Tak to se velice mýlíte. Předně záleží na tom jakou teplotu máte nastavenou na režim komfort a na režim úspora. Mám celá kéta komfort 21 a úspora 18 a mám vyzkoušené že tento režim je úspornější. Nesmí však nikdo očekávat že při tomto režimu přepínání teplot řekněme 12 hod komfort a 12hod úspora bude platit polovinu toho co při nepřetržitém provozu komfort. Mám plynový kotel Junkers a přímo k němu teplotní a časový programátor a ten je přímo na takovýto režim postaven.
Záleží jaký máte typ stavby a topení. Pokud skutečně dosáhnete uvedených 18 a pak dotopíte na 21, pak úspora nebude žádná. Pokud se vám tím teplota plácá kolem 19-20, pak uspoříte, protože ve skutečnosti topíte průměrně na 20 nikoli na 21. Záleží výhradně na průměru těch hodnot a tepelných ztrátách budovy. Nic jiného vás nezajímá. Protože ztrátu je nutné vyrovnat.
Článek je nesmysl, resp. je pravdivý jen z malé části. Je prokázáno, že vypínat topení na krátkou dobu (např 1/2 dne), nechávat vnitřní teplotu klesnout a pak teplotu dohánět na komfortní teplotu je energeticky náročnější než kontinuální topení na stále stejnou teplotu. Vypínat topení má smysl jen při delší (několikadenní) nepřítomnosti. Jediné v čem je takový provoz úspornější je nižší spotřeba el. energie, která se spotřebovává pro chod oběhového čerpadla a u plynového kotle ještě na chod spalinového ventilátoru.
A nová čerpadla musí být v dnešní době natolik úsporná, že to nehraje roli. Kromě toho v některých typech okruhu je riskantní vypnout na delší dobu čerpadlo.
To jsou dobré bláboly.
Pokud máte dům z jednovrstvého zdiva, nebo izolovaný z venkovní strany, pak vinou akumulace nedojde k žádné úspoře. Ani nemůže.
Jediný faktor, který by mohl pomoci, když z vás zdroj tepla měl větší účinnost při vyšším výkonu. Nebo pokud by útlum trval extrémně dlouho (třeba po dobu dovolené).
Nemohu vzít článek ze země, kde se domy izolují z vnitřní strany, nebo masivně izolované dřevostavby a jen ho přeložit…
Když se oháníte Německem, nezapomeňte že na úsecích kde to umožňují má dálnice adekvátní parametry, např. poloměry zatáček a horizonty dovolují dostatečný výhled. A taky s tím počítají ostatní řidiči. Že mají dávat pozor ostatní když si to letíte v levym? Jo, mají, ale kdo chce jezdit jako borec, musí se umět chovat jako borec a předvídat. Nohou na plyn umí hňácat každej poloop.
Takže si ten argument s Německem umačkejte jednou pro vždy do kuličky a zasuňte do tlustého střívka.
Taky tam pak jedeš 250 nebo 270 a ne 180, nebo 200.
Culíku vy jste mentálně nedostateçný? Zákon je 130. V Rakousku by jste byli všichni malinký. Co tady špekulujete. Źe nekdo jede 120? Nemůže nikoho ohrožovat ,když jede dakší 130. Když ale zaním jede nekdo 200 tak to je průser,ale na vině není ten co jede 120?
V Rakousku vládne bláhniej socializnus a normální človek tam neleze..
Pořád s tím Rakouskem a Německem taky... Se tam odstěhujte. 130km/h je na dálnici málo, ať se Vám to líbí nebo ne. Samozřejmě těch 200 už je velký extrém. 150 km/h by mělo být povoleno
Extrém jako kde a s jakým autem?
Taky to není pro každého.. kdo na to nemá ať jede pomaleji, nebo busem, ale otravovat všechny svým mindrákem, že něco sám nedokážu, tak ostantí nemohou je hnus.
Takze se jezdi rychle jen tam, kde to dalnice svymi prametry umoznuje. U nas takovou dalnici nemame, takze je naprosto liche ohanet se Nemeckou dalnici
No tak u nás máme úseky, kde se dá jezdit 200 crelkem v klidu.
Nemáme úseky, kde se dá jezdit 300 ... ale to je crelkem jedno.
protože "neomezená" rychlost prakticky není neomezená. Každý má povinnost neohrožovat ostatní. Takže by měl vždy rychlost přizpůsobit.
Stejně tak u nás pokud dám "neomezenou rychlost", tak to fakticky znamená, že mohu jet prostě tak jak to podmínky dovolují. Ne že mám dát cihlu na plyn.
Nevšední pohled na rozdílné názory obyvatel České republiky a Slovenska přinesl výzkum agentury MNFORCE. Jednoduchá otázka týkající se tvaru Země ukázala, že až 20 procent respondentů ze Slovenska částečně nebo úplně nesouhlasí s tvrzením, že je země kulatá. Ze stejného vzorku Čechů to byla jen 3 procenta.
Nevšední pohled na rozdílné názory obyvatel České republiky a Slovenska přinesl výzkum agentury MNFORCE. Jednoduchá otázka týkající se tvaru Země ukázala, že až 20 procent respondentů ze Slovenska částečně nebo úplně nesouhlasí s tvrzením, že je země kulatá. Ze stejného vzorku Čechů to byla jen 3 procenta.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Bohuzel, se svym selskym rozumem jste mimo. Pokud budeme mluvit o tepelnych ztratach, pak pro kazdy okamzik jednoznacne plati, ze ztrata je umerna rozdilu teplot venku a uvnitr. Bude-li vnitrni teplota v prumeru nizsi, a to pri vypinani na noc jiste je, pak budou s jistotou mensi ztraty tepla. To ale nemusi korelovat se spotrebou plynu, nebot ucinnost vsech kotlu silne zavisi na zpusobu provozu. Ve vysledku se muze stat, ze ztraty tepla budou nizsi, ale naklady na topeni pujdou nahoru.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
to je důvod, proč pasivní domy nenavrhují sedláci..
1 odpověď