Ano, tomu rozumím, ale ten to koleno pokracuje dal přes Ukrajinu. Tz. že ten plynovod mohl byt vyhozen do vzduchu už na Ukrajině, na mnoha místech. Proč tedy strach o Sudžu?
Riziko vyhození do vzduchu kdekoliv na Ukrajině je už zakalkulováno v ceně . Sudža je další riziko navíc, které má pro obchodníky svoji hodnotu a tuto hodnotu popisuje do ceny teď.
Stejně to vypadá, že EU nebude brát plyn z RUska. A menší odbyt donutí Rusko snížit ceny. A Ukrajina fakt mohla stopnout transit ruského plynu kdekoli na svém území. A taky to ohlásila. Takže Sudža je spíš jenom symbol.
Producenti plynu a jeho odběratele jsou pořád jedni a ti samí. Pokud rusové přestanou dodávat do Evropy, tak je nahradí jiní dodavatele, ale určitě ne za menší cenu. Ta bude pořád tržní. Pokud Asie a a hlavně Čína preplacela v poslední době Evropu o 5-7 euro za jednotku víc, tak všichni vyváželi tam. Jak je napsáno i v článku. Když Evropa chtěla plyn tak musela zvýšit cenu, za jakou je ochotna kupovat.
Staáe se zmiňuje ta Sudža. Může mi nékdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi vyhozením do luftu plynovod v Sudži nebo na Ukrajině? Ukrajinci to mohli udělat kdykoliv, jaky vliv ma na cenu plynu tedy obsazení Sudži?
Před útokem Ukrajinců tam byl klid. Teď tam zuří boje, což zvyšuje riziko poškození, i nechtěného samozřejmě. A tohle zvýšené riziko se propisuje do ceny.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Trest smrti. Zrovna v tomhle případě by krásně pasoval.