Dceři byl asi rok a půl, když jsem s ní začala vyjednávat, že bychom mohly dudlík vyhodit. Nejdřív souhlasila, ale potom se ho začala zpátky dožadovat. Sedla jsem si k ní na zem, otevřela tu největší knihu, kterou jsme doma měli a řekla jsem jí, že dobrá. Že tady píšou, že může mít dudlíka, když je miminko, ale musí mít i pleny, jestli s tím souhlasí. Byla v té době už bez plen a protože souhlasila, dala jsem jí asi tři nebo čtyři pleny, tehdy ještě látkové. Asi půl hodiny se ošívala, hekala, nevěděla, jak s plenama sedět nebo chodit a pak za mnou přišla, dudlík v ruce a se slovy, nebudu miminko. Dala mi dudlíka, já jsem jí sundala pleny a bylo...
Tak abychom uvedli věci na pravou míru - nejsou to poplatky, je to nová DAŇ. Jestliže něco musím platit, bez možnosti se z této povinnosti vyvázat, není to nic jiného než další daňové zatížení.
Dalším omylem je, že že jde lidem o těch pár korun navíc. Nejde!! Jde o to, že nikdo neví, co se s již vybranými penězi děje. Do kolika černých děr padají. NKÚ na Čt nemůže. Cituji - Podle ustanovení § 1 odst. 2 zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi, ve znění pozdějších předpisů, je Česká televize právnickou osobou, která hospodaří s vlastním majetkem. Podle ustanovení § 1 odst. 3 tohoto zákona stát neodpovídá za závazky České televize a Česká televize neodpovídá za závazky státu. Z uvedeného je zřejmé, že hospodaření České televize s jejím vlastním majetkem nemá charakter hospodaření se státním majetkem, a proto na něj nelze vztáhnout působnost NKÚ ke kontrole hospodaření s tímto majetkem.
A posledním a asi největším problémem je, že Čt by ze zákona měla plnit funkci vyváženého média a ti, co sledují i jiné zdroje, vědí, jak to ve skutečnosti je.
11
Sledujících
6
Sleduje
11
Sledujících
6
Sleduje
Počítám, že z Bruselu přifrčí Kandidátuše... 😁😁😁😁
1 odpověď