Ač s některými názory, v tomto článku, souhlasím, tak nemohu souhlasit s tvrzením, že se tento problém týká hlavně vesnic. Mám jeden příklad za všechny z léta tohoto roku. V létě jsme s rodinou navštívili město Telč v době konání akce Prázdniny v Telči. Ač je tato akce skvělá a po dobu tří dnů jsme si užívali tohoto festivalu a krásného města, tak přeci jenom se piha na kráse našla. A to v podobě nemožnosti platit v kartou v restauracích. Restaurace jmenovat nebudu, ale byly všechny na náměstí Zachariáše z Hradce.
Již první den večer jsme se vydali na večeři do restaurace na pizzu, kde jsme na začátku byli upozorněni na nemožnost placení kartou. Tou dobou jsem měl u sebe hotovost, takže jsem to bral jako výjimku a zaplatil i s dýškem. Chutnalo nám. Když se ale stejná situace opakovala ve všech dalších restauracích v průběhu dalších dnů, které jsme navštívili, a já jsem neustále musel běhat přes půl města do bankomatu vybírat peníze, tak už mě to opravdu naštvalo. Nejenom že jsem ztrácel čas hledáním bankomatu, namísto užívání si festivalu. Platil poplatky za výběr z cizího bankomatu, ale štvala mě i představa, že ve městě (NE VESNICE), kde bylo tisíce lidí během tohoto festivalu - tudíž i výdělky, se všechny námi navštívené restaurace chovaly stejně a nebyla možnost platit v těchto restauracích kartou. Kupodivu, někteří stánkaři na náměstí karty akceptovali. Ale kamenné restaurace nikoliv.
Jak jsem se bránil? Vzhledem k nákladům na výběr z bankomatu a čas strávený na cestě k němu jsem si spočítal, že když dotyčným nedám dýško, tak je to skoro fifty fifty. Nedávejte dýška!
Po přečtení tohoto článku mě napadá jen jedna jediná otázka. Už si rodiče těchto dětí přiznali, že je jejich dítě jiné? Jestli ano, tak proč stále lpí na tom, aby chodilo do "normální" MŠ nebo ZŠ? Takové dítě tam bohužel musí trpět, protože je prostě "jiné". A s ním i celá rodina. Nebylo by lepší se zamyslet nad tím, milí rodiče, že by chodilo do třídy s podobnými dětmi, s podobnými problémy? Pro nerozhodnuté rodiče přidávám odkaz na typ školy, plnou odborníků, kteří to s těmito dětmi umí. Prostě pro inspiraci. Třeba máte některou z nich ve svém okolí...
Je pravda, že pro mě velký TP - v digitální podobě - nedává vůbec smysl. Mnohem větší přínos by bylo zdigitalizovat Malý TP a ten již netahat s sebou. Velký TP by mohl mít každý doma, včetně kompletní historie, zápisů technických údajů, vlastníků atd. Při prodeji auta ho předložit potenciálnímu zájemci. Malý TP je zbytečný, ten může být digitální. Popřípadě dle SPZ nebo VIN automobilu snadno zjistitelný při případné kontrole, např. Policie. Takto to povede k tomu, že většina lidí si bude tisknout veškeré informace na separátní papíry - když se k nim dostane. Věřím tomu, že každý údaj bude na jednu A4. Pak už zbývá jenom říct: "Chraňte naše lesy!!!!" Digitalizaci podporuji, ale tu, která dává smysl a má usnadnit život občanům. Bohužel, připadá mi, že tady se zase víc koukalo na "zápis do historie" jedné politické strany. Vážení ministerští úředníci, věřím vám, že pracujete. Není to třeba, za každou cenu, dokazovat nesmysly. Je to šaškárna...
Někdy v roce 1986 jsem byl ve druhé třídě základní školy. Jednoho dne přišla paní doktorka se zdravotní sestrou a paní učitelka nám oznámila, že se bude očkovat. Bylo nás 32 ve třídě, po jedné vyučovací hodině jsme měli všichni vakcínu. Od paní doktorky jsme dostali lísteček s oznámením pro rodiče, že jsme byli naočkovaní. Když jsem přišel domů, má maminka si lístek přečetla, pokrčila rameny a řekla: "seš očkovaný, aspoň tě nebudu muset brát ze školy". Nikdo to dopředu nevěděl. A šla dále vařit večeři. Dodnes nevím, co to bylo za vakcínu a ani mamka si už nepamatuje. Ale vím, že všichni ve třídě jsme bez úhony přežili. Nevím o nikom, že by měl nějaké následky. A taky nevím, jestli to třeba nebyla nějaká experimentální vakcína? Nevím. Ale vím, že se více věřilo autoritám - a to v té době paní doktorka byla - že lidi brali věci víc s nadhledem a řešili problémy až skutečně nastaly. Ať to tenkrát bylo cokoliv, svým způsobem to bylo dobou a přístupem k informacím. Bohužel, spousta nesmyslů nepravd a polopravd koluje veřejným prostorem. A dnes každý, kdo má do zadku díru, může tyto nesmysly šířit. To je zase druhý extrém k tomu, co popisuji. Ale přece, já věřím tomu, že i díky (a nejen této vakcíně) už 42 let žijí plnohodnotný život bez závažných onemocnění. I díky mému povolání často cestuji a mám "v sobě" vakcíny pro různé kouty světa. Včetně sezóní chřipky. Věřím, že díky nim se můžu plně soustředit na práci a neřešit onemocnění, která by mě mohla potkat. Očkovaný jsem i proti Covid19. A vše v pohodě. Proto všem přeji pevné zdraví, méně paniky, méně internetu a Facebook.
Vážení přátelé, můžeme to brát taky trochu z druhé strany. Když nás oheň, čmoud a jiná svinstva za posledních cca 15 000 let, jako lidstvo, nestačil vyhubit, je tu celkem velká šance, že máme tužší kořínek než se zdá. A tudíž připíjím na dalších 15 000 let s ohněm ze dřeva, který hřeje a jdu přiložit... 🙂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ana, máte pravdu. Taky jsem to zkusil i s celou mojí rodinou. A po 2 letech bylo fajn se vrátit zpět domů a vědět, že to u nás zas tak zlé není. Ba co víc, je to tu skvělé. A to I přesto, že tu pár chyb člověk najde. Jsem rád za tu zkušenost, poznat cizí kraje. Kdybych ji neměl, asi bych na Česko pohlížel jinýma očima. Možná více sebestredně. Ale, nejen po této zkušenosti- dost často také pracovně cestuji do zahraničí, vím že lidi jsou všude stejní. Jako u nás. A jsem za to rád. Pitomce i dobře lidi najdete všude. Občas se musí jen více hledat. Ale stojí to za to. Každému bych doporučil aspoň na 2 roky vytáhnout paty z rodný hroudy. Ať může porovnávat.