To by bylo podle mě na hodně složitou právní debatu. Ženevské úmluvy byly psané v době, kdy žádné drony neexistovaly a tak de facto pojednávají pouze o "zraněných zajatcích". Je muž na videu zajatec? Nevím, tím nijak nechci snižovat to co se tam děje, ale spíše poukázat na fakt, že prostě "pravidla války" se psaly v době, kdy technologie byly na úplně jiné úrovni.
Drony by se v dnešní době daly přirovnat spíše k dělostřelectvu a děla taky nepřestanou střílet v okamžiku prvního zraněného. Jediný rozdíl je v tom, že dron umožňuje cíl (a výsledek) vidět v reálném čase.
Ženevská úmluva hovoří o druhu použitých zbraní, který se můžou a nemůžou?
před nějakými roky byl v inzerci jednoho z velkých bazarů i vládní Mercedes po V.Havlovi a byl i za neuvěřitelně dobré peníze. A celkem tam vydržel i dlouho, v řádu několika desítek hodin. Zrovna dneska je dobře na V.H. vzpomenout i proto, že prezidentskému úřadu vrátil váženost, úctu a slušnost, kteréžto vlastnosti ten současný obyvatel Hradu zcela pohřbil. Doufejme, že příští prezident je tam opět navrátí.
no vidíte a dnes tam sedí kovaný komouš z komoušské rodiny po boku s vystudovanou politručkou.... není to ironie :)
Je hezké, že s tou telekomunikační sítí mluvíte za sebe. Ale nutno podotknout, že ostatní používají technologie i od jiných firem, třeba Nokia nebo Ericsson.
sorry já se musím smát....znovu, koukněte se na jakýkoli telekomunikační vysilač u nás v Čr....Huawei krabičky, mluvý z Vás jen neznalost...hezký den.
Jejich produkce*. To je dost rozdíl. NAlezišť je samozřejmě všude dost a Číňani fakt nemají nějaký speciální kus planety, kde by bylo víc kovů.
Až / jestli čína přestane dodávat, těžba se přesune jinam a Čína ostrouhá. Takhle jednoduché to je 😉
Právě že mají pod palcem většinu zásob ....není tím myšleno jen území Číny. Proč myslíte že západ tak brečí, že ztrácí vliv v Africe, Jižní Americe atd , vy jste byl v komatu ????
Netrefil jste ani jedno. Zatímco USA jsou na špici světa, tak EU je dost pod pupkem a navíc zezadu.
jediný co na té špici drží USA je dolar, nebo spiše Swift, který ovládají a jejich vojenská síla. Smutné že západu (USA, EU) nedochází, že jeho nadvláda končí. Celou historii lidstva se ekonomická centra přesouvala...nyní je na řadě Asie..
A proč je v tom silný? Protože jim Čína ukradla technologie, měl byste to uvádět v širších souvislostech ne zveřejnovat jen to co se Vám hodí do krámu..
a které technologie, kolo?.....vždyť podávají ročně (Čína) víc technologických patentů než USA...celá naše telekomunikační síť jede na Huawei stačí se podívat u vysilače co jsou tam za krabičky 🙂
Proč budovat lepší svět pro všechny, když si můžeme házet klacky pod nohy... Proč přemýšlet o společné budoucnosti, když si můžeme škodit už nyní. Páni tvorstva a "nejinteligentnější" organické formy života na naší planetě se díky své ješitnosti nedokáží domluvit. Mamon a touha po moci nás jako druh bude jednou stát vše. Ekonomická válka je také válka... svět se už nějaký ten pátek potácí na okraji morální a existenční propasti... jenže, jak z toho ven?
dokonalý...podepisuji
78
Sledujících
2
Sleduje
78
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Omluvte se za vaše lži.
Odkaz 1
Tzv. Politické byro Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu, obecně nazývané jen politbyro, byl vrcholný orgán sovětské komunistické strany a díky její vedoucí roli ve státě také nejvyšším výkonným orgánem Sovětského svazu. Podle webu mapujícího obsazení vedoucích pozic v Sovětském svazu a Rusku mělo v roce 1968 politbyro 11 členů. Hlavní slovo měl Leonid Brežněv, který se skutečně narodil na Ukrajině, ovšem jak upozorňuje historik Petr Blažek z Ústavu pro studium totalitních režimů: „On sám mluvil rusky, do dneška se životopisci ani neshodnou, jak on sám vnímal svou národnost.“ Vedle Brežněva bylo dalšími členy politbyra 5 rodilých Rusů (Gennadij Voronov, Andrej Kirilenko, Alexej Kosygin, Michail Suslov a Alexandr Šeljepin), 1 Bělorus (Kirill Mazurov), 1 Lotyš (Arvid Pelše) a 3 Ukrajinci (Nikolaj Podgornyj, Dmitrij Poljanskij a Petr Šelest).
Ve veřejně dostupných zdrojích se nám nepodařilo dohledat, jaký byl poměr členů politbyra, kteří invazi podporovali a kteří byli proti. Politbyro totiž obvykle rozhodovalo jednohlasně, případné neshody se řešily dalším jednáním za účelem dosažení kompromisu. Srpnové jednání politbyra analyzoval (str. 30–32) např. britský politolog Kieran Williams, který ale v historických pramenech nenašel důkazy o dlouhé debatě a zásadním střetu uvnitř politbyra.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Všiml jste si, že mě ani sám Cenzor neopravil.... a víte jak to bylo s hladomorem na UA a kdo ho řídíl?..... Jmenoval se Lazar Kaganovič a světe div.... se byl to Ukrajinec :)
3 odpovědi