Pokud by tu byl prales ok, ale ten tu nemáme. Máme tu kulturní krajinu o kterou se musíme starat. Lišky jsou přenašeči vztekliny, psinky, tasemnice liščí, prašiviny a dalších nemocí. Při posledním výskytu vztekliny se o vymícení zasloužili myslivci. Ubývá drobná zvěř díky chemii a predátorům. U té drobné myslím hlavně zpevněné ptactvo. Navíc tu máme invazivní nepůvodní druhy jako je mýval severní (leze i po stromech), norek nebo psík mývalovitý. Ochrana přírody čr po myslivcích chce aby je intenzivně lovili a pak někdo vyplodí tento zavádějící článek?
vecne ozrali myslivci fnukaji ze si nemuzou kompenzovat pindiky strilenim zvirat. jen at knuci
Bejvávalo, společný lov se hlásí na životní prostředí okresu, kde si tyto akce zjišťuje police a dost často jezdí kontrolovat a dávat dýchat. Co se týká individuálního lovu, většina dojíždí autem a nikdo nebude riskovat, že ho čapnou.
No, proč ne. Pokud je to dost pravděpodobně sabotážní akce, která je namířená proti odstřelu přemnožených divokých prasat, která navíc mohou pomáhat šířit nákazu prasečím morem i do chovů prasat domácích, tak je prověření mobilů zúčastněných na místě. Platíme to všichni a je s podivem, jak mohli myslivci dopustit takové přemnožení divokých prasat, které je realitou. Měli to řešit už dávno, jenže to asi není moc pohodlné.
Přemnožení zvěře dopustilo hlavně pěstování technických plodin ve velkém, jako je řepka na palivo nebo kukuřice na výrobu el.energie. Myslivci to dělají po práci ve svém volném čase a zadarmo. .... nějaké zástřelné mají, až v současné době. Škoda, že jim to kazí pár slabomyslných jedinců.
Jsou to pitomci, ale jinak dle vlastní zkušenosti se to za 10 hodin vypaří a vyčichne. Vlastní zkušenost, po 10 hodinách vyfoceni čuníci. Zavětřen okruh cca 200 metrů v revíru, který má několik tisíc hektarů je zanedbatelné. Odstřelovači mají drony s termokamerou, top zbraně, zaměřovače, munici a výsledek nic moc.
Pořádek dělá přátele! Pokud už bylo zavedeno, měli to nechat, nebo upravit. Dnes jdu do hospody a bez hotovosti mám smůlu, karty neberou. Asi se bojí, aby na ně nebylo vidět. Kdo je poctivý používá stále. Ssoused má krámek a říká, že vše přez pokladnou, má tak vše evidované a nemá problém s inventuru nebo kontrolou.
Já to shrnu; myslivci se producírují s flintou po našich lesích, vykrmují si tam zvěř (čím víc-tím líp) a odmítají převzít odpovědnost ve výší ca 3mld. za škody zvěří způsobené.
Asi si nasadím na své AR15 tlumič a půjdu to zredukovat.
Kde žije přemnožená zvěř, no v lesích a většinu vlastní LČR tzn.stát. Vinu nese stát. Obyčejný myslivec, ten chudší, který se stará o přírodu a zvěř musí platit nájem z honitby, případné škody a ještě mu stát napaří pokutu, pokud nesplnění plánovaný odstřel. Myslím, že se jim na to vyprnou. Pak si bude muset stát, vlastníci, jednat profesionální lovce a pěkně jim za to platit.
Vše začíná pohádkami o " přemnožené zvěři" ... a následným povolování tz. zakázaných způsobů lovu. Proč se povoluje lov v noci na hranicích honitby temovizí a puškou s tlumičem? Pamatuji když, se lov na čekané musel posunout z 100m od hranic honitby na 200m od hranic honitby, dnes je to 0m. Lov noci tz autošoulačkou je nešvar, který obchází naše honitby jako čert.. Dosled je nejtěžší část lovu .. odhad hmotnosti lovené zvěře v nočním vidění je mnohdy nepřesný (přijde jeden kus a nelze ho porovnat s ostatními kusy...), lovec neví jak je kus zraněný a jak může bojovat (rozhoduje okamžik ....). Všechny tyto podmínky nesnižují odpovědnost střelce za svou ránu, rybář může rybu pustit lovec projektil už nikdy zpět nedostane.
Pro jednu část občanů jsou myslivci vrazi a pro druhou (např. různí ochránci lesa a pole ..) zase ti co šetří zvěř a nechtějí ji lovit...
Právě, že s použitím termovize nebo nočního vidění je větší bezpečnost, vidíš na co střílíš. Tento jedinec, ale střílel v hustém porostu na flek.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Že Vy těm kecům věříte!
3 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Pracuji jako procesní inženýr ve firmě, která dodává automobilkám a musím konstatovat, že máme ke konci roku cca 450 zaměstnanců UA, kteří platí daně, bydlení apod. Nic náš stát nestojí narozdíl od některých občanů ČR.