Tento komentář byl smazán uživatelem.
A víte vůbec jaké volby teď budou? Pokud Vám to uniklo, tak to jsou volby do krajských zastupitelstev a doplňovací volby do senátu. Jak s tím souvisí vláda?
A už úplně jasně vidím, jak spousta těch, co nyní nadává, že se volby neodloží, by v případě, že by se odložily, brblala zase, až by se řeklo, kolik to stálo navíc.... a že se ty peníze měly poslat raději na obnovu postižených oblastí.
To jsou zase zlé komentáře, proč pořád řešíte, jak vypadá? Já ji fandím, něco v kulturistice už dokázala, ve světě má jméno, na rozdíl od těch, co od stolu píšou ošklivé komentáře a popelí se doma na dvorku.
Když já nevím, jestli je hodno obdivu, že člověk něco dokáže za cenu toho, že do sebe horem spodem cpe nějaké preparáty. Nebo jinak, vzhledem k tomu, že v kulturistice takto fungují asi všichni, je to odvětví (nechce se mi psát, že sport). které prostě obdivovat nemůžu, i kdyby ti "nejlepší" měli milion medailí....
Mluvit o onkologicky nemocnych v remisi jako o vylecenych muze jen komunista nebo tento clanek. Velke casti lidi v produktivnim veku se rakovina vrati, nebo v horizontu deseti let dostanou nejakou jinou.
edit: přidávám statistiku, na základě nenávisti níže. je smutná a neúprosná, ale u rakoviny nikdo solidní o vyléčení nemluví. pojišťovny ví, proč to tak měly nastavené. to, že to samozřejmě nikdo nechce slyšet, je celkem pochopitelné. ale statistiky to nezajímá. nikomu to nepřeju, vím, co to obnáší, jen mě prostě to slovo "vyléčený" nějak naštvalo. protože to znám, a vím, jak velmi křehký stav je remise.
Překvapuje mě, kolik lékařů, kteří měli v péči mou maminku, musí být dle Vaší logiky komunisty. Když onemocněla rakovinou prsu, dával ji její gynekolog 5 let života... Po dvaceti letech je tu maminka stále s námi a zdravá!
Já aktivně sportuji a vím, že když nebudu pořádně jíst, tak jsem po týdnu zralý na nemocniční lůžko, protože to tělo neutáhne. A když tu vyčerpanost nějakými medikamenty přece jenom nějak překonám, vzhledem ke kalorickému výdeji a minimálnímu příjmu, budu za pár měsíců vypadat jako bych si prošel koncentračním táborem. A taky vím, že vzhledem k dostatku fyzické aktivity se opravdu u nedělního oběda nemusím žinýrovat, protože tu husu s knedlíkem prostě a jednoduše vyběhám... Ale rád si poslechu i váš názor, jak je podle vás možné ve vrcholovém sportu v předepsaných tréninkových dávkách, dlouhodobě vydržet s poruchou příjmu potravy. Nebo že to nezamává s pravidelnými krevními testy, které jsou ve sportu na profi úrovni běžnou praxí v každém týmu,
A mezi poruchy příjmu potravy patří jen anorexie? Skutečně si myslíte, že poznávacím znamením osob, trpících poruchou příjmu potravy je vzhled jako z koncetráku?
Já do toho počítám všechno. Daň z příjmu,sociální i zdravotní. To už bude asi dost velká částka
Paušální daň je právě těch necelých 7500 a obsahuje zálohu na daň, sociální i zdravotní pojištění. Podmínkou je příjem do 1 mil korun ročně. (u vybraných živností to však mohou být za splnění dalších podmínek až 2 mil. ročně). A ano právě o případech, kdy je podnikatel plátcem paušální daně, je tento článek. Mimochodem, pokud má zaměstnanec roční příjem 1 mil., odvede na daních a sociálním a zdravotním pojištění každý měsíc lehce přes 19,5 tis.
Takže největší problém je to že prachy jdou do špatné kasy ne že je turistů moc nebo podobně
Však je to jasně řečeno, Špindl žije z turistů, jenže se o ně musí postarat a od toho vybírá poplatky za lůžko a když nějaký vykuk předělá hotel na apartmány, přestanou téct poplatky, ale město se dál musí starat, ve chvíli kdy na to nemá, tak je problém množství turistů. Je snad jasné, že starostu zajímá z čeho zajistí chod obce, údržbu, čističku, dělá něco špatně?
Kde jsou ty sámošky Enapo? Že jsem ještě ani jednu neviděl a přitom jsou jich stovky a zaměstnávají tisíc lidí.
Třeba kousek od centra Jablonce nad Nisou - to je ta prodejna z ilustrační fotky, zrovna v této prodejně jsou velmi milé, ochotné prodavačky. Mrzí mě, že doby, kdy se tam vyplatilo nakupovat spíš než v Kauflandu nebo Tescu, jsou již pryč, ale zase tak tence krájenou šunku a sýry nikde jinde nekoupíme a s milým úsměvem navrch.
Tak je snad jasné, že gympláci jdou pak na vysokou
Proč tedy tolik absolventů gymplu po maturitě hledá práci a diví se, že si z nich nikdo na zadek nesedne? Na vysokou se dá dostat z jakékoliv střední školy, někdy je to možná náročnější, ale kdo opravdu chce, tak pro to udělá maximum. Na druhou stranu, já se nedivím, že se tolik dětí hrne na gympl, spousta z nich ještě úplně neví, kam chtějí směřovat a čtyři roky všeobecného vzdělávání jim dají čas na rozmyšlenou. A po té inkluzi, kterou na dětech napáchali dřívější mocipáni, je zcela pochopitelné, že se ty chytřejší cpou někam, kde se dají s vysokou pravděpodobností očekávat zase ti chytřejší... Přesto si nemyslím, že rozšiřování všeobecného vzdělávání je cesta správným směrem.
