Naivně jsem se po roce 1989 domníval, že bude lépe, když bude ,,demokraticky" vedena naše společnost, ale jak čas ukázal, tak počínaje privatizací zkraje kupóno
Zastupný problém. Jak dojemné. Nechť je plat pro zmíněné pozice jen v případě, že bude hospodaření státu v plusu. V ostatních profesích se taky musí projevit ve výplatě lajdactví, neplnění úkolů, nekvalita a další negativní výkony. Když nedojde přímo k vyhazovu, tak dojde k srážce z platu, přeřazení na méně placenou pozici atp.
Vrcholem je , když se vyvolení dopouštějí podvodů, korupce, úplatků aj.protispolečenských činů.
Ta zmíněná podmínka státní nezedluženosti by pak měla za následek, že vyvolení buď budou plnit volební program nebo ne a tudíž budou končit bez nároku na poslanecký plat. Tím se splní tolik slibované ponížení přemnožené byrokracie.
Po pravdě pokud se zvýší platy jen těm profesím, které jsou žádané a zruší se výplaty zbytečným byrokratům, do kterých počítáme politiky a mnoho dalších zaměstnání, u nichž je nejasná jejich potřebnost pro společnost, tak by to mohlo klapnout.Tak politici, směle do toho.
A aby se politici necítili uražení, tak by se jim vyplácena adekvátní odměna, ale jen v tom případě, že společnost bude bez dluhů, tudíž pouze v případě státního přebytku. Je to snad férové, neníliž pravda.
Jak to tedy vysvětlí inspekce zemědělství a potravinářství, jelikož tvrdí, že tabákové výrobky nejsou nikterak závadné co se týče vlivu na zdraví osob. V opačném případě by přeci logicky okamžitě zakročila tak, jako u jiných potravin, které ohrožují občany a takové výrobky by ihned stáhla z prodeje, neníliž pravda.
Pro začátek stačí, aby si kuřáci přestali prosazovat právo na šíření jedovatých imisí do okolí. To znamená: zákaz vypouštění jedovatého tabákového kouře z oken a z balkonů, pokud je v blízkosti sousední byt vybaven okny či balkonem. Po ulici včetně před vchody a pod okny všech budov= školy, administrativní, obchodní, nádražní aj.rovněž tak zákaz kouřit.
Shrnutí: Kuřáci už nebudou upřednostněni ve svém počínání škodit okolním občanům, kteří netouží dýchat karcinogenní imise, ale budou se muset smířit s tím, že to nyní budou oni, kdo bude omezen ve svém sobecké počínání a budou muset kouřit pouze tam, kde to nikomu nebude vadit.
Apropo, kdy se začne stahovat z prodejen jedovatý výrobek a vracet peníze za něj, jelikož je návykový, karcinogenní a tudíž smrtící pro vlastní uživatele a současně i osoby v blízkosti uživatelů včetně dětí, starců a nemocných?
Vlastně ten smrtící výrobek má udělenou výjimku od MZD, jelikož podle inspekce zemědělství a potravinářství jde o výrobek, u něhož se neprokázalo žádné porušení hygienických norem, protože 50 úmrtí za den není prý pro společnost škodlivé. Jestli hádáte, že tím neškodným a zdraví " prospěšným " výrobkem jsou tabákové drogy, tak jste uhádli správně.
Úsměvné je, že se stalo módou, že "schopný" politik potažmo člověk placený státem, politickou stranou či neziskovou organizací je všehoschopný. Pak je téměř převažující množství těchto lidí "schopno" zastávat minimálně tři i více dobře honorovaných postů, protože to dotyční zdůvodňují, že jsou tak vysoce inteligentní a tudíž jedna či dvě funkce je pro ně tak málo namáhavá a snadno zvládnutelná, že na to, aby využili svoji doslova nadpřirozenou inteligenci, si naberou minimálně tři a více funkcí. Poté tu všechnu starost přesouvají na celé týmy poradců, asistentů, specialistů atd.,které všechny ty náročné úkoly " plní" za ně, ovšem tuto skutečnost nikde moc nepublikují, ba naopak, chlubí se cizím peřím a tváří se, jak všechno zvládají levou zadní. Honoráře pak se sčítají a takový " pracovitý " člověk má neskutečně velké příjmy. Důkazem takového jevu je, že většinou z logiky věci nestíhají být na všech jednáních, které by měli absolvovat. Ať někdo spočítá všechny tyto výdaje a vyhodnotí, co tato situace přináší společnosti.
