Nebudu vám brát vaše iluze, on je potom život jednodužší. Stačí se Rozhlednou po dětských hřištích, matky sedí u telefonu a děti se vychovávají sami a běda, když na ně někdo houkne, že třeba betou cizí hračku. To je potom taková matka buď hluchá nebo agresivní. Zeptejte se rodičů, kdo čte dětem večer pohádky. Téměř nikdo. Děti potřebují hranice a zájem rodičů a potom nejsou ve stresu. Je to problém takzvaně vyspělého světa. Rodiče visí mimo realitu na PC a děti se plácají v realitě.
Nevíte, jak moc se mýlíte. Na dětských hřištích trávám dost času a takto se chová minimum žen, zejména ty, které si výchovou hlavu nelámou a přebírají doporučení, která se tradují v rodině - tedy běžné jsou fyzické tresty, zahanbování dítěte, neschopnost či neochota hrát si s dětmi, protože teplá večeře pro manžela je důležitější než potřeby dítěte. Mne je sice 50 let, ale žasnu nad tím, jak skvěle je naprostá většina dnešních matek a otců poučena, jak se snaží vzdělávat, jak si umí určit priority a jak se jim daří překonávat patriarchální představy o jejich roli. Někdy je snazší osočovat druhé, než projít vlastní sebereflexí. Třeba v tom, že dříve bylo běžné děti zanedbávat, nechat je osamocené dlouhé hodiny, používat fyzické tresty. A také to, že to mělo skutečně závažné důsledky. Ano, dříve projevy ADHD nebyly tak zřejmé, tyto děti dostávaly permanentně velmi negativní vazbu, byly fyzicky trestány, bylo jim vyhrožováno. Mnohé "zamrzly" vlivem traumatu, které jim to způsobily. V dospělosti, zejména ve středním věku problémy prosáknou. Třeba tak, že jde o člověka trpícím závislostmi na alkoholu či jiných látkách, skrytými depresemi, partnerské problémy, které neumí řešit, protože jeho emoce byly považovány za nežádoucí... nebo třeba workholismem a s ním souvisejícími těžkými komorbiditami, a to včetně depresivních stavů spojenými se sebevražednými myšlenkami. Ta je, respektive byla, u dětí s ADHD mnohem vyšší než u běžných dětí (ostatně info k tomu máte i v jedno z těch studií, na které je v textu odkazováno).
Já nenálepkuji děti, které opravdu ADHD mají. Já nálpkuji děti, které se díky svým líným řidičům za ADHD schovávají. Můj starší syn měl lehkou mozkovou disfunkci (dnešní ADHD) je a byl dislektik a dizgrafik. Mladší syn k tomu měl výraznou hyperaktivitu a mírně poškozené autistické spektrum. Přesto to nebyli děti nezvládnutelné a neposlušné. Dalo to hodně práce, ale stálo to za to. Oba jsou vzdělání a pracují a vydělávají si na život. Mě nevyprávějte o tom, které dítě má kolik naloženo do vínku. Mimochodem, dneska vyrůstá generace dětí, která je totálně neodolá proti stresu.
Prosim vas, znate priznaky adhd? Zrejme tezko. To, ze vase.deti nemely.vsechny priznaky neni vysledkem vasi vychovy, ale zjevne velmi lehke formy nebo tim, ze v jejich pripade slo ve sltecnostu treba o ADD. Skutecne vam neni blbe navazet se treba do matek nedonosenych deti? Mimochodem, je fascinujici, jak vinite matky, nikoliv oba rodice... inu, deti maji dnes problemy se zvladanim stresu, nebot ziji v jine dobe, celi nprosto jinym.vyzvam. je to celosvetovy trend, ktery nesouvisi s vychovou. Ostatne vetsi psychicke problemy maji podle dat stataku lide 65+ . Tam je nejvetsi spotreba amtidepresiv i nejvyssi sebevrazednost.
Ne to vypovídá hodně o jejich rodičích, já jsem z velkou láskou většinu svého života dělala trenérku dětem 6-10 let. Do dneška mi někteří volají a přijdou i na návštěvu.
Je uplne jedno,co jste delala. Placate hlouposti, byt v clanku mate dost relevantnich odkazu. Co je horsi je to, ze tu nalepkujete lidi a deti, ktere dostaly od zivota nalozeno. A ken tak mimochodem: dmesni matky delaji mnohem vice, nez v dobe, kdy se deti na cele dny odkladaly do postylek, nechaly se vyrvat a bezne se fyzicky trestaly.