Jenže ono u těch přijímaček nejde jen o to je udělat, ale udělat je tak, aby nebylo těch, kteří je udělali lépe, vice, než míst ve škole. V období, kdy bylo dětí málo, si všichni zvykli, že se na školu dostal, kdo se přihlásil. Jenomže pak se bohužel velmi často ukázalo, že mnozí z těch přijatých na studium nemá, trápili se ve škole několik let se čtyřkami a nakonec vypadli ve třetím ročníku s několika pětkami, a mohli jinde začínat od začátku. (Ony totiž školy často nechávaly děti tak tak prolézat do dalšího ročníku, protože jsou na žáka dotace, je to sice nešvar, ale peníze vládnou světu).
Proto mají školy nastavené limity, kolik je minimální počet bodů z jednotlivých předmětů (případně součet bodů z ČJ a M). Na to, aby žák udělal přijímačky na gymnázium určitě nestačí 10 bodů z matematiky - například. Některé školy dávají i záporné body za horší známky. Pokud tedy žáci přijímačky udělali, splnili minimální požadavky školy na přijetí a školy jistě mají tyto minimální požadavky nastavené tak, aby při jejich splnění byli přijatí žáci schopni školu vystudovat - pokud se na to vyloženě nevykašlou. Ano peníze vládnou světu, ale tohle asi nebude případ žádaných pražských gymnázií.
Jestli nahodou neni problem v rodicich v tom, ze si nejsou schopni pripustit, ze jejich deti nejsou tak chytre a nadane, jak si rodice mysli.
To je same, je to jednickarka, je sectela, je chytry, ale prjimacky nedal(a)
Tohle za nas fakt nebylo, aby si rodice stezovali na to, ze jejich dite nedalo prijimacky. A media tomu davala pozornost
Jinak nechapu, proc by mel nekdo urazet deti jinych lidi, to je fakt dno
Asi si trochu pletete pojmy. Je rozdíl udělat - Vašimi slovy dát - přijímačky, ale nedostat se pro malou kapacitu a neudělat - nedat přijímačky, tzn. nesplnit požadovaný počet bodů, či jiné podmínky. Ty děti přijímačky udělaly, splnily požadavky, bohužel jich bylo moc. Co je na tom tak těžké pochopit.
Samozřejmě, že se počítá i trojka ze zpěvu, tedy z hudební výchovy 😄
To je naprostá klasika, děti které chodí do ZUŠ na výtvarku nebo hrát na nástroj, mají běžně na vysvědčení v ZŠ z výchov dvojky, trojky, přestože umí hrát na nástroj lépe než učitelka na ZŠ.
Taková je kvalita ZŠ, a takovou výpovědní hodnotu mají známky.
To mi připomíná dvojku z tělocviku na vysvědčení mé dcery, která závodně lyžovala a jakákoliv sportovní aktivita jí nedělala problém, ale v době covidové distanční výuky odevzdala pozdě několik písemných úkolů z tělocviku a hodnocení těchto úkolů jí zhoršilo průměr. Ano o vypovídací schopnosti známek si myslím své.
No vidíte. A u nás ve městě 20 km od Prahy učňák uzavřeli pro nezájem.
Tak ne všechna učiliště umí nabídnout zajímavý a v budoucnu uplatnitelný obor, především pro dívky. Dcera se hlásila na maturitní i učební obor a budete se divit na učební se pro obrovský zájem nedostala. Stejně tak její spolužačka, dva učňovské obory, ani na jeden se nedostala a ne, nejsou to holky, co by měly na vysvědčení čtyřky.
Hlavně v každé díře bude gympl,to je fakt neuvěřitelné. Je mi z toho smutno.
Když zástupce textilní průmyslovky láká budoucí studenty pouze na zisk maturitního vysvědčení s tím, že uplatnění pak mají třeba za přepážkou na poště, je z toho smutno mně jako rodiči, jehož dítě o studiu na této škole uvažovalo. Bohužel jsme se o budoucím uplatnění ve studovaném oboru nedozvěděli vůbec nic. Z tohoto úhlu pohledu je sloučení škol rozumné řešení.
Asi máte vysokou, že? Oni jsou učňáky i pro holky. Jakpak se to asi dělalo dřív, zřejmě je podle vás zavírali do klecí.
Moc se mi líbí chytré a arogantní řeči lidí, kteří o současné situaci nic neví... Nemusím mít vysokou školu, abych si uměla přečíst výsledky přijímacích řízení na učňovské obory pro holky. Kadeřnice plno, ošetřovatelka plno, cukrářka plno... a na všech oborech 100-300% převis zájmu...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To chcete říct, že si neplatí nebo spíš, že za ní neplatí zdravotní pojištění stát, když pobírá plat za výsluhu v armádě.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ne, stát za ní zdravotní pojištění rozhodně neplatí a výsluha není zdanitelný příjem, ze kterého by se odvádělo zdravotní pojištění. Ale nepřekvapuje mě, že si lidé pletou pojmy s dojmy, ovšem trochu mě překvapuje, jak se za svůj omyl dokážou rvát 🙂