Vzhledem k tomu, že matematika je pořád stejná, učitelé jsou pořád stejní (průměrnému učiteli je hrubě přes 50 let, takže tady zhusta učí ti stejní lidé, co učili před 10, 20, 30 lety), ale výsledky žáků se neustále zhoršují, bych řekl, že problém bude jinde.
Mně je 74, tedy ti mí učitelé už dávno neučí. A když problém není v učitelích, (určitě ne ve všech), pak tedy v čem? V rodičích? Ve školském systému? Či kde? Máme na všechno vědu, výzkumy, nechť to tedy někdo vyzkoumá a pojmenuje.
"Zájem není o čtyřkaře a pětkaře z matiky". To je ale logické proč s nimi nikdo nechce sedět. Nedá se od nich nic opsat.
A dělal někdo výzkum, zda vůbec učitelé umí matematiku učit? Já zažil na matematiku učitele dva. U jednoho jsem jeho výklad nechápal, ale u druhého, co uměl matematiku učit s praktickými příklady, jsem byl v pohodě. Proč asi?
Já nejsem žádný vědec a do propočtů rentability OZE nevidím. Pokud ale používám jen obyčejné kupecké počty, pak nechápu, když veškeré OZE, co čerpají energie ze slunce, větru a vody zdarma, že jsou na rozdíl od fosilních (co uhlí, plyn a jádro musí kupovat, skladovat a řešit odpady), prodělečné a tedy dotované. Tady je něco hodně špatně!
Zvláště, když se musí miliardy investovat do úprav elektrických soustav, aby OZE bylo vůbec možné regulovat? Ty miliardy ale představují neekologickou výrobu transformátorů, vodičů a dalších technologií, tedy, co se na životním prostředí ušetří v OZE, se zase vyprodukuje jinde? Tedy, opět politicky a draze dotujeme něco, co není samo o sobě životaschopné! A to je už v základu špatně!
"se v Evropě ročně vyrábělo 15 milionů vozidel, odhad pro letošní rok je 12 až 13 milionů".
To výrobcům ještě nedošlo?
1) Že ulice a parkoviště (na celém světě) jsou už vlastně zaplněny auty?
2) Že většina lidí, co by vozidla mohla obměňovat, jsou na to až příliš chudí?
3) Že vozidla mají stále vyšší a vyšší životnost?
4) Že snaha o rychlou (dotovanou) obměnu vozidel, je obecně až příliš náročná?
4) Že přesouvat výrobu do Asie (za vyššími zisky), bylo hodně krátkozraké?
5) Že výše uvedené zřejmě výrobci nevzali v potaz v bláhovém domnění, že pro ně trh zůstane stále nekonečný???
Já jsem zcela určitě proti tomu, aby vznikal jakýkoliv monopolní rejstřík ve správě nestátního subjektu. Na monopol má právo jen stát.
Pokud je něco ve správě soukromého subjektu, tak to musí být uděláno tak, aby k tomu mohla vzniknout konkurence. Jinak ten nestátní monopol zvlčí a začne ždímat. A přes volby ho jako nestátní změnit nepůjde a neexistující konkurence ho taky neumravní. Špatný návrh.
Ano, to je hodně lišácký nápad zákonodárců! Za to by měli okusit Vltavu a hlavně, ztrátu mandátu! Ale, cožpak to zde neznáte? Veřejný zájem???
Pak se vláda diví, že zejména stále víc mladých nezvládá psychicky svůj život a víc a víc zatěžují zdravotní systém. Ani se tomu nelze divit, když na vás všude, ve městě a silnic útočí billboardy, reklamní letáky v každém domě, reklamní slevy v obchodech, televizní (všude tančící) reklamy, reklamy v mobilech, ale i ty nevyžádané telefonní nabídky jak ze zahraničí, tak i z ČR. A to se kupčením telefonních čísel má jen a jen pod pláštěm zákona ještě zhoršit? Z toho ale plyne, jací jsou ti naši zákonodárci námi placení lobbisté, co neřeší veřejný zájem, ale jen zájmově byznys. Proč asi? Aby k psychiatrům nasměřovali co nejvíc neurotických pacientů???
Čim se tu oháníte. Ve světě není vidět vlajka UA na státních budovách. Hodně toho procestuji služebně po EU , ale to co je tady u nás není nikde. Na státní svátky jednotlivých zemí už tuplem ne. Ty maximálně visí v oknech , kam se nastěhovali UA .
Ten kontext k mému vyjádření dal bez mého vědomí Seznam.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
A není náhodou Německo hodně zadlužené? Je, ale touto formou chce zaměstnávat imigranty, protože k jiné práci se nehodí. Tak jako tak to je šílený úlet, dotovat už i úpravy soukromých zahrádek. Proboha, kde je ten kdysi selský kapitalistický rozum? Vždyť to je už krásný příklad komunizmu, zušlechťovat si zahrádku na účet státu. No nechtějte to.