Buďte bez obav, mě nikdo nic platit nemusí. A každý by se měl o sebe umět postarat a nevysávat státní kasu jak pijavice. Pokud se o dítě nestará, nemá mít na nic nárok. Tečka!
Kritizujete osoby, které pracovat chtějí, tedy nevysávaji státní kasu, naopak odvádí nemalé peníze a odmalička vedou své potomky k tomu, že je nutnost chodit do práce, abychom jako společnost i jako rodina prosperovali 😉
Jen nefér je nazývat pijavicemi..
Škola, vzdělání a pobyt v kolektivu je základní právo dítěte a důležitý kámen ve výchově dítěte.. tedy přece nebudeme dělat nesmyslné podmínky, aby muselo být dítě izolováno s rodinou kvůli příspěvku!
A školka není bezplatná a dostupná všem, jako to bylo dřív!
To musí zabrat manžel, pokud mají hypotéku. Manželka má být s děckem doma , nejlépe do tří let. Je fakt, že rodičovská byla vždycky nízká vzhledem k nehorázným cenám.
Do tři let a proč? Proč má být dítě odkázáno na jednu pečující osobu.. proč nemůže pečovat o otec? Proč nedat dítě ve dvou letech do školky?
Já byla v jeslích od jednoho roku a žiju 🙂
A zabrat manžel? Jak,kdy je v práci to pěti? Jako noční? Nebo víkend? To je cesta do pekla přetížení organismu..
Já taky odvádím hodně a chci to zpátky! Proč má být zvýhodněná jedná skupina obyvatel? Nestará se, tak si příspěvek nezaslouží. A třeba by šla do práce proto, že má plat vyšší, než příspěvek. A pokud ne, ať je klidně doma a nezabírá ve školce místo matkám, které do práce jít potřebují.
Stačí si pořídit dítě a "starat se" 😉
Nebo si stačí pořídit chorobu či trvalé následky na zdraví a máte invalidní důchod do konce života..
Nebo si pořiďte karcinom prsu a ostatní za vaši léčbu zaplatí milion korun..
Nebo selhání ledvin, to stojí milion ročně.. a hned máte své odvedené peníze zpátky 😉 To je malá matematika.. i budoucí občan, kterému nyni závidíte, ve výsledku zaplatí vaše stáří a zdravotní péči vašich posledních dvacet třicet let života.. ;-)
Příspěvek je určen na péči o dítě. Pokud o něj pečuje, v pořádku. Pokud ale chodí do práce a o dítě se stará školka, nemá právo na žádné extra výhody. V tom případě já chci příspěvek od státu k platu taky! To by se líbilo každému! Jak k tomu přijdou zodpovědné matky, co jsou s dítětem skutečně doma a starají se? Mají na to ještě doplácet?
Matka pečuje 24/7/365.. nikde se nepíše, že pečuje sama.. má příbuzné, kamarádky, placené hlídání.. 350 tis je prostě finanční pomoc pro nového občana ..jak kdo si s tim naloží je jen a jen jeho věc..bez dalších podmínek..
Školka, která se stará, a kde vám vezmou dítě do dvou let stojí běžně 10-15 tis měsíčně při denní docházce, tedy nevi to pro každého.. to procento žen, které mají zájem jít do práce rozhodně zodpovědné jsou, nechtějí ztratit roky zkušeností..
Představte si, kolik toho umí například zdravotní sestra, která bude šest let doma.. nic! Po návratu není schopna pracovat bez dozoru, protože jí ujel vlak.. nebylo by lepší jí umožnit pár směn měsíčně klidně o víkendu, kdy pohlídá tatinek, aby z oboru úplně nevypadla? A nechápu, proč by měla ztrácet nárok..A takových zaměstnání je spousta..
Zbytečná pravidla a omezení... Trh práce by měl být otevřený a flexibilní..
Nevidím důvod, proč by žena nemohla být 2-3 roky doma, zároveň nevidím důvod, proč by nemohla pracovat na zkrácený úvazek.. stejně se to tak děje.. dnešní generace žen vyššího vzdělání přece nebude sedět doma a čekat.. pokud jim je umožněno chodit do práce..
S hypotékou 25 tisíc těžko můžete 3 roky žít z jednoho příjmu a 10 tis rodičovské..
Pokud vím, tak jde jen o to, jak dlouho může být dítě ve školce, pokud jeho matka pobírá rodičovský příspěvek. Pokud dá dítě do školky a jde do práce, nikdo ji nebrání. Ale PROČ by měla ještě pobírat příspěvek od státu? Má snad plat. Nevidím nejmenší důvod jí platit z našich daní nadstandard.