Moje děti jsou plně donošené a měli jak se dříve říkalo malou mozkovou disfunkci a proto jich nebylo tolik To by se dnešním matkám nelíbilo. Jsou to děti v podstatě s nutkavou potřebou pořád něco dělat, takže vlastně hyperaktivní, ale jinakjsou to hodně dětí. Zapomínající věci ve škole, klidně odejdou ze školy ve sněhu v bačkorách. Dneska se pod to schovávají nevychovaní spratci. Být ADHD je vlastně moderní a matky se nemusí moc snažit. Poznala jsem spoustu dětí s mozkovou disfunkci, udělala několik kurzů, chodila na přednášky na Karlovku. Takže dneska rozdíl poznám a většina ADHD dětí jsou jen nevychovaní spratci líných matek.
Velmi neempaticke. Vite, pokud o jakychkoliv detech mluvite jako o spratcich, vypovida vice o vas nez o komkoliv jinem.
Ano, děti s ADHD jsou, možná jich dříve bylo mnohem méně. Má na to vliv i strava matek i strava dítěte a možná stres z uspěchaného života. To je ovšem jen můj názor. A nejsem psychiatr, jen poslouchám a čtu a dělám si svůj názor.
Pan doktor Honzák má mnohdy pravdu, ale na dětskou psychiatrii jsou jiní odborníci.
Každopádně udělal mnoho pro českou psychiatrii.
Dříve jich bylo méně i proto, že se nyní daří zachraňovat mnohem více nedonošených dětí. Jinak má vliv i to, že dnes je více diagnostikovaných, protože o poruše víme. Dříve to byly "nevychovatelné" děti, které často byly společností nálepkovány a odsuzovány a nesly si to jako velkou zátěž do života.
Jéééééé to jsou ale kecy a zase kecy: Pan doktor Honzák má svatou pravdu a ty tak zvané výzkumy jsou jenom kecy z gumy. ADHD co to je za blábol, když projevem ,,tohoto,, je prý výzkumy zjištěná nepozornost ale ta je částečně daná výchovou v rodině kde s dětmi jejich rodiče nepracují matky je ,,strčí,, do nějakých kroužků a kontakt rodičů s dětmi je minimální. A co další je prý hyperaktivita? Znáte milá dámo Čechová jaká je dnešní mladá generace hyperaktivní? Jó na mobilu to ano, ale pohyb je pro mladou generaci cizí slovo a je čím dále nepoznané. Tak 75% dětí NEVÍ co je to kotrmelec a to ještě před 10ti lety byl kotrmelec dokázalo udělat 50% žáků prvního stupně základní školy. Velký vliv na vývoj mladého člověka mají geny, ale co pro vývoj mladého člověka dělají jeho rodiče? Velký počet rozvedených rodin, kde otec prdí na nějakou výchovu dítěte, matka uštvaná prací i osobními problémy, když marně shání nového tatínka pro svoje dítě nebo děti, tak tomu říkáme výchova, ne za to může dědičnost a proto ADHD. Jediná diagnosa části dnešních dětí co znám je ,,mišuge,, a ne ADHD, obrovský vliv a zodpovědnost za to je na rodičích.
Neumím si představit, když bych se v dnešní době zeptal již nežijící matky mojí manželky, zdali můj partner nebo partnerka je pro mne vhodná. Ona vždy odpověděla: PODÍVEJ SE Z JAKÉHO ,,PELECHU,, (rodiny) POCHÁZÍ ! Strašně těžko a špatně by se mi dnes (po 62 letech manželství)mezi současnými rodinami vybíralo svého partnera nebo partnerku, takových slušných rodin je dnes málo!!! A k takové situaci bohužel napomáhají i články od ,,pisatelky Čechov
Pane Roztocile, prave kvuli nepoucenym lidem jako jste vy, jw 70% deti s ADHD a jejich rodicu na antidepresivech. Mnoho deti s touto poruchou konci sebevrazdou, protoze se k nim spolecnost chova tak jako vy.
Pomalejší valorizace už teď probíhá a týká se všech důchodů. Změnil se výpočet a to už před dlouhou dobou. Tenhle nový zákon na tom nic nezměnil.
