Žádný přínos pro naši zemi,jen státní kasa zapláče nad ne zrovna levnou dovolenou, korespondenční volba mu velí udělat si u krajanů dobré jméno a přesvědčit je, že Fialova vláda je nejlepší na celém světě, která zajistí,že za 8 let budeme platově na stejné úrovni jako Němci apod. nesplnitelné sliby a lži.
Kdyby takto vycestoval p. prezident Zeman, to by bylo kritiky a nadávek, jenže zelený narcis může vše.
U Zemana byl problém, že nás vlekl směrem k Rusku a Číně, ne to, že někam letěl.
U nás se vyhlašují "dopisy Ježíškovi" na konci října, v nich se stanoví 3-4 dárky a protistrana si z toho vybere. Dárky se kupují na netu, nikdo obchody neobíhá. Nikdo nedostane blbosti, přitom přesně neví, co bude pod stromečkem. Dárky si kupujeme s manželem mezi sebou + vnoučatům, dětem už ne a oni nám také ne. Rozumná míra je zachována, žádné nervy.
Emiráty jsou jediné na světě. Takže je to určující pojmenování. Republik je spousty. Další věc je, že že SAE jsou na rozdíl od českých zemí mladičká země, trvající několik desítek let. A své vlastní jméno tato země vlastně nemá na rozdíl od nás. Spojené království je nejvýznamnějšími královstvím všech dob ale i přesto se užívá jen v politických situacích. Daleko častěji se užívá Velká Británie či jen Británie anebo ne zcela přesně Anglie. Ve sportu ro nikdy není Spojené království. A na etiketách zboží také ne. A co se týká nelibivosti slova Česko, to je typický předsudek a spíše než nelibivosti je to neochota si na toto slovo zvyknout. Není totiž podstatná kvazi estetičnost, ale význam. Když ho budete používat, za 14 dní zjistíte, že vůbec není ošklivé, naopak, že je mnohem hezčí než neosobní, politická Česká republika. Fonologicky je Česko stejné jako např. Řecko a to Vám jistě nevadí. Navíc už jste Česko sama přirozeně používala, v názvu ČESKOslovensko.
V mých letech mě nepřesvědčíte, já už to se svými předsudky dožiju. Ale nemyslím si, že by to bylo na závadu kvalitě žití.
Robinsona i lovce mamutů jsem také četl mnohokrát ale ted jste mě trochu zaskočil s tím že originál je úplně jiný.Pravdou je že mnohé knihy si po letech také plánuju přečíst znovu a jsem zvědavý jestli mě to bude bavit stejně jako tehdy. Přece jen se člověk asi časem trochu mění.
No já dodnes některé knihy co 2-3 roky čtu znova, třeba Tři mušketýry, májovky...
Díky tomu, že jsme v dětství hodně četli, jsme pak neměli problém s pravopisem. Nemuseli jsme přemýšlet, proč je ve slově traktorista nebo mandarinka po "r" měkké "i" - prostě jsme to viděli tolikrát v psané podobě, že by nás ani nenapadlo to napsat jinak. Moje děti už povinnou četbu ve škole neměly a na pravopise to bylo znát. Dokázaly udělat i 3 hrubky v jednom slově! Přitom dopředu věděly, jaký diktát budou psát. Na tabuli měly napsaná vyjmenovaná slova. Na zdech ve třídě visely plakáty s vyjmenovanými slovy... Když jsem se na rodičovském sdružení zeptala, jestli děti budou mít nějakou povinnou četbu, ostatní matky mě málem ukamenovaly!
A naprosto strašné je, že pravopisné chyby najdete v každém článku na netu, často i nadpisu. Takže lidé se fakt mají kde učit!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Této husy se každý leknout musí.
1 odpověď
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Snad nechcete propagovat ruského / sovětského Mrazíka?