Jenže pracující matka a její zaměstnavatel odvedou na daních a sociálním pojištění více než je výše příspěvku! Tedy z vašich daní to rozhodně nebude!! Tady jde o možnost volby a rovné finanční pomoci při narození dítěte.. proč by pak matka šla do práce, kdyby ji byl příspěvek odejmut..
To se ani nedá číst.. taková psycho průtrž.. milý autore.. díky tomu, že Vás systém a rodiče "nutili" chodit do školy, máte slovní zásobu, gramatiku a sloh na takové úrovni.. že ten článek je dost na úrovni:-).. tak bych to školství zcela nezatracovala 😉
Dítě je velice citlivé také zejména na zahálku, nedostatek podnětů a chudý sociální kontakt.. jak doma docílíte stejného tempa jalo v kolektivu.. ?Mix dovedností a zejména od malinka možnost čelit novému prostředí a kontaktům.. toho se nikdy v náručí rodiče nikdo nenaučí, protože bude mít stále "bezpečí"
Vůbec nevím, kde berete tu sílu vzít na sebe břemeno vzdělávání.. a sebevědomí, že zrovna vy jste tim pravým, kdo má být pro vaše dítě vzorem..
Máma nerovná se učitelka.. máma nerovná se trenér a máma nerovná se šéf v zaměstnání.. ;-)
Souhlas, ale:
Musíte to dotyčnému i jeho příbuzným vysvětlit a musí to pochopit.
Proto jsem napsal, po zkušenostech s hospicovou pěčí, tento příspěvek.
Musí vědět, do čeho jdou a že nikdo odchod umírajícího nebude zdržovat nebo mu dokonce bránit.
Mrzí mě vaše zkušenost! Doufám, že se paliativní péče rychle posune a budeme stejně s lehkostí umírat jako zachraňovat půlkulové děti.. i když ten konec prostě vždycky bolestný je..
Tento příspěvěk jste odeslal z mobilu v práci, že? 😄 Tam děláte školníka, ne? 😄
Ne nejsem školník:-)
Jsem zdravotník, používám mobil max 3 minuty z hodiny a zbytek řeším důsledky dekondice dnešní společnosti.. vidím děti závislé, které neumí jinak trávit čas než online..
A je na nás na rodičích a škole to korigovat..
Zákaz prodeje kávy nebo brambůrek ve školách taky nikoho nepohoršil..
Tohle vnímám dost podobně..
Nenechám svoje dítě neomezeně online stejně tak jako mu v devíti nekoupím pivo..
Mobil do školy nepatří.. děti mají dost možností bohužel mimo školu..
A ne, opravdu nejsem dnes v práci :-)
Tento příspěvěk jste odeslal z mobilu v práci, že? 😄 Tam děláte školníka, ne? 😄
Nee nejsem školník, pracuji ve zdravotnictví, mobil držím v ruce max 3 minuty za hodinu a zbytek řeším důsledky dekondice dnešní společnosti a přetížení z používání mobilů a počítačů.. vidím děti závislé, které neznají jiné možnosti trávení volného času
A nepíšu v pracovní době.. to jste fakt netrefil 🙂
V hospici:
Uvědomte si - není to LDN.
Když se bude dítě dusit, nechají ho udusit.
Kdyz ale bude mít bolesti, dostane účinné dávky opiátů. Třebas vás ani nebude vnímat.
Taķže si musíte dobře rozmyslet, do čeho dete.
Ano, od toho je to hospic..
Člověk se tam dostane ve stavu, kdy další resuscitace a léčba jen zbytečně oddaluji odchod..
Selekce pro umístění je jasně definována.
Je to humánní a věřte mi, že není nic horšího i pro lékaře zachraňovat člověka, který už je na "druhém břehu"..
Je to zbytečné a všechni zúčastnění mají být citlivě vedeni k tomu, že odchod je nejhumánnější cestou v danou chvíli pro danou osobu..
Takových zařízení potřebujeme v každém okresu několik..kde nebudou návštěvní hodiny, kde bude možnost se rozloučit a třeba si poslední dny užít jinak než v nemocničním prostředí, kde je edukovany personál a všichni z toho nakonec vyjdou s klidem na srdci.. současný systém umírání za plentou na interně o samotě a bez duchovní podpory je opravdu strašný!
Každý, kdo má děti, má mít pro případ nemoci/úrazu rezervu min. na půl roku..tedy šest platů..
