paušálními náklady, jsem dala pro srovnání z hlediska odvodů daně z příjmu a odvodů na sociální a zdravotní pojištění, vůči odvodům zaměstnance se stejným příjmem, protože jste psal, že živnostníci platí mnohem více, ale to není v mnoha příkladech pravda. Zpracovávám daňovou evidenci OSVČ, tak vím o čem mluvím. U odvodů DPH jsem ho vůbec nesrovnávala, takže nevím čemu nerozumíte. U DPH jsem srovnávala obecně plátce, protože jste psal, že u OSVČ plátce, se musí započítat jako přínos do státního rozpočtu, odvod DPH, na to konto jsem reagovala, že tímto se argumentovat nedá, protože ne všichni odvádí DPH a někteří dostávají i vratky, to zaprvé. Zadruhé DPH odvádějí i firmy, které zaměstnávají zaměstnance a ti tvoří hodnoty, na základě nich odvádí firmy DPH do státního rozpočtu. Zřejmě tomu moc nerozumíte, protože vratky DPH nemají podvodníci, ale firmy a živnostníci, kteří fakturují služby a zboží v režimu přenesení daňové povinnosti a ti pak mají vratky zcela legálně, žádný podvod v tom nehledejte, takto prostě DPH funguje.
Samozřejmě, že je to dobrý příklad. Že to není daň ze zisku je snad jasné, ostatně to plyne už z toho názvu "daň z přidané hodnoty" a tu přidanou hodnotu vytvořila ona OSVČ. Ale kdyby tato OSVČ plátce neexistovala, tak tento příjem státu do státního rozpočtu ani nevznikne (buď by tu službu nikdo neprovedl nebo by ji třeba provedla OSVČ neplátce). Pokud OSVČ plátce vyfakturuje za měsíc například 100000Kč + DPH při nákladech 50000,-Kč + DPH, má měsíční hrubý příjem 50000,-Kč a odvede státu soc+zdrav, daň z příjmu a navíc DPH 10500Kč. Když se platby od OSVČ sečtou, odvede tato OSVČ státu více peněz, než kolik státu přijde za zaměstnance (daň z příjmu, odvody zaměstnanec, odvody zaměstnavatel) s hrubou mzdou 50000Kč. Já osobně bych klidně OSVČ nastavil odvody ve výši odvodů zaměstnanec+zaměstnavatel a na druhé straně bych jim samozřejmě nastavil stejné podmínky jako mají zaměstnanci, tzn. například nemocenská, ošetřovné, podpora v nezaměstnanosti (když OSVČ zrovna nebude mít třeba 1-2 měsíce zakázky), podobná ochrana zákoníkem práce, příspěvky na stravné, příspěvky na dovolenou a další věci, které s tím souvisí. A pak by jedna skupina neměla co vyčítat druhé skupině, jednoduché :-)
Opravdu to není dobrý příklad. DPH, kterou dodavatel vyfakturuje odběratelům, si oni na druhé straně zase odečtou od daňové povinnosti a tudíž příjem do rozpočtu je 0,. Pak jsou podnikatelé, kteří dodávají služby nebo zboží v režimu PDP a ti mají od státu jen vratky DPH. Příjem do rozpočtu platí jen podnikatelé, kteří dodávají koncovým spotřebitelům, kteří už si žádnou DPH neodečtou. To ale samozřejmě platí jak u OSVČ, tak u firem, kde hodnoty vytváří zaměstnanci. U nás to třeba dělá cca 23 000,- na osobu/měsíc, bez zaměstnanců by firma žádnou DPH neodváděla, takže argumentovat přínosem DPH jen u OSVČ je nesmysl. Daň z příjmu je také sporná. Řemeslník s 1 000 000,- příjmem, který nemá žádné jiné náklady nebo jen minimální (nafta, telefon), si uplatní výdajový paušál 80%, takže daň z příjmu za rok je 0,- Odvody sociální, zdravotní v minimální výši cca 65 000,- za rok. Oproti tomu zaměstnanec, (bez odvodů zaměstnavatele), se stejným příjmem odvede na dani 110 000,- Kč a na soc. a zdrav. pojištění 102 000,- Kč. OSVČ samozřejmě může čerpat podporu v nezaměstnanosti, když ukončí nebo přeruší živnost, také může čerpat nemocenskou i mateřskou, když si platí nemocenské pojištění.
Ano, zaměstnanec i OSVČ zaplatí stejné daně co se osobní spotřeby týká a odvádí i +/- stejnou daň z příjmu. Ale je třeba také rozlišovat OSVČ plátce/neplátce DPH. OSVČ-plátce ze své činnosti odvádí DPH. I kdyby odváděl jen 10tis. měsíčně, je to 120tis. ročně. Ale stejně tak může mít velké zisky a odvádět na DPH třeba 100tis. měsíčně, tzn. 1,2 milionu ročně. Za jak dlouho odvede do systému tuto částku zaměstnanec například s průměrnou mzdou? A je tam mnohem víc takových faktorů, které ovlivňují, kolik OSVČ celkově odvede do systému před odvody a různé daně. Nejde to brát jen podle těch šmelinářů, kteří nejsou plátci DPH, odvádějí minimální zálohy a kasírují zákazníky bokem...
S tou DPH to není zrovna dobrý příklad. Tu neplatí OSVČ, ale konečný zákazník, OSVČ ji jen přeposílá státu pokud má daňovou povinnost, ale taky může mít stále nadměrné odpočty a pak stát posílá vratku DPH podnikateli, která ale není jeho příjmem, pouze mu stát vrátí to, co na DPH od dodavatelů odvedl navíc. DPH tedy není daň ze zisku, ale to navíc, co nad svůj příjem připočte zákazníkovi.
To co jste popsal na první pohled vypadá moc hezky. Ovšem zapoměl jste zmínit, proč se vlastně ta vaše partička rozhodla toho obchodníka s chlebem bojkotovat. To je totiž na celé té věci nejdůležitější.
Takže pokud jste se rozhodli u něj nenakupovat proto, že mlátí svojí ženu, sousedovic klukovi zlámal nohy a ještě k tomu zapálil obecní stodolu a všem se vám vysmívá, že na něj nemůžete - a někdo i přes to půjde a ten chleba si u něj koupí zezadu na dvorku (a vy tu přemýšlíte o tom jak to udělat také)... Tak to vpodstatě znamená, že souhlasíte s chováním toho burana a jste ochoten zamhouřit oči nad jeho chováním jen proto, že chcete mít chleba za 50.
To už nevypadá tak hezky, nemyslíte?
Problém je v tom, že ten chleba od toho burana stejně kupujete, jen zprostředkovaně a za desetinásobek. Od koho myslíte, že k nám teče plyn, z Německa? Je to ruský plyn a jen protože ho dodává překupník, není o nic méně krvavý.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
tak jestli děláte daňové přiznání, tak to z vás musí mít klienti radost, když je titulujete jako parazity 😄 Ty jelimane, ukaž mi nějakého zaměnstance, jednoho, který platí daně!! Neplatí nic, za něj to odvádí zaměstnavatel... tak se krapet uklidni a pěž si hrát s dnovkou pro parazity
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano no tak, samozřejmě, že zaměstnanci platí daně. To, že to za něj zaměstnavatel pošle (odvede) finančnímu úřadu neznamená, že to za něj uhradí. Zaměstnanci to přece předtím srazil z hrubé mzdy.
1 odpověď