citace ze slovníku cizích slov
fobie, fóbie >> chorobný strach, úzkost; odpor, nenávist
citace a doporučení z Vašeho příspěvku pro Vás
opravdu navštivte odborné lékaře, oni vám pomohou 🙂 nemáte to v hlavě v pořádku
blbec sáhne do batohu, vyndá lahev, napije se a zas lahev uklidí... Rozumný člověk vyleze z autobusu ....
Nemám rád ruskou módu nošení batohu v MHD ( do srpna roku 1968 bylo možné potkat v MHD člověka s batohem na zádech jen v linkách k autobusovému nebo vlakovému nádraží. Až teprve sovětští vojáci začali chodit s batohem všude, chvíli to trvalo, ale na zemi kde zítra znamená včera jsme se dotáhli.).
Člověk s nutkavou potřebou se neustále napájet, je člověk nemocný, pocit žízně mívají cukrovkáři, lidé ve stresu. Já ráno vypiji dva hrnky čaje, v deset hodin kávu a do oběda vydržím bez pocitu žízně. Pouze v sobotu dopoledne, pokud to v pátek při kartách trochu přeženeme, vypiji několik sklenic minerálky navíc.
Měli jsme v práci kolegu, který byl vyléčeným alkoholikem, když měl "dobrý den" byl schopen obvinit kohokoliv z nás z alkoholismu jen z toho důvodu, že jsme si cestu do práce zkrátili kolem zavřené hospody. Znáte taky někoho takového?
Už teď se těším na novou Vámi vypracovanou moji diagnózu.
Už jsem tě chtěl nechat bejt ale vzhledem k tomu že si tupej jak poleno tak ti ještě něco málo napíšu... to že má někdo v MHD batoh neznamená že ho má na zádech, před vstupem do MHD je samozřejmostí batoh ze zad sundat... přestaň už ze sebe dělat většího vola než si udělal...
Strach:
Přirozená reakce: Strach je normální emoční odpověď na konkrétní hrozbu nebo nebezpečí. Pomáhá nám reagovat a chránit se.
Situace: Strach je obvykle spojen s reálnou situací (např. strach při pohledu na hada).
Krátkodobý: Po odeznění hrozby strach rychle mizí.
Adaptivní: Strach je zdravý a slouží k přežití.
Fóbie:
Iracionální strach: Fóbie je intenzivní a přetrvávající strach z objektu nebo situace, který je často nepřiměřený skutečné hrozbě.
Specifičnost: Fóbie může být vázána na konkrétní věc (např. pavouci – arachnofobie, výšky – akrofobie).
Dlouhodobý vliv: Tento strach přetrvává i bez přítomnosti hrozby a může ovlivnit každodenní život.
Omezení života: Lidé s fóbií se často vyhýbají situacím, které by mohly vyvolat jejich strach, což může vést k problémům v práci, vztazích nebo volnočasových aktivitách.
Psychická porucha: Fóbie je považována za úzkostnou poruchu a často vyžaduje léčbu, jako je terapie nebo medikace.
Shrnutí:
Zatímco strach je běžná a dočasná reakce na nebezpečí, fóbie je intenzivní, nepřiměřená a dlouhodobá úzkost, která může významně narušit kvalitu života.
Tímto bych naší konverzaci ukončil a popřál ti brzké uzdravení.
Pane Blažku,
uděláme to následovně: Vy si při odchodu z domu hodíte na záda batoh s láhví vody či termohrnkem kávy nebo čaje a vrhnete se do víru velkoměsta, já si zkontroluji, že mám sebou dostatečnou hotovost.
V případě žízně vy vytáhnete z batohu láhev a napijete se, já i nadále zůstanu věren svým zvykům a napiji se v restauraci.
Jsem rád, že jsem mohl diskutovat s tak zkušeným diagnostikem, Z debaty o způsobu doplňování tekutin mimo domov poznat, že trpím strachem a fobiemi (mimochodem - jedná se o synonyma, tedy slova mající stejný význam) pozná jen odborník na slovo vzatý.
Jako zkušený člověk jste rovněž hned po té co jsem se zmínil o tom, že žízeň zaháním v restauračních zařízeních poznal můj kladný vztah k alkoholickým nápojům. Je to Vaše vlastní zkušenost? Nebo jste k poznání mého vztahu k alkoholu použil zkušenosti z Vašeho okolí?
Jak jsem se zmínil již v minulém příspěvku, není mi význam výrazu "socka" zcela jasný. Pokud tento výraz je hanlivý, pak označit mne tímto hanlivým výrazem je nevhodné. Použil jsem ho v minulém příspěvku pouze co by podpůrný důvod, pro zdůvodnění proč já osobně na veřejnosti nekonzumuji jídlo ani nápoje. Pokud jste tento výraz vztáhl ke své osobě, odmítám převzít za Vaše stanovisko zodpovědnost.
