Snad konečně Alenka na chvíli sklapne a přestane vše komentovat... sama zasekla v roce 2020 největší schodek v historii a v roce 2021 druhý největší v historii. (I tak komentuje jako odborník a kritizuje vládu jako kdyby sama nedělala stejné, dokonce horší chyby.)
Čili startovní pozici naše aktuální vláda měla samozřejmě na přelomu 2021/22 mnohem horší než vláda Babiše která zdědila vyrovnaný rozpočet.
Nicméně i tak to vypadá, že nikdo se nedokáže vyrovnat tomu umění vytvářet státní dluh tak, jak to dokázala Dluženka ministryně instagramu.
Upřímně... kdo si myslí, že je tohle konec je dost naivní. Když se člověk vzbouří tak už nikdy nebude mít důvěru Putina.
Navíc všichni tohle berou jako obří vítězství Ruska, zatímco Rusko se ultimátně ztrapnilo před celým světem, Putin se ukázal jak starý, vystrašený dědek. Celé území RF v chaosu, Ukrajina využila situace na bojišti, ruská morálka snad nejnižší v historii atd. atd.
Dnešek byl pro Rusko katastrofální... a dneškem to nekončí. Očekávám, že do týdne někdo magicky vypadne z okna nebo zemře při autonehodě nebo něco podobného.
Navíc ať to dopadlo jakkoliv zajímavé bylo to, jak na počátku Prigožin řekl tvůj názor na to, proč začala válka na Ukrajině a potvrdil, že za tím vůbec NATO s Ukrajinou nestojí. Že za tím stály ambice ruských oligarchů a ministra obrany.
Pro teď asi vše. Pojďte do mě chcimírové 😉
Tak představa toho, že kupříkladu Babiš by za své dnes už legendární "Sorry jako" dostal pokutu 100 tisíc euro... dost CRAZY 🤯 (ano, pokuta 100k pro mě)
Také když by Babiš mluvil zkomolenou češtinou (jelikož je ze Slovenska) tak je to přestupek? Skutečně pitomost řešit takové věci.
Asi je v Itálii aktuálně taková utopie, že se musí řešit takovéto blbůstky. Žádné velké problémy už nejsou...
Lidé si posledních pár let z nějakého důvodu myslí, že svobody jsou absolutní - nejsou. Žádná svoboda není absolutní. Svoboda má své hranice a svoboda slova také.
Například známé heslo "Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého" - to spousta lidí asi nikdy neslyšela. Ale přesně z tohoto důvodu a principu nemůžete jen tak někoho přepadnout či zabít... a stejně tak byste nikoho neměli slovně urážet, lhát o něm. Tím totiž také můžete narušovat jeho svobodu.
Čili říci, že šířením poplašné zprávy jen naplňuji svobodu slova - ne. Je to protizákonné.
Nebo tím, že schvaluji genocidu opět... jen naplňuji svoji svobodu slova - není to tak.
Každý má základní lidská práva a svobody. ALE není práva bez povinností. A když na povinnosti hodláte kašlat a jen využívat svá práva... tak to asi nebude fungovat.
Když jsem byl ještě nedávno na gymplu, většina učitelů úkoly povinné nedávalo. Základní škola je samozřejmě jiná, než gymnázium, ale ono už to víceleté nemělo tolik úkolů, jako měli moji vrstevníci na druhém stupni.
U nás to fungovalo stylem "Tady si můžete udělat tenhle úkol. Když ho přinesete a bude dobře, dostanete jedničku." a bylo to. Žádné nucení. No a třeba v matematice se čas od času příklad z úkolu objevil v testu o týden později. Takže kdo si udělal úkol už přesně věděl jak to řešit, jak to mělo vyjít. Čili kdo si udělal úkol tak mohl mít až dvě jedničky prakticky zadarmo. Kdo ale nechtěl, nemusel.
Samozřejmě ale že jelikož se to skutečně vyplatilo, většina z nás jsme ty úkoly dělali. Respektive samozřejmě... třeba 15 nás to udělalo a pak jsme to nechali kamarády, samozřejmě, opsat. (Pak si to sice nepamatovali na test, ale tu malou jedničku za úkol dostali)
Osobně si myslím, že dělat úkoly jako "možný bonus" je nejlepší možné řešení. Pokud chceš, udělej si úkol. Procvičíš se, získáš hezkou známku navíc a třeba bude něco podobného u testu a už to budeš vědět. Když tedy úkol nebyl viděn jako trest, či nucená práce a nuda... ale naopak jako odměna, hned to chtělo dělat více lidí.