Ano léčení bude dlouhé, ale člověk v neschopnosti taky nějaké základní peníze dostane a musí se hold přizpůsobit..
A že nemá na auto.. ? To je smůla, ale zas je tu ve hře finanční rezerva, kterou je nutné mít..
Byla bych vděčná do konce života, že všichni žijeme.. ne škemrat ve sbírce..
Výborný článek.. Bohužel likvidujeme generaci děti již ve škole, protože na řadě škol je povoleno u těch nejmenších trávit na školní půdě v družině několik hodin času s mobilem v ruce s obsahem, který nikdo nekontroluje.. Zejména kvůli lenosti personálu, který si rád mobil v pracovní době také užije.. Rodič už pak doma těžko bojuje.. děti jsou závislé v sedmi letech a být bez mobilu značí vyloučení z kolektivu a jsme v začarovaném kruhu :-(
Ach jo, zase se někdo naváží do dnešních dětí 🙁
Udělejte test a 95 procent dospělých nebude znát správné odpovědi, tak kdo by děti naučil tomu rozumět.. Vše se vyvíjí a kdo dnes čte 60 let staré knihy a rozumí jim..?
Asi zítra napíšu článek o tom, jak se mluví na Moravě a zacílím to nějak trefně na určitou skupinu, abych lidi naštvala.. ať žije tolerantní společnost..
Vzdělávací systém od školky učí děti, že pro chleba je nutno se vzdělat a pak chodit do práce! Že nás zahrada ani pět slepic, které máme, fakt neuživí a za ně si knihy ani boty nekoupíme!
A pokud chcete chodit k lékaři, dojet tam MHD po slinici, mít si doka tekoucí vodu a elektřinu 24/7, musíme vychovávat novou generaci, která nám toto zajistí až budeme stáří.. scifi typu matka zůstane doma a otec je uživí neplatí už desitky let..
Naše vesnice nyní buduje školku, protože krajské město na dohled není schopno akceptovat naše děti, i když na území města jezdíme do práce a jedinou stížnost mají důchodci, že se zvýší doprava v obci.. asi nechápou, že když vezu dítě do školky, kde dojedu za 5 minut autem nebo hodinu autobusem, zvolím auto.. v místě bych zvolila chůzi..
A ano, věřte mi, že ve dvou letech druhého dítěte už hodně obracíte korunu a vyhlížejíte "to hlídání", protože nemáte na kvalitní boty ani jídlo..
24
Sledujících
1
Sleduje
24
Sledujících
1
Sleduje
No, tak to Vás lituji, že Vás někdo strčil do jeslí od jednoho roku. Každý odborník Vám řekne, že je důležité, aby bylo děcko do tří let se svojí matkou doma. Na to nemusíte mít ani vysoké IQ, abyste to věděla také. Manžel může jít klidně na mateřskou, jestli matka chce raději kariéru, než se starat pár roků o svého potomka. Znám pár takových otců i když ta matka je pro dítě lepší. Co žene ty matky do práce tak brzy po narození dítěte, nechápu. Jedině peníze. Je fakt, že ta mateřská je nízká, náklady hlavně v prvním roku života dítěte jsou ohromně vysoké. Ale být s ním doma aspoň do tří let je to nejlepší, co může matka pro dítě udělat. Ne ho tahat ráno rozespalé z postýlky a strčit ho do jeslí nebo školky, kde na něj nemá nikdo čas, není tam v pohodě a klidu jako doma, nemá tu nejlepší péči jako doma. To je každému jasné, ne?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Osmdesátá léta.. jesle, matka pracující od šesti mě vozila 5 km na kole.. nebo táhla dvěma autobusy.. ano bylo to kruté.. vystřídala jsem asi šest školek z důvodu stěhování..
Já svoje děti kojila každé 18 měsíců, tady nebylo možné hlídání ani cokoli jiného na delší dobu a kolektiv na pár hodin týdně uvítaly ve dvou a půl.. v jejich třech už jsme všichni trpěly samotou a izolací a měly ze sebe ponorku.. dítě potřebuje zdravý kontakt..pokud nemá dost kamarádů nebo příbuzných .. Já po návratu do práce rok řešila, že někomu ublížim, protože zdravotník 6 let mimo obor je reálná hrozba... je nutné umožnit dětem i matkám více flexibility a možnosti hlídání i částečných úvazků.. naštěstí se to již děje!
A náklady?.. při kojeni je to pohodička.. pleny furt v akci, ale výdaje na školáka ZUS, jazyky a zajištění prázdnin,aby dítě nesedelo doma samo u počítače, to je teprve výdaj ;-)