Tvrzení, že by chybějící léčiva mohla být nahrazena dovozem neregistrovaných léčivých přípravků, je absurdí. Mj. usvědčuje nového ředitele SÚKLu z neznalosti zákona na straně jedné a chybějícího povědomí o fungování běžné lékařské praxe na straně druhé. Předpis neregistrovaného léčiva vyžaduje tolik administrativy, že by paralyzovala chod kterékoli lékařské ordinace. Za socialismu se říkávalo: "Laik se diví, odborník emigruje". Divme se potom, že tolik mladých absolventů lékařských fakult odchází pracovat do zemí nacházejících se na západ od vlasti.
Zatím jediným přínosem digitalizace zdravotnictví je sdílený lékový záznam. U pojištěnců některých zdravotních pojišťoven ovšem i po několika letech fungování zůstává prázdný a není možné se z něj cokoli dozvědět! Dosud např. neexistuje ani platforma, která by shromažďovala výsledky laboratorních vyšetření, takže některá z nich lékaři požadují duplicitně, protože pacient si prostě nepamatuje, kdy byl naposledy odeslán do laboratoře a které parametry byly zjišťovány. Taková je realita českého zdravotnictví.
Článek tlumočí nespokojenost matky s poskytovanou zdravotní péčí, aniž by informace ověřil z dalších zdrojů. Stěžovala si matka např. u České lékařské komory nebo u zřizovatele zdravotnického zařízení? Pokud ano, s jakým závěrem byly její stížnosti vyhodnoceny? Komentář MUDr. Papežové je obecný a nevyjadřuje se ke zmiňovanému konkrétnímu případu. Jde o ukázkový příklad neprofesionální novinářské práce.
Hlavním důvodem zvětšených ušních boltců ve stáří je zvýšená tvorba růstového hormonu ve vyšším věku. Společně s ušními boltci se mohou zvětšit např. také prsty na rukou nebo nos. Poněvadž ve stáří nemůže docházet k růstu kostí (růstové chrupavky přestávají být na prahu dospělosti dospělosti aktivní), zvětšují se "okrajové" části těla. Tento jev se odborně nazývá akromegalie. Všechny ostatní důvody uváděné ve článku jsou vedlejší a nepostihují podstatu věci. Děkuji za další fundovaný a přínosný článek.
Psychoterapeut je za vedení terapie stejně zodpovědný jako chirurg za průběh operace. A podobně jako pacienti před operací podepisují informovaný souhlas ohledně plánovaného výkonu, tak i kvalifikovaní terapeuti se svými pacienty uzavírají tzv. terapeutický kontrakt, který sice nemusí mít psanou podobu, ale v každém případě vymezuje "pravidla hry". Pokud by součástí těchto pravidel byla také dohoda o poskytování sexuálních služeb jedním či druhým zúčastněným, nešlo už by o terapii, ale o prostituci. Problém sexuálního obtěžování, případně zneužívání klientky/a terapeutem/kou je starý (vzpomeňme např. na slavného Carla Gustava Junga) a vyjadřovali se k němu lidé daleko kompetentnější než "odborníci" v této diskusi. Pokud má terapeut (terapeutka) sex se svou klientkou (svým klientem), jde o jeho profesionální selhání.
Za prvé: Matka nepravdivými informacemi o zdravotním stavu svých dětí uváděla lékaře v omyl. Na základě jejích zavádějících sdělení byla naprosto zbytečně provedena odborná vyšetření hrazená ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění. Bude zdravotní pojišťovna od matky požadovat úhradu neopodstatněných zdravotnických úkonů? Zdravotní péče není v ČR poskytována "zdarma". Je financována z odvodů na zdravotní pojištění, do něhož řada občanů dlouhodobě přispívá. Neindikovanou péči tedy nakonec svým způsobem zaplatí každý z nás.
Za druhé: Autora článku si dovoluji upozornit, že hovorový výraz sociálka nemá ve slovníku seriózního novináře co pohledávat. V ČR jsou v rámci státní správy zřizovány orgány sociálně-právní ochrany dětí. Jde o instituce s přesně vymezenými kompetencemi a úkoly, nikoli o živelné sdružení pavlačových drben. Prosím, respektujte tuto skutečnost.
V současné době stále existují takové orgány státní správy (např. okresní správy sociálního zabezpečení), které s občany - v rozporu s platnou zákonnou úpravou! - nejsou schopny prostřednictvím datových schránek komunikovat. Proto nerozumím tomu, proč by si občané datové schránky měli povinně zřizovat, když státní úřednici nejsou schopni tohoto nástroje využívat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Praktičtí lékaři i ambulantní specialisté musí z celkové sumy, kterou od zdravotních pojišťoven každý měsíc obdrží, zaplatit nájem za ordinaci, mzdy sobě i svým zaměstnancům + odvody na zdravotní a sociální pojištění, zálohy na energie, vodné a stočné, odvoz odpadu včetně toho nebezpečného atd. atd. Pokud se tedy diskutující rozhořčují nad tím, že praktikovi na účtu přistane měsíčně např. 100.000,00 Kč, měli by si také uvědomit, že to není jeho výplata, ale jsou to peníze na celý provoz ordinace. A pokud se někdo domnívá, že je práce terénního lékaře snadná, může seknout se svou zodpovědnou špatně honorovanou prací a může jít studovat medicínu, potom absolvovat povinnou praxi a následně si otevřít a provozovat vlastní ordinaci. Je to přece tak snadné!