Slavní dodavatelé a distributelé jsou jen společnosti, které energie nevyrábějí. Jde tedy o spekulace, protože jak je možné, že některá nabízí nižší cenu a ta původní ne. Čili je to o tom, která víc okrádá odběratele. Přeci pokud bude mít nižší marže, tak od ní nebude nikdo odcházet. To budeme taky platit pokutu za to, že nekoupíme máslo v Albertu, protože je díky vyšší marži dražší, než v Tescu?
Jestli si společnosti myslí, že někdo touží po jejich reklamách, tak nechť je zpoplatní a uvidí, kolik lidí si reklamy zaplatí, aby si je mohli prohlédnout. Protože cpát reklamy všem a ti, co je nechtějí, si mají zaplatit za trapné obtěžování, to dokazuje, že o reklamy žádný zájem není ba naopak a usvědčuje to reklamátory z nestydatého otravování, o které prakticky nikdo nemá zájem, takže se uchylují k zoufalému vybírání výpalného. To je teda vskutku úroveň hodna tvůrců reklam.
To, že hygienici varují, je záslužná, ale neúčinná iniciativa. Zajděte do rodin s dětmi, jak jsou adolescenti chráněni proti účinkům drog= návykové a jedovaté účinky., jelikož rodiče se nikam neobtěžují jít vypouštět imise mimo byt. Za takovou lhostejnost vlády potažmo parlamentu by mělo být zahájeno trestní řízení za vědomé poškozování zdraví bezbranných dětí popřípadě sousedů v panelácích, kteří jsou obtěžováni bez možnosti změnit tuto situaci.
Však ten zdánlivě neškodný nikotin taky není žádný nevinný vánek. Denně jen v ČR na jeho užívání umírá cca 50 kuřáků. A u něj by se mělo právě s zákazem začít. Děti v rodinách kuřáků si na nikotin zvykají už od kolébky ne-li už v době těhotenství, že svědomité matky. A po získání závislosti školáci směle přecházejí na dražší potraviny, neníliž pravda pánové z inspekce zemědělství a potravinářství. Styďte se za ty zbytečné mrtvé. Vaše saldo 18000 obětí za rok jako výsledek vaší lhostejnosti k tomuto výrobku je otřesná.
V továrnách zařízení= pračka, kalička,
bruska, galvanovna, lakovna atp., které produkují škodlivé či jedovaté imise, hygienik nedá kulaté razítko k povolení do trvalého provozu, pokud k takovému zařízení není nainstalováno funkční filtrační odsávací příslušenství. Než bude úplně zrušena výroba a prodej tabákových výrobků, vydejte obdobnou hygienickou normu i na takový případ = nechť si kuřáci v bytech pořídí takové filtrační vybavení a poté s povolením od hygienika budou moci z oken či balkonů vypouštět už neškodné imise zbavené karcinogenních a dalších jedovatých zplodin.
