Pro mě není tak těžké pochopit, že úklidem relaxuje, a že prostě chce uklízet po svém... já taky nemám do dneška myčku 🙂
A co se týče pouhé přítomnosti, moje mamina to tak má taky. Stačí jí, že tam jsme. Trvalo mi, než jsem to pochopila, ale když jsem to přijala, dost se to uvolnilo, ulevilo. Ona taky nechce nikam chodit, nic extra s námi dělat - uvaří, a je ráda, že nás tam má, že není sama. To stačí.
Já to dokážu pochopit. Také jsme ráda, že tady vnoučata prostě "jsou". Ona chtějí mít také svůj klid, nepotřebují nutně se bavit s námi - také jsou ráda, že jsme tu pro ně, že se mohou příležitostně na něco zeptat, přijít a říci: babi, udělej nám jahodové knedlíky"..
To ano, to mu může být líto, ale neříká, že by neměl nikdo nadávat. A co se týká stavební správy, tak mě to říkejte, já se tím živím. Jsem v komoře inženýrů a techniků, my jsme na to poslance upozorňovali už na jaře, že to je špatně, že to nestihnou, že to mají odložit. Následně, když to rozjeli, tak jsme jim psali, že to je od základů špatné, že se to musí udělat znovu, že se to nedá opravit, nebude to fungovat. Celý nový stavební zákon je špatný, k tomu prováděcí vyhlášky o dokumentaci staveb, o požadavcích na stavby jsou špatně. Ale nový stavební zákon udělal ještě Babiš, byl částečně upraveny, aby to aspoň trochu fungovalo, kdyby od července platil ten původní originál od Babiš, tak by to bylo úplně v zadnici. Chyby byla, že nová vláda, to měla komplet zrušit a dělat od znovu.
Souhlasím, v tom se shodneme. Přeji krásné svátky a hodně zdraví a dobré nálady v příštím roce. 🙂
Ach můj bože. Ze srdce bych vám přála, abyste si znovu prožila aspoň měsíc v kuse toho socialistického blahobytu. Jenže máte sakra štěstí, už to, naštěstí, nejde. Lidi mají krátkou a selektivní paměť, bohužel 🤦♀️
To mi fakt přát nemusíte, mnohokrát jsem psala, že vracet bych se nechtěla. Ale psát o tom jako o čistém hororu také není objektivní. Prožila jsem v něm skoro polovinu života a představte si, takové excesy nikdo z naší rodiny nezažil, i když nepopírám, že se stávaly. Já bych vám zase popřála trochu objektivity, protože dneska je sice zdravotnictví skvěle vybavené, ale na mnoho věcí už lidé nemají peníze a některé základní úkony jsou i čím dál nedostupnější - zubaři, očaři, někde i obvodní a dětští lékaři, objednací doby přesahují 4 měsíce. Není dobré se tvářit, že je všechno v pořádku, protože ani zdaleka není.
No, já si pamatuju, jak švagrová za totáče měla recept na léky a my jsme objížděli a telefonovali po celé republice, zda ty léky někde nemají. A to se za totáče předepisovalo pouze to, co by být mělo.
Bohužel je potřeba velké části této společnosti připomínat, že to za totáče tak růžové nebylo, jak so mnozí myslí.
Nebylo to nijak růžové a jak jsem x-krát psala, vrátit bych se nechtěla ani náhodou. Nicméně to nebylo běžně ani tak tragické, jak se píše v článku. Ve zdravotnictví vždycky záleží na lidech. Když si vzpomenu, jak před pár lety umíral v nemocnici tchán, je mi nad přístupem personálu do pláče ještě dneska. A k těm lékům - copak dneska se nepředepisuje to, co zrovna v lékárnách je, a často? Jen to má jinou příčinu než kdysi, dneska jsme výrobu léků z lenosti předali do Číny.
Přesně. Kupovalo se 14 dnů před svátky a ve sklepě zabalené v novinách tak akorát došlo, a jediné nedozrálé byly banány, které dozrály v pohodě .Mimochodem na zelené nedozrálé ovoce, speciálně banány nebo kaki, natrefíte často i dneska, protože se musí dovézt z daleké ciziny a ještě vyexpedovat dřív než se zkazí.
Špatně. Pokud se nezmění stravovací návyky v rodinách, žádný direktivní školní stravovací předpis s dětmi nic nesvede.
To je stejné jako ty datovky. Lidé mají ve zvyku primárně novinky odmítat, zejména když je s nimi spojeno trochu námahy. Proto jsem pro, ať část jídel (neříkám že 3x týdně) patří do té nové gardy. Ale věřím, že bude problém je kvalitně uvařit, to totiž každý neumí.
Právě ti zapomínají, co je hlavním úkolem školních jídelen. Ne výchova, ale nasycení. Jejich výchova musí cílit na rodiče. Proboha snad si dovedete představit, že v takovém případě děcko si ten oběd prostě nedá, případně ho nedojí nebo vyhodí a za rohem se koupí něco z mekáče... Když ani to, rodina ho večer nasytí něčím, co se odborníkům na stravování líbit nebude.
Trošku zauvažujte, že teorie sice na papíře vypadá dobře, ale praxe je úplně jiná. To, že mám dobrý úmysl, nestačí. Ostatně cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.
je dobré nabízet dětem i ta zdravá jídla. Viděla jsem podnik se 600 zaměstnanci, kde je jedno ze 4 jídel z té "bio" stravy - bezmasé, zdravé. Světe div se, umí ho uvařit tak, že cca 25% lidí si z toho výběru vybere právě tuto stravu, včetně chlapů.