Rozumný člověk sáhne do batohu, vyndá lahev, napije se a zas lahev uklidí... blbec vyleze z autobusu aby utíkal do hospody se napít... a nebo alkoholik... pochybuju že přiběhnete do hospody a u baru si poručíte decku čisté vody... opravdu navštivte odborné lékaře, oni vám pomohou 🙂 nemáte to v hlavě v pořádku tak by bylo dobré si to připustit a začít s tím něco dělat, budu vám držet palce ať se z toho dostanete dřív než bude pozdě.
A jen pro informaci... strach a fóbie jsou rozdílné věci 🙂
Hodně štěstí
Dobrý den pane Blažku, podsouváte mi postupy, které jsou mi bytostně cizí.
Skleničku sebou nenosím, důvodem je problém s možností aplikace alespoň základních principů gastronomické hygieny. Postupy nastíněné ve Vašem příspěvku se mi nezamlouvají.
Pokud vyrazím na cesty "například tím MHD" neberu si sebou žádné pití a tedy ani žádné skleničky. Pokud se rozhodnu doplnit tekutiny, vyhledám zařízení za tímto účelem vytvořené. Poznáte je docela snadno, upozorňují na ně nápisy například: hospoda, hostinec, restaurace, kavárna a podobně.
Řešení problému doplňování tekutin tímto způsobem má několik výhod: můžete si vybrat nápoj dle momentální chuti, nápoje mají optimální teplotu (studené nápoje jsou studené, teplé nápoje jsou teplé), nemusíte tahat sebou zbytečnou zátěž, nemusíte řešit problém ekologické likvidace prázdné láhve.
Pro mě má konzumace tekutin v zařízeních k tomu určených další bonus. Pokud konzumujete jídlo nebo pití na místech, které k tomu nejsou určeny (v prostředcích MHD je tato činnost dokonce zakázána) lidé na Vás vrhají nevraživé pohledy a takového člověka nazývají sockou. Osobně mi význam toho slova uniká, ale vzhledem k tónu hlasu, kterým je toto slovo vyslovováno, usuzuji, že se jedná o pejorativní označení inkriminované osoby. A já bych byl velice nerad, aby o mě lidé mluvili tímto způsobem.
Doufám, že můj příspěvek naplnil Vaší žádost o nastínění možnosti doplnění tekutin kultivovaným způsobem.
Vyhledejte odbornou pomoc která vám s vašimi fóbiemi a strachy může pomoct a dříve než něco zkusíte napsat tak si o tom něco vyhledejte a nastudujte 🙂
Pití nápojů v MHD není výslovně zakázáno, ale existují určitá pravidla a doporučení:
Takže já se tu bavím o vodě a vy o alkoholu... teď už víme co si o Vás myslet a co si o Vás můžeme říkat 🙂 Vlastně jste se zde za tu "socku" označil sám 🙂 Blahopřeji
A to sebou když jedete MHD, autem... když jste na procházce nosíte plastovou láhev pití?
Chápu že je to pro Vás nepředstavitelné a divné ale ano, nosím s sebou lahev s pitím každý den, občas je dobré doplnit tekutiny i když někam cestujete 🙂 Můžete mi prosím popsat jak to praktikujete vy s tou skleničkou? Tak nějak si to představuji tak že když někam jedete například tím MHD tak v kapse u kalhot máte skleničku, když se potřebujete napít tak vystoupíte, najdete zdroj vody (asi jsou nejlepší špinavé kaluže nebo kašny kde se v létě koupou romští spoluobčané... takováto voda má alespoň nějakou příchuť), naberete si plnou sklenku a přiťuknete si s holubem který se tam rochní... hezky na zdraví... následně sklenku utřete do posmrkaného kapesníku aby byla opět čistá a suchá a uložíte jí bezpečně zpět do kapsy...Nejspíš se velice pletu a proto bych Vás opravdu moc chtěl požádat o nastínění vaší skleničkové metody, třeba to budete mít tak vymakané že už nebudou žádné plastové lahve potřeba 🙂
A co použít k napití skleničku, do které se nápoj dá nalít?
Víčko nevadí a vypadáte jako kulturní člověk. Přebírání východních způsobů snad již skončilo.
Pán Ladislav Špaček se ještě k pití z láhve nevyjádřil?
Běžně nosíte s sebou skleničku když jste venku? Když jedete MHD, autem... když jste na procházce? To je mazec 🙂
Pane Ježíši, odpusť nám naše hříchy, ochraň nás pekelného ohně a přiveď do nebe všechny duše, zvláště ty, které tvého milosrdenství nejvíce potřebují.
Nestraš... do nebe nikdo nechce... je tam zima a maj tam jenom chleba a vodu... Zato tam dole, