Praktičtí lékaři i ambulantní specialisté musí z celkové sumy, kterou od zdravotních pojišťoven každý měsíc obdrží, zaplatit nájem za ordinaci, mzdy sobě i svým zaměstnancům + odvody na zdravotní a sociální pojištění, zálohy na energie, vodné a stočné, odvoz odpadu včetně toho nebezpečného atd. atd. Pokud se tedy diskutující rozhořčují nad tím, že praktikovi na účtu přistane měsíčně např. 100.000,00 Kč, měli by si také uvědomit, že to není jeho výplata, ale jsou to peníze na celý provoz ordinace. A pokud se někdo domnívá, že je práce terénního lékaře snadná, může seknout se svou zodpovědnou špatně honorovanou prací a může jít studovat medicínu, potom absolvovat povinnou praxi a následně si otevřít a provozovat vlastní ordinaci. Je to přece tak snadné!
Tvrzení, že by chybějící léčiva mohla být nahrazena dovozem neregistrovaných léčivých přípravků, je absurdí. Mj. usvědčuje nového ředitele SÚKLu z neznalosti zákona na straně jedné a chybějícího povědomí o fungování běžné lékařské praxe na straně druhé. Předpis neregistrovaného léčiva vyžaduje tolik administrativy, že by paralyzovala chod kterékoli lékařské ordinace. Za socialismu se říkávalo: "Laik se diví, odborník emigruje". Divme se potom, že tolik mladých absolventů lékařských fakult odchází pracovat do zemí nacházejících se na západ od vlasti.
Zatím jediným přínosem digitalizace zdravotnictví je sdílený lékový záznam. U pojištěnců některých zdravotních pojišťoven ovšem i po několika letech fungování zůstává prázdný a není možné se z něj cokoli dozvědět! Dosud např. neexistuje ani platforma, která by shromažďovala výsledky laboratorních vyšetření, takže některá z nich lékaři požadují duplicitně, protože pacient si prostě nepamatuje, kdy byl naposledy odeslán do laboratoře a které parametry byly zjišťovány. Taková je realita českého zdravotnictví.
Ženy, které znám, jsou se svým věkem srovnány. Život každému měří stejně. Jediné, co nechápu, je, z jakého důvodu ženám ve věku kolem padesátky radí mladé redaktorky. Z vlastní zkušenosti?
Děkuji za moudrý názor. Mnoho žen má jiné ambice než jenom dobře vypadat. Důležitější je pro ně rodina, práce, koníčky a záliby. Redukovat kohokoli (nejenom ženu) na schránku bez obsahu svědčí o plytkosti podobných článků a jejich autorů.
Nevím,neznám etické zásady novinářů,ale lidí.Nevím,proč někteří,včetně autora ,nepoužívají normální češtinu???!!!To mně fakt vadí,na př.NEHEROIZOVAT.... to už fakt tu češtinu pohřbíváme a na prvním místě budou jiné výrazy-to se mi zdá být ubohé ...
Stejně tak se říká: Čeho (nikoli čemu) je nutné se vyvarovat. Jazyk je vyjadřovacim prostředkem novináře, a pokud ho neumí správně používat, sotva může někoho věrohodně informovat.
Článek tlumočí nespokojenost matky s poskytovanou zdravotní péčí, aniž by informace ověřil z dalších zdrojů. Stěžovala si matka např. u České lékařské komory nebo u zřizovatele zdravotnického zařízení? Pokud ano, s jakým závěrem byly její stížnosti vyhodnoceny? Komentář MUDr. Papežové je obecný a nevyjadřuje se ke zmiňovanému konkrétnímu případu. Jde o ukázkový příklad neprofesionální novinářské práce.
Hlavním důvodem zvětšených ušních boltců ve stáří je zvýšená tvorba růstového hormonu ve vyšším věku. Společně s ušními boltci se mohou zvětšit např. také prsty na rukou nebo nos. Poněvadž ve stáří nemůže docházet k růstu kostí (růstové chrupavky přestávají být na prahu dospělosti dospělosti aktivní), zvětšují se "okrajové" části těla. Tento jev se odborně nazývá akromegalie. Všechny ostatní důvody uváděné ve článku jsou vedlejší a nepostihují podstatu věci. Děkuji za další fundovaný a přínosný článek.
tohle v tom není,jen plácáš kraviny ,které jsou už léta otřepané,je to jen v bezohlednosti lidí a arognatnosti řidičů,a je to denně na silnicích
Vážený pane Richtere, Vy tykáte dámě? A chováte s k ní neomaleně? Potom tedy i Vy patříte k bezohledným a arogantním lidem, potažmo řidičům. Zkuste se poněkud krotit, v internetových diskusích i na silnici!
Můj muž si leta letoucí bere pravidelně do postele před spaním čokoládovou tyčinku - ledové kaštany jsou jeho favorit, ty bílé. A je jako vižle. Takže díky, Adélko, za tyto rady :D
Daleko horší by bylo, kdyby byl Váš manžel jako vyžle. Tato situace by ovšem nastala pouze v případě, že by před spaním nekonzumoval ledové kaštany s bílou, ale s hořkou čokoládou. Pravopisu zdar!
To jsou všechno rady. Znám lidi kteří tohle dodržují a stejně je trefilo. Jedná kolegyně před více jak deseti lety se chytla těchto pouček. Začala hubnout,zaplatila si platiku a konzumonavala tzv. zdravé potraviny. Těsně po novém roce dostala infarkt. Důvodem byl velké množství trombónů v těle. Když deset let žijete nezdravě tak musíte velmi dlouho a pozvolna měnit návyky. Zelenina je také škodlivá,obsahuje pesticidy takže ji nelze ve velkém jíst.
Cože to měla v těle? Trombóny nebo bonbóny?
Tak to zase bude oslavnych recenzi od tech co se na nic nezmohly nic neumi, nic namaji a jenom zavidi tem co maji a umi. A ted do mne 🤣😂
Vážený pane Kožíšku, gratuluji Vám k Vašemu životnímu úspěchu, kterého jste dosáhl navzdory tomu, že jste nedokázal vstřebat základní pravidla českého pravopisu (pro Vaši informaci, správně se píše: "... od těch, co se na nic nezmohli..."). Kdo umí, ten zkrátka umí!
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Proč musím platit ze svého pojištění kapitační platby doktorovi, ke kterému nechodím? Vlastně jen na očkování a to by mi spolehlivě píchli i v lékárně.
10 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pane Procházko, Vy svému praktickému lékaři bohužel přímo neplatíte vůbec nic. Vy pouze každý měsíc z toho, co vyděláte, do fondů veřejného zdravotního pojištění odvádíte povinnou část a zdravotní pojišťovna pak z celého balíku peněz vybraných na pojistném hradí veškerou zdravotní péči. Pravděpodobně jste mladý a zdravý a mnoho zdravotní péče jste dosud nekonzumoval, ale to se kdykoli může změnit. Nepřeji Vám to, ale nečekaný úraz může i Váš život obrátit vzhůru nohama. A potom se i Vám bude dostávat ošetření, které jste si v lepším případě předplatil a v horším případě Vám na něj budou přispívat druzí. Říká se tomu princip solidarity. A o tom, že financování českého zdravotnictví stojí mj. i na tomto principu, nerozhodují lékaři, ale politici. Buďte dlouho zdráv!
1 odpověď