Přestože jsem ročník 1972, je mi 52 let, tak jsem nemovitost nezdědil, ani výhodně nezprivatizoval. Vzal jsem si hypotéku na 15 let, a musel se odstěhovat z Prahy, abych si koupil levnější bydlení a tu hypotéku ufinancoval. A hypotéku jsem splatil a jsem ve svém.
Jenže dnes mladí musí být všichni v Praze, a představa se zadlužit na 15 let je nepředstavitelná, když rádi cestují. O to by přišli. Mají nové moderní školy, a nejdou makat za 35 brutto ani hned po škole. Navíc hodně jich má školy dost k ničemu, ty humanitní o ničem. A najednou zjistí, že jejich VŠ je jim k ničemu a jsou na pokladně v Lídlu s Ukrajjnkami s vidinou, že samoobslužné poklady jim práci seberou napořád. Tak pak si mladí nestěžujte. Ano, našetřil jsem si přes hypotéku na byt, protože jsem nechtěl bydlet s rodiči. Pak rodiče umřeli a nyní pronajímám mladým byt po rodičích. A mohu si třeba dovolit chodit se vzdělávat na večerní kurzy. Abych se mladým vyrovnal.
Takže nebrečte, a slevte ze svých nároků, a také budete bydlet. Nikdo vám nic zadarmo nedá a to je dobře. Dnešní generaci Z se ve firmách dělají podpůrné programy, aby prostě pracovali. Proč? Tak holt pracovat nebudou, bydlet nebudou, a aspoň mají čas cestovat.
Bydlení již není základní lidská potřeba. Z bydlení se stala investice, a výhodná. Proto jsou i fondy na investice do bydlení. Cokoli je nedostatkového, dá se na tom vydělat. Tak to bylo za komunistů se zeleninou, s masem. Tak teď je to s bydlením. Co si volíte , to máte. A je jedno, jestli Fialu, nebo Babišem nebo Bartoše, nikdo to nezmění. je v tom moc zájmů. Bydlení prostě nebude.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tady p.Ficovi věřím. Při korupci, jaká je UA a mezi Ukrajinci, je to možné.