V Indii je ráj byrokracie. Je tonjediná země kde mi dávali razítko při vstupu do obchodu a poté ho i kontrolovali. Jak může někdo jet do takové země bez víza, to je úplně nemyslitelné. Chápu že mu takovou nevědomost ani neuvěřili. Jinak je to krásná země a když tam máte přátele, kteří Vám dělají průvodce, je to silný a hodnotný zážitek. Když už tam chlapec musí být, určitě by stálo za to mrknou na nějaké památky, psát blog nebo knihu, natočit nějaké příběhy apod.
Graf neukazuje kolik bylo nemocí před covidem, jen jak nasůstá to, co během covidu pokleslo. Takže to nemá moc vypovádající hodnotu, když neukážou alespoň posledních 10 let. To je totéž jako když koruna stoupá měsíc v kuse, poslední den o něco poklesne, a v článku ukážou graf z posledního dne, s tím že koruna klesá.
Bylo by fajn ukázat i dlouhodobější trend.
Myslím si že místo nadávání jedné strany na druhou a opačně, by bylo rozumnější si uvědomit jak je systém nefunkční. Nabídka neodpovídá poptávce. Bylo by fajn najít řešení vhodné pro obě strany - například vytvořit ambulance pro neregistrované pacienty, kde se mohou objednat přes internet na určitou hodinu a nebudou muset trávit celý den u registrujícího lékaře, který na ně stejně nemá čas. Jistě by nebyl problém u takové služby drobný poplatek, když člověk ušetří čas čekání. Za splnění pravidelných preventivek my mohli mít slevu. Veškerá data o pacientovi jsou už stejně ve sdílených databázích a praktický lékař si je musí číst úplně stejně jako každý jiný lékař. Umělá inteligence by navíc mohla hlídat , jestli aktuální problém nesouvisí náhodou s něčím z minulosti (poskytne lékaři nápovědu). Pojďme trochu s dobou místo toho nadávání. Takových vylepšení jde najít hromadu a pomohly by jak lékařům tak pacientům. Kdo chce, samozřejmě může dál čekat půl dne u svého registrujícího lékaře a nemusí platit za sdílenou ambulanci.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Je mu dost podobný, ale Dejdar taky 🙂)
1 odpověď