V cem je problem? Probiha digitalizace, tedy automatizace prace. Takze neni uz tolik potreba lidi. Vsichni volají po snizeni byrokracie a snizeni poctu statni zamestnancu. To se děje a zase spatne? Co vlastně chcete?
Přečtěte si článek znovu. Žádní zaměstnanci propuštěni nebudou, jen budou přesunuti jinam! Takže, digitalizace ani v tomto případě lidskou práci neušetří - ale náklady na digitalizaci se zvýší!
Do roku 1990 žádní asistenti a tak masové odklady nebyli. Po 35 létech vývoje, jsme se ve školství naučili jen pokrokově ve všem couvat. Ustupuje se od náročnosti výuky, rušíme domácí úkoly, rušíme známkování, přidělujeme už v první třídě asistenty. Z toho plyne jen jedno, že náš národ víc a víc sociálně degeneruje! Jak ale chceme konkurovat Asii, která ve školství jde přesně cestou opačnou, vyšší náročností a samostatností???
Od nepaměti platilo, že každý vynález se rozšířil sám, pokud něco snazšího či užitečného, či úsporného nabízel. Tak se ujal parní stroj, lokomotiva, kolo, dynamo žárovka, dynamit, lednice, letadlo, lodní šroub, automobil, rentgen a mnohé a mnohé další.
Dnes se to "lepší" diktuje, nebo dotuje: elektromobil, datové schránky, papírové slámky, zpoplatnění ulic, bezkontaktní placení atd. Vládo, až lidé poznají, že to či ono je snadno použitelné a jim užitečné, jistě to či ono budou také, logicky chtít. Pokud to ale budete lidu diktátorsky vnucovat zákonem, čekejte oprávněný odpor!
- Odsuzovat jednání sousední země, pokud ta jedná amorálně a proti zájmům naší země, je zcela normální věc a dělají to všechny země.
A to těm tisícům mrtvých Ukrajinců a rozbité Ukrajině pomohlo jak? Takže jsme Ukrajinu jen využili a použili jako sobecký bezpečnostní štít? Tak takto vyčůrané Západní přátelé bych opravdu (být Ukrajincem) nechtěl.
Odsuzovat a ostře mentorovat jednání premiéra sousedské (každé) země je sice možné, ale nikoliv rozumné. Takové rétorické vměšování do fungování cizí země se stává aktem nepřátelským, tedy vysoce konfliktním a eskalačním důvodem k nenávisti národů, stojící proti sobě často až se zbraní v ruce. Takových příkladů (vměšování se ve jménu koho?) máme v 21. století snad málo? Například Ukrajina?
EU komisařka Věra Jourová v OVM na ČT dne 6.3.2022 uvedla, že za posledních 8 let (od roku 2014) jen EU do Ukrajiny investovala už 14 miliard eur! A tyto investice (za 8 let) do neunijního státu posloužily komu a za co? A vedly snad tyto investice ve svém důsledku k ukrajinskému blahobytu a míru?
A není snad válka na Ukrajině tím zásadním poučením z toho "blahodárného" vměšování?
Teď jste na to kápl. Dívka (ba i chlapec) v 9. třídě by měla vědět. Ruku na srdce - když jste vy chodil do školy, věděli všichni vaši spolužáci vše, co bylo v osnovách? nebo tam byly slabší články, co neuměly logicky uvažovat, správně odečítat, ba ani správně česky napsat větu?
Jistě, souhlasím, vždy byli a budou slabší žáci o tom není sporu. Ale, bavili jsme se o poněkud trapných neznalostech dívky z 9té třídy, co hodlá absolvovat střední školu?
Možná se pletu. Jsem totiž pamětníkem toho, že na střední školu odcházelo jen několik nadaných jedinců ze třídy. Dnes je to naopak, jen několik jedinců jde do odborného učení.
Přeji hezký den.
Ne ne, ty třicátníky a čtyřicátníky už nemohla formovat doba před rokem 1989, ale už pěkných 35 let je formuje to nové, "lepší" zřízení. Těch 35 let stálého růstu dluhů, neschopností vlád a úpadku tehdejších schopností snad ve všem! Stali jsme se vazaly zahraničních investic, nesmírné byrokracie, nefunkční a drahé digitalizace a velmi drahého bydlení a státních služeb.
