Já jako největší rozdíl v nedodržování zákonů tržišti vnímám nevymahatelnost záruk a zodpovědnost za jakékoliv následky používání nekvalitních výrobků. To naopak lokální prodejci dodržovat musí. Co se clení týče, tak nerozumím tomu, proč by si Bonami nemohlo zřídit svoje celní oddělení a rozdělovat, kategorizovat a clít si zásilky sami. To je možné.
Iphony a Airpody nejsou housky. Každý kus má svá unikátní čísla asdres hardware. Telefony IMEI, WiFi MAC, Bluetooth MAC, apod. Sluchátka mají alepoň Bluetooth MAC. Dost bych se divil, kdyby tato čísla nefigurovala na dokladech. Už kvůli zárukám. Podle těch čísel se samozřejmě dá zjistit, kde ty telefony skončily, pokud je někdo nezahrnul v poušti pískem, nebo nepotopil na dno oceánu. Jestli mají na fakturách a dodácích napsáno jen 2300 telefonů a 5200 sluchátek, musel to být podfuk.
Před kým by se měl západ znemožnit? Svět už je dávno polarizovaný. Někdo je pro západ, někdo pro RF a Čínu. Důvody jsou životní styl, energie a ekonomika. Nějaký lokální konflikt na tom nic nezmění. Dokud budou všichni kupovat evropská auta a módu, americké telefony a technologie, tak se nic nezmění.
Vidličky vyrábí REFORK SE se sídlem v Praze, ale tokeny emituje EFKplatform OÜ se sídlem v Estonsku. Odkaz úplně dole. Napovím, že v Estonsku se nedaní stejným způsobem jako u nás. Dokud nevyplácíte dividendy, neplatíte vůbec a při výplatě dividendy je to 15%. Investoři do tokenů tedy nejsou zákazníky české firmy vyrábějící vidličky, ale estonského sróčka, které k tomu ani nemá odpovídající oprávnění pro nakládádní s elektronickými měnami. A jako třešnička na dortu je tahle zmínka o "investorovi" BICZ a v něm odkaz na článek na peníze.cz (pátý odstavec), který rozebírá jak BICZ tahá z lidí peníze. Zkrátka našli další způsob. Odkaz
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nevím jeslti myslivci plní, nebo neplní plán, ale asi před dvěma měsíci syn srazil kance a před měsícem já srnu na dálnici. Škoda asi 300k. Divoké zvěře je všude vidět mraky.
1 odpověď