Je mi smutno hlavně z manželů Martiny a Stanislava Brhelových. Z článku chápu, že oni ovlivnili (zmanipulovali) názory obyčejných lidí, kteří se bohužel nechají snadno zastrašit, ovlivnit a snadno uvěří i hloupostem. Takto zmanipulované referendum by vůbec nemělo být bráno vážně. Pokud je zrušení stavby domova pro seniory opravdu dílem manželů Brhelových, kterým vadí stáří, tak ji můžeme jen přát, ať se ve stáří odstěhují na samotu, kde v klidu a tichosti sami zemřou. Ať svým negativním postojem a myšlením nezamořují své okolí. Soužití seniorů a dětí jen fandím, máme ho doma - bydlení 3 generací v jednom domě.
Na stránkách sklárny mají vyhlášenou sbírku. Byli jsme v této sklárně v roce 2020 při pobytu na horách (bez sněhu) a s dětmi jsme si tam vyrobili nádherné věci, které rádi používáme i dnes. Bylo to tam moc příjemné, pan sklář milý, hezký výlet. Ráda něco přispěji, snad se podaří sklárnu obnovit a i pojistit.
Děkuji za hezký článek, přijde mi velmi vtipný. Já doma skoro každý den vařím (rodina 2 dospělí a 2 dospívající děti). Všichni si chválí chutnou domácí stravu (do práce v krabičkách) a i děti nejraději jedí doma. A hodně ušetříme. Skoro vše kupuji v akci, nejlépe ráno cestou do práce - méně lidí v obchodě a více akčního zboží, rychle mám nakoupeno a podle jídla v akci plánuji i co budu vařit. Vařím i peču jednoduchá jídla, vše nejlépe do jednoho max. do 2 hrnců nebo do trouby. Např. kuře v akci za 49 Kč (někdy i méně) a ze 2 kuřat máme minimálně 3 obědy pro 4 dospělé - 1x pečená stehna, 1x kuřecí řízky nebo steaky a 1x rizoto nebo vydatná polévka. Nebo vepřové - 1 kg balení z půlky omáčka a z druhé na pečení na česneku. Mleté maso - polovina na omáčku na špagety a druhá na holandské karbanátky, vše okolo 100 Kč/kg a na oběd na cca 8 porcí. Čas na plánování jídel - často při prohlédnutí letáků v mobilu cestou do/z práce nebo přímo v obchodě (maso v akci a ještě sleva kvůli blížící se spotřebě). Současně i hodně peču - jednoduché pečení vše do jedné mísy a do trouby. Je to vlastně kreativní tvůrčí práce s učením dobrého rozvržení času, plánování a i tréning paměti (zapamatování co mám doma v lednici) a také nosit v hlavě, co má kdo rád. Při vaření a pečení se dá v pohodě ještě stihnout úklid (rovnou práce s myčkou), úklid kuchyně, vysávání a další činnosti. Ale kdo chce, ať dává 150 Kč za oběd, ale pak si nestěžujte, jak je vše drahé a že Vám nestačí výplata 🙂 a na co nemáte peníze. My např. za ušetřené peníze rádi cestujeme.
Ano, přesně jsem tušila, že to tak je (problémy s kufry) - velká dřina za málo peněz. To je teď všude teď v módě - nechceme od Vás vzdělání a studium a proto buďte rádi za práci a peníze. Lepší peníze si přece zaslouží jen ti vzdělaní (nejlépe VŠ mladí absolventi), kteří dělají management. Zaměstnancům, kteří dělají těžkou práci za málo peněz teď fandím, alespoň je to najednou vidět, jak je jejich práce potřebná a jak špatné mají pracovní podmínky. Stejně tak je to ve velkoskladech velkých obchodních řetězců. Najímají přes agentury zahraniční pracovníky, za velmi malé mzdy (hodinové mzdy), nedodržují zákoník práce a minimální mzdy. A pokud by tam tito "nekvalifikovaní" pracovníci nebyli, v prodejnách máme jen prázdné regály. Dělají těžkou fyzickou práci ve velkoskladech - těžké plné palety, atd. (žádné pouze ježdění s ještěrkou). Stejně tak pomocné kuchařky, uklízečky - fyzicky náročná práce a je velká chyba, že je málo placená. Fandím tomu, ať celé léto manažeři z kanceláří dělají povinné přesčasy u nakládky a vykládky kufrů (1 kufr cca 20 kg) a to za mzdu pracovníka, který dělá tuto práci. A pak mohou udělat průzkum spokojenosti, jak se jim tato práce a finance líbí.
Ano, také velmi omezujeme dohody. Největší problém je u dohod o provedení práce kvůli konsolidačnímu balíčku. Sociálka bude nově vyměřovat sociální pojištění, ale zpětně podle celkového výdělku dohodáře u všech firem. Takže vy musíte dohodáři zaplatit bez odvodu (i jeho odvodu na soc poj), za měsíc vám od sociálky přijde sdělení, že máte za něj doplatit sociální pojištění za zaměstnavatele i jeho část za zaměstnance. A dohodáře pak budete žádat, aby vám doplatil, vrátil částku pojištění za zaměstnance, jeho část. On už přitom měsíc předtím zaplaceno dostal, peníze nemá a proč by něco dobrovolně vracel. Takže firma nikdy dopředu nebude vědět, kolik ji dohodář bude stát (problém při kalkulaci rozpočtu), zda za něj dodatečně budou odvody nebo ne. Kdo z vás by šel dobrovolně do takového systému rizika?