Do hospody jsem nechodil celý život, ale samozřejmě pro nekuřáky je to velká satisfakce. Nemusí v hospodě čuchat jedovatý rakovinotvorný kouř a jsou spokojeni, že se aspoň v té hospodě dočkali ústavou ukotveného práva na zdravý vzduch, protože tak to má být. Pravda, jsou tam jen na hodinku či dvě. To záleží jednak na tom, jak mají hluboko do kapsy, protože hostinský je nebude hostit zadarmo ( sedět nasucho). Když ale opustí tuto hospodu, tak teprve začne vnímat kdo je v životě pánem co se týče práva na zdravý vzduch. Ihned před vchodem na něj čeká plynová komora. Nejinak je to po cestě domů. Doslova se nemá možnost nadechnout zdravého vzduchu. S autama to začíná být přijatelnější vzhledem k elektrifikaci či hydrogenizaci, ale kuřáci ti mají stále prim. Doma si od těchto protekčních šiřitelů rakovin a infarktů nemá šanci otevřít okna či balkón ani v noci aby si mohl nabrat sil při zdravém spánku u otevřeného okna. Na dovolené či na pláži je nekuřák považován za škodlivého tvora, který ohrožuje kuřáky úšklebky a kritikou. MZD pomaluje krabičky, že jsou cigarety karcinogenní, ale inspekce zemědělství a potravinářství to prý nemá důvod stahnout z prodeje, že prý to je zdravotně nezávadné zboží. V nemocnicích kuřáci zabírají lůžka a čerpají vysoké léčebné náklady, ale politici si mnou ruce, že kuřáci jim dají hlasy za cenu ztráty svého zdraví a předčasné smrti a ještě si tuto"výsadu" ochotně naivně zaplatí. Jak sofistikovaná filosofie. Nikdo ve státě potažmo ve světě s tímto smrtonosným zločinem na populaci nemíní nic změnit a kuřáků přibývá. Je to epidemie, která nemá..
Dobrá rada: vyhýbat se místům, kde kuřáci vypouštějí jedovatý plyn z kouření tabákových výrobků, ve kterém je vedle dalších rakovinotvorných látek právě to zmiňované kadmium. Když zajdu na obecní úřad, že mi kuřáci na balkonech otravují vzduch, tak jsou radní bezradní. Jak a kdy to někdo bude ochoten vyřešit. Znal jsem spoustu kuřáků, když v mládí eještě byli odhodlaní propagandisté kouření a pak těsně před koncem života, jaké to byly trosky. Holt si to musí každý zažít na vlastní kůži, ale že by si z toho vzali ti dnešní mládí kuřáci, to nehrozí.
Místo zákazů reklam na všechno jedovaté: tabák, fosilní suroviny a řada dalších ( plasty, herbicidy, cukrové výrobky, ...) by se měli konstruktéři potažmo technologové s vývojovými experty pustit do přezkoumání například teslových patentů o "volné energii", kterou po smrti N.Tesly ukradla vojenská policie John Maier(auto na vodu) a jejich následovníků ale celý svět nás lživě ubezpečuje, že je to utopie.
Přestaly by existovat důvody válek a obohacování všech zúčastněných magnátů, kteří právě na spekulativním prodeji zdrojů energie vydělávají a tím ožebračují celý svět, který se sám brzy uvaří.
Naivně jsem se po roce 1989 domníval, že bude lépe, když bude ,,demokraticky" vedena naše společnost, ale jak čas ukázal, tak počínaje privatizací zkraje kupóno
25
Sledujících
2
Sleduje
Naivně jsem se po roce 1989 domníval, že bude lépe, když bude ,,demokraticky" vedena naše společnost, ale jak čas ukázal, tak počínaje privatizací zkraje kupóno
25
Sledujících
2
Sleduje
Prevence a osvěta jak vidno moc nepomáhá, když se počet postižených nesnižuje, ba naopak. Taky by pomohlo, aby ti postižení a pozůstalí podali žádost na odškodnění, jelikož ačkoliv stát věděl, že jedovaté kouření tabákových výrobků způsobuje rakovinu a podobné špatně léčitelné nemoce, tak takovou návykovou drogu nezrušil, ale nebojácně ji provozuje dál a i v zákoně o obtěžování nekuřáků vč.dětí nemá stát účinné ustanovení na takové úrovni, aby tito nedobrovolní kuřáci mohli účinně zakročit proti bezohlednosti kuřáků viz.trpění imisí z kouření na balkónech, na ulicích, v parcích, na rekreačních lokalitách ap.
1 odpověď