Do školy jsem chodila od poloviny 60. let a nevybavuju si, že by některá z mých spolužaček nepřišla do školy, protože by neměla na vložky. A vůbec nás nějak nenapadlo, že bychom je měly ve škole dostávat a rozhodně nás to nijak nestresovalo. Pro případ nečekaného příjezdu "rudých bratrů" stačilo mít jednu vložku zabalenou v tašce a bylo po problému.
Neříkám, že to je špatně, že je teď děvčata ve škole mají, jen si říkám, jestli to není zbytečně zveličovaný problém.
Chápala bych to na lůžkovém oddělení, kde se vyšetření provádí v rámci nemocnice. Ale asi to neplatí pro praktické lékaře, vždyť já s tou žádankou můžu jít do libovolné laboratoře (ortopedie, ORL, chirurgie,..) vlastně kamkoliv v republice, kde mě vezmou - jak může můj lékař vědět, kam půjdu, když ani já v té chvíli nevím, kam se mi podaří se objednat?
Vzpomínám si, jak mamka vyprávěla, jak chtěli na dovolené v Maďarsku koupit droždí. Byl tam jediný krámek s pultovým prodejem (byl začátek 60.let). A zkuste vysvětlit, co je droždí... Zkoušeli rukama nohama, ale nic. Prodavačka jim pak dokonce dala tužku a papír, aby to, co chtějí, nakreslili, ale zkuste nakreslit droždí... Ani nevím, jak to tenkrát dopadlo, ale myslím, ze musela vařit něco jiného.
A to je doktor vyšetřuje všechny najednou? Nepochopila jsem, jestli jsou všichni takhle vysvlečení v jedné místnosti (z článku to tak trochu vyplývá, ale přijde mi to divné), nebo se svlékají až před lékařem (což by mi divné nepřišlo).
Jsem generace, kdy jsme na ZDŠ také vždy celá třída šla každý rok na preventivní prohlídku k lékaři, ale nejdřív šly do čekárny holky, kde jsme se vysvlékly do kalhotek a jednotlivě šly do ordinace a když jsme byly hotové, tak šli kluci. Nevím, že by s tímhle měl někdo problém, ale fakt je, že vždy tedy chodili kluci a holky odděleně - tohle ti chytří Japonci nedokáží vymyslet?
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Jeho volba.