---
Ale samozřejmě stále je tu problém opisování úkolů. Tento "fenomén" nastává ať už jsou povinné či nepovinné. Prostě vždy se budou opisovat... pak ale celý systém povinných úkolů ztrácí smysl, jelikož povinný úkol je od toho, aby se student něco naučil doma, procvičil si něco hezky v klidu. Když si to pak za 3 minuty o přestávce opíše od spolužáka, aby neměl pětku, celý smysl padne
Na druhou stranu... říci, že učitel porušil PRÁVO studentů na vzdělání není pravda. To právo měli. Jen ho nemuseli využívat. Čili to nebyla povinnost. Právo na vzdělání souvisí s tím, že si každý jeden z nás může vybrat zda bude vzděláván nebo ne.
Stejně jako studenti NEMUSÍ chodit do školy a mohou se klidně nechat vyhodit, to je jejich věc (mimo povinnou školní docházku) tak NEMUSÍ chodit ani na online výuku. Pak je to na učitelích. Spousta mých bývalých učitelů na střední škole nechávala spolužáky projít i když měli vysokou absenci.
Ale tvrdit to, že jelikož byla online výuka dobrovolná, že porušovala právo na vzdělání... je blbost. To právo tam bylo, hodiny probíhali... jen záleželo na studentech zda přišli, nebo ne. Takže to, že jich tam pak hodně nebylo... vypovídá spíš něco o nich samotných... když je jim jejich vlastní vzdělání tak u zadečků, že ani na hodiny nechodí.
Lidé očekávali, jaký to bude "red wave year", čili že republikáni vyhrají O HODNĚ. Někde jsem i viděl 54 míst v senátu (většina tvrdila 53)... no oni budou rádi nakonec i za těch 50 😆😆
V house of representatives tvrdili, že demokraté nedosáhnou ani na 200 hlasů, nakonec demokraté získají snad i více než 210.
Trump dal polibek smrti kandidátům v mnoha senátních volbách tím, že je vybral jako své favority. Nojo... Biden sice není populární, ale Trump je ještě méně.
BLUE TSUNAMI 2022 🌊💙
Jen bych jako student pf UK rád podotknul, že na začátku celé debaty paní moderátorka oznámila, že jak pan Andrej Babiš, tak generál Pavel byli pozváni. Oba dva však odmítli (Babiš kvůli cestě svým obytným autíčkem někde na Teplicku, Pavel z "pracovních důvodů" či co to povídal)
Takže to nebyla nějaká "zbytečná" debata na kterou byli pozváni jen nedůležití či nezvolitelní kandidáti bez šancí. Pozvání obdržela top 8 předvolebních průzkumů a bohužel ti dva největší favorité nepřišli.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Porodnost klesá především v bohatých, úspěšných, vyspělých zemích.
Čili není to jen o tom, že by se lidé báli konfliktů a ekonomické situace (naopak za velké ekonomické krize byla porodnost docela velká, to samé za obou světových válek.)
Myslíte například, že Čína či Japonsko se bojí konfliktů či budoucnosti a proto jim klesá porodnost? Ne. Je to tím, jak tam rostou životní standardy, lidé mají lepší přístup k antikoncepci, potratům, mají lepší možnost si plánovat rodinu, ženy mají vyšší práva o sobě samy rozhodovat, jsou tam osvětové kampaně a kampaně plánování rodiny, ženy mají reálné ambice do budoucna a chtějí být více než jen matky v domácnosti,...
I Indie by měla kolem roku 2050 začít klesat. Bude to za těch 26 let kvůli strachu z války či kvůli ekonomické situaci? Také samozřejmě ne. Ekonomická situace tam je strašná a kvůli tomu naopak porodnost roste (mnoho rodin si pořizuje děti jen proto, aby jim ekonomicky vypomohli například v rodinném podniku,...) tak proč to v tom roce 2050 bude klesat?
Protože ta životní úroveň prostě bude úplně jinde než dnes.
Ano, ČR klesá počet českých obyvatel, ale skutečně to není kvůli konfliktům na Ukrajině či blízkém východě. A ekonomická situace to ovlivňuje skutečně velmi malým podílem. (Jelikož je pravda, že ve vyspělých zemích jako ČR platí, že dítě je do jisté míry finanční sebevražda. Ono to platí i v chudých zemích, ale tam to tak moc neřeší - například nejchudší Africké země kde má žena 7 děti a 5 pak téměř jich umře hlady - takže u nás to je čistě jen zdravý rozum a zájem o to, jak se bude nám a našim dětem dařit.)