A spousta lidí v dnešní době na to nemá.to co udělala tato vláda se zdrabotnictvim,je katastrofa!!!!!!!znám mladé lidi a chtějí mít hezké zuby.ale nemají na to nájem,jídlo deti a na zubare pro ně nezbývá.zlaty socialismus.vseho bylo dost.i zubaru.a hlavně dostupné pro všechny!!!!!
Tato vláda? To přece není otázka posledních 3 let. Na tohle nemá vláda skoro žádný vliv.
No asi v mém případě nemáte pravdu. Celá léta jsem si čistil zuby jen ráno.Teprve posledních deset roků si je čistím ráno i večer.Na prventivní prohlídky jsem ale chodil pravidelně každého půl roku.A paní doktorka mě vždy "rvala" zubní kamen.Bohužel letos kvůli stáří skončila.Jen chci říct, že je mně osmdesát a mám dosud všechny zuby a mám rád tvrdý chléb.I duté kosti u drůbeže rozkoušu. Jím dost ovoce i jogurty.Vařenou zeleninu nesnáším a na dentální hygieně jsem nikdy nebyl.
Babička měla od 60 let jediný zub, její bratr ještě v 90 letech měl všechny a minimum plomb.
Péči o zuby věnuji dost času.Někdy bohužel ani to nezabere.Například u mne zdrav.důvody.Když na to upozorníte a víte že nemá smysl zub plombovat stejně si zubař udělá po svém jen aby z vás vytřískal prachy.Pak zub stejně musí ven.Jde jim jen o to oškubat lidi.Zubní lékař to je prevít.Ten vám vybrakoval konto.Zuby vám nevyčistí ale účet spolehlivě.Tohle by se mělo změnit.Lékař má být lékař a ne vydřiduch..
Jak který, já mám naštěstí skvělé - zubařky, sestry, dentálku. Žádné enormní platby. Akorát dostat se tam je na 3-4 měsíce, ale když se včas objednám, je to OK. Stačí 1x ročně zubař a 1x za 3-4 roky dentálka, když si ty zuby umí člověk čistit.
Žádná prevence neplatí.
Pracoval jsem v jedné firmě.S paní jsem se bavil o zubech, protože já jsem v té době přišel o zuby (všechny mně vytrhali a mám klapačky).Ptala se mně jak jsem se staral o zuby.Nijak..zuby si nečistil, akorát 2x za rok když jsem měl jít k zubaři na prohlídku.
Ona říkala, že si je 2x denně čistí a ještě dentální nití.
Pak jsem z firmy odešel (propustili mně) a za 8 let jsem se s paní sešel a ona říkala, že dopadla tak jako já, že má klapačky.
Z toho jsem pochopil, že nějaká zubní hygiena je na nic.Kolik utratila ta paní za kartáčky, zubní pastyy a nitě za rok a ve svých šedesáti letech dopadla tak jako já ve svých 58 letech.
Nesmysl. S nedokonalým (odfláknutým) čištěním jsem se dopracovala k paradentóze, opravdu festovní - rozřezané dásně nahoře i dole, přišla jsem o dva zuby. To bylo dobré ponaučení - před 15 lety. Od té doby kromě uštíplého zubu žádný kaz, problémy s dásněmi nejsou, zubní kámen mi sundávali teď po 5 letech a bylo ho tam jen maličko - ale denně 10-15 min sedím u televize a pígluju zuby ze všech stran, včetně sólového a mezizubního kartáčku.
Vy tomu koukám rozumíte. Na ceny má zubař kalkulace. Téměř každý je s cenou pod tou stanovenou kalkulací. Že má ten zubař nějaké náklady, tak to vás nezajímá.. On vám musí nakoupit materiál, to není žádná sranda, nemáte vůbec představu.., zaplatit energie, zařídit dopravu, prádelnu, další věci a na závěr k tomu platí sebe a sestřičku. A že nerozumíte platbě, tak to co pane za vás zaplatí pojišťovna, tak by to ten zubař za vás ještě musel doplatit. Někdy to pojišťovna nezaplatí vůbec, takže tady máte odpověď, proč s pojišťovnou všichni tak rádi dělají.
Nejde o to, že doplácíme, ale o to, kolik. A o to, že u každého zubaře je to jiné, a u některých je ten doplatek enormní.
Je vidět, že jste nečetla můj první příspěvek a nebo ho nepochopila. Pak by jste chápala, ze vim o čem mluvím
Z vašeho příspěvku nijak nevyplývá, v jakém stavu byli prarodiče a jak dlouho to trvalo. A není to o tom, že by děti nechtěly si nás vzít, ale že to nechceme my, právě proto, že jsme to zažívali 7 let.
Možná v 50. letech se o Ježíškovi nemluvilo, tak daleko má paměť nesahá. Ale v 60. letech se o něm mluvilo normálně, i když ne v tisku. Dárky byly normální, že by nebyly hezké, jsou jen kecy. Mrazík v televizi běžel, mimochodem to je docela pěkná pohádka, a běžel/běží každoročně i po revoluci. Co nebylo, bylo tropické ovoce a rozinky, ale člověk se k tomu vždycky nějak dopracoval. Prostě Vánoce byly Vánoce i tehdy - ba možná ještě trochu víc, než jsou dneska.
10
Sledujících
3
Sleduje
10
Sledujících
3
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Také nejsem hlídací babička, ráda jim uvařím, sem tam s nimi prohodím větu, ven bych s nimi i šla, a je i kam, ale jim se nechce, jsou za celý týden unavené ze všech kroužků a dojíždění do školy. U nás funguje dědeček "srandista", babička je holt na to vaření a pro případy nehod. Ale nemám pocit, že by to komukoliv vadilo.