Tedy, vize stálého zadlužování, nízké kupní síly a pozdějšího odchodu do důchodu ( a nižšího) je to co nás formuje!!!
Jsem svědkem stále vyšších odvodů daní (hlavně u těch chudých), ale stále nějak netuším, kde a kolik stát ušetřil na sobě. Zvedáním platů ústavních činitelů a navyšováním rozpočtů Hradu a všech ministerstev, tomu šetření rozhodně neodpovídá! Tak nějak je už pravidlem, co stát na daních vybere, to vždy utratí a k tomu si ještě půjčí! A splácení dluhů, má být budoucnost našeho státu a našich dětí a vnoučat? Vlády musí za dluhy i sami něčím ručit, jinak se budeme zadlužovat a většina chudnout donekonečna!!!
Hmmm. Buď jste zapomněl, nebo si nechcete pamatovat. Výsledkem živého přístupu dětského myšlení je pomyslný trojúhelník : dítě (žák) - učitel - rodič.
Jo jo, zapomněl jste ale, že do toho pomyslného "trojúhelníku" patří ještě a hlavně mobil a internet, kde jsou všechny informace snadno dostupné. Tak nevím jak to s tím trojúhelníkem dnes je. Ale vím, že dívka v 9té třídě by si mnohé na sítích mohla alespoň vyhledat, pokud si to neumí dle data narození matky, spočítat. A tyto školní ne-vědomosti jsou až alarmující. Ale, půjde na střední školu?
Třetí odboj, po 35 letech jiného režimu? Co to je? To jsou zase jedni rovnější než ti druzí, co zde zůstali, pracovali a také dostali nuzné důchody a musí žádat ÚP o sociální podpory?
Pan Hutka, stejně jako každý jiný disident, si ve svobodném zahraničí mohl vydělat na důchod stejně, jako my zde, dokonce i násobně víc. Nevadí mi, že dostal přidáno, vadí mi to zdůvodnění - třetím odbojem. Jakým?
Rusko by si našlo jiný důvod. Zapomínáte na to, že je typem impéria, které války prostě potřebuje. Proč urvalo Krym, ohrožoval ho snad? Ne. Urvalo ho, protože chtělo.
Mýlíte se, prostudujte si události na Ukrajině za posledních 20 let a pochopíte. Nebo si prostudujte Karibskou krizi z roku 1962 (Kuba, SSSR a USA) a pochopíte ještě víc.
Ono totiž není nic jen černé a bílé. Zvláště, když se snažíme o výklad něčeho jen jednostranně, bez tajených souvislostí, které jako by nebyly. Jenže jsou.
Samozřejmě z války na Ukrajině nejsem šťastný, byl bych raději, kdyby OSN včas, tedy neodkladně jednala. Jenže, z nějakého podivného důvodu nejednala!
Ten majdanský sen o vstupu Ukrajiny do EU a NATO, (struktur blaha), přišel Ukrajince pěkně draho. Tisíce mrtvých, zničená města a vesnice, extrémní zadlužení, rozvrácená ekonomika, ztráta velkého území!
A my, podporovatelé tohoto prodlužování neodvratného, se už otevřeně začínáme bát, že se i ty naše sny o lukrativní Ukrajině začínají rozplývat, že budeme celá desetiletí Ukrajině jen a jen platit! Ale z čeho, z těch našich stále rostoucích dluhů? No nazdar!
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Cestovat, bavit se a dělat, když se mi chce a hlavně po telefonu a na PC atd. To vše je hezké, ale tím se víc hodnot spotřebovává (od generací předchozích) a generuje hodnot málo, jen pro vlastní (možná) spotřebu. Proto stále směřujeme k vyšším výdajům, než si vyděláme. Dnes si ještě mnozí mladí užívají z darů rodičů a prarodičů, ale ten pramen jednou vyschne. A pak se ukáže, jak nám Asiaté svou pracovitostí těžce "zatopí". Jenže to už bude pozdě, konkurence totiž tak jako u nás, jinde nespí!