Krásný článek, naprosto souhlasím s celým článkem. Máme 2 pubertální děti a všude nám je chválí, jak jsou fajn. I když se mi někdy zdají jejich reakce drzé a promluvím s nimi, podle školy i dalších lidí se chovají hezky. Ovšem také (pro mě překvapivě) jsme prý jedni z mála rodičů, kdo si s dětmi doma hodně povídá a vysvětluje a víme, co se okolo dětí děje. Máme známé, se kterými jsme jezdili na dovolené, když byly děti malé. Mají podobně staré děti. Všude vždy děti nechali volně a bez dozoru a usměrnění. I když ničily cizí věci. Rodiče většinou seděli u kafe, bavili se a užívali si čas. Po několika takových společných akcích (věk dětí byl cca 5 - 10 let) jsme s nimi téměř přerušili kontakt. Raději na dovolenou sami, grilovačky pro všechny rodiny u nás už nikdy.
Velmi vítám, když občas vidím rodiče s malými dětmi v hromadné dopravě, kdy mají rodiče dětskou knihu a čtou si s dětmi. Chápu a přijímám i rodiče, kteří mají plačící nevrlé malé dítě, které je unavené z výletu, přetažené. Ale když se s tím rodiče snaží něco dělat, mazlí toto dítě a snaží se ho utišit. Často pak během chvilky usne rodiči v náručí.
Naopak když je rodič na mobilu nebo si z jiného důvodu dítěte nevšímá a dítě zlobí, tak mi to vadí kdekoli.
A přesně jak píše autor, našim dětem opakovaně vštěpuji věty: "Svoboda každého člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka." A potom také: "Ano, každý člověk má práva, ale hlavně i povinnosti a zodpovědnost za každý svůj čin a rozhodnutí". Nebo: "Můžeš se svobodně rozhodnout, ale musíš vždy nést následky svého rozhodnutí". :-)
Manželství pro všechny - NE. Ať raději uzákoní definici manželství jako svazek muže + ženy. Jedině tak je to správně, vždyť i dítě mohou zplodit jen muž + žena, vše do sebe zapadá. A mohou rozšířit práva pro registrované partnery, to se dá vše řešit úpravou práv (informovanost o zdrav. stavu a další práva o kterých LGBT stále dokola mluví. Zajímalo by mne, zda by pak stále bojovali za svá práva.
A pokud ta paní žila se svým manželem, měla s ním 2 dcery, tak se mi to zdá spíše jako rozmar, že jí bylo najednou pocitově lépe s ženou, která jí logicky lépe rozumí (2 ženy, kamarádky, stejné světy).
Pokud chtěla dítě a na reprodukční klinice, doufám, že si vše komplet hradila ze svých peněz. A ne z veřejného zdravotnictví. Celé řešení přes reprodukční kliniku a následně rizikové těhotenství by třeba neměla, kdyby si miminko přirozeně vyrobila s mužem. Jak je to přirozené a biologicky zařízené.
Ne - LGBT není "normální a v pořádku", ani když si vyřvou další práva. Nenechme se, prosím, ovlivnit tím, že už v tolika státech je manželství i pro tyto lidi. Zachovejme si zdravý rozum a přemýšlejme, jak to u lidí příroda biologicky zařídila - muž + žena = dítě a správně i rodina.
Jak prosím chápete pojem "dobrovolné"? Znamená to nátlak, donucování a omezování vlastního rozhodnutí? Ptám se všech, co schvalují tento článek a chtějí to zavést i u nás. Pokud je jakékoli očkování dobrovolné, neměl by být žádný tlak na lidi, kteří ho dobrovolně nechtějí. Proč tedy nedají toto očkování povinné, místo celého nátlaku?
Kamarád mladý lékař očkovaný mezi prvními. Teď je doma s Covidem, nakazil manželku i děti. Manželka očkovaná před létem, děti malé. Všichni mírný průběh. Jeden příklad z praxe. Naštěstí byl zodpovědný a sám šel na test, když mu nebylo dobře. Já zatím čekám, co nového se zjistí. Covid mám za sebou s mírným průběhem. Ze všech dostupných informací si připadám chráněná stejně jako očkovaní. Viz. Odkaz
Já měla v březnu Covid s mírnými příznaky a nikoho dalšího jsem nenakazila i s rodinou v blízkém kontaktu po celou dobu. 2 kolegové staršího věku (60 let) i další kolegyně také lehčí průběh a nikoho nenakazili. Stejně tak na podzim moje maminka, věk 65 let. Nepopírám tím Covid a situaci v nemocnicích. Ale bezproblémový průběh má i mnoho lidí neočkovaných.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zcela jistě by se měl stát, politici, snažit propagovat hodnoty rodiny, pečujících rodičů jako správný směr pro život. Velmi mne zaujala rodina, na kterou jsem včera náhodou narazila. A to proto, že článek byl o prvním letošním miminku roku té porodnice, desáté děťátko této rodiny. Přiložený článek je o této rodině, když měli 9 dětí, teď mají nově desáté. Rodina vypadá šťastně, úspěšně, oba rodiče podnikají a jsou za to i oceněni a ještě se věnují svým dětem mnohem více, než jiní rodiče. To by měl být správný vzor pro mladou generaci, určitě je takových rodin více, kde jsou spokojené kompletní rodiny, netrpí nouzí a nežijí z dávek a ještě se mohou i pracovně realizovat. U několika rodin, které znám a mají více dětí to není otázka peněz, je to o jejich nastavení, vnitřním postoji, hodnotách a ochotě uskromnit své potřeby, přání. Odkaz
1 odpověď