Článek je o důchodové reformě. Vy mluvíte o úpravě, která reagovala na příliš rychlý růst penzí (ve srovnání s mzdami ve státním i soukromém sektoru), což byla jen pojistka proti valorizaci "utržené ze řetězu". Ostatně v tomto smyslu se vyjádřil i ÚS. V pátek schválená důchodová reforma s tímto nemá nic společného, řeší skutečně penze po roce 2026.
Rozumný ? Nejprve současným důchodcům sdělí, že se jich nic týkat nebude, aby za chvíli napsala, že valorizace bude probíhat trochu pomaleji. Dále je zavádějící údaj, že cca za 10 let bude průměrná penze přes 30.000 Kč, když dnes je mírně nad 20.000 Kč. Při současném uvažovaní a výpočtech, že zvýšení bude cca o 450 Kč se za 10 let nemůžu dostat na 30.000 Kč. Leda by vláda počítala s tím, že inflace velmi výrazně stoupne.
Jde o výpočet přímo z MPSV. Ano, inflace nejspíše pokračovat bude, stejně jako do penze půjdou ročníky, které pobírali podstatně vyšší mzdu než současní penzisté.
Rozumný ? Nejprve současným důchodcům sdělí, že se jich nic týkat nebude, aby za chvíli napsala, že valorizace bude probíhat trochu pomaleji. Dále je zavádějící údaj, že cca za 10 let bude průměrná penze přes 30.000 Kč, když dnes je mírně nad 20.000 Kč. Při současném uvažovaní a výpočtech, že zvýšení bude cca o 450 Kč se za 10 let nemůžu dostat na 30.000 Kč. Leda by vláda počítala s tím, že inflace velmi výrazně stoupne.
Pomalejší valorizace se týká budoucích důchodců, resp. těch, kteří jdou do důchodu od roku 2026 - nicméně postupně, nikoliv skokově - první ročník čerstvých důchodců tak bude mít penzi nižší o 180 Kč.
Progresivistické fňukání a strašení Trumpem, kterým autorka od sebe odhání vlastní sebereflexi. Místo hledání chyb v sobě a jí podobných, dál se utápí v negacích a obavách z Trumpa. Reagují tak nyní mnozí liberálové, protože jsou zaskočení a těžce koušou trump-republikánskou tsunami. Co takhle si přiznat, že úspěch Trumpa zapříčinili oni sami? A do jisté míry i Trumpa stvořili svými nenormálnostmi. Příroda ošálit nejde. Jeho úspěch i ve státech většinou progresivních je odpovědí i na podobné články, které pyšně postrádají špetku přiznání vlastních chyb. Ultralevicový progresivismus je mrtvý. Šlo o slepou vývojovou větev. Trump je sice huba nevymáchaná, ale díky ní se mohl postavit rozšiřovanému bláznovství, které je lidem vnucováno jako normální.
Nízká čtenost?
Opravdu. Přemýšlím, jak je možné, že zejména starší generace nedokáže respektovat druhé a vše vnímá jako útok na sebe. Obávám se, že je to někdejší autoritářskou výchovou k poslušnosti, neměli jste šanci naučit se respektovat přání a vůli druhých. Rodiči jste již byli, měli jste šanci vychovat své děti, proč do toho zasahujete svým dětem a nerespektujete je? Potíže, které jim třeba rozmazlováním způsobíte, budou řešit oni, ne vy. Vy se jen potěšíte, že má dítě radost, ale na důsledky nepomýšlíte. Tady máte navíc naservírovaný výzkum, který opravdu zásadně mění všechny mýty, které tu za vašeho mládí o výživě panovaly. Stačí přijmout racionální argumenty a řídit se jimi.
"Nic se nemá přehánět"
Rodiče jsou od toho, aby vychovávali, prarodiče od toho, aby vnoučata přiměřeně rozmazlovali a pak je vrátili - rodiče, starejte se.
Samozřejmě, že bonbóny ve větším množství škodí, ale aby dítě ani neznalo jejich chuť, je druhý extrém.
---
Moje babička říkávala: "Ode všeho kousek".
Neni to extrem a jak vidite, je to vedecky potvrzeno. Navic rozmazlit a vratit s tim at se rodic stara, to je prece velmi arogantni pristup bez spetky respektu k druhemu. Vy to v tom nevidite?
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Kriminální geny neexistují, Škoda, že autor takové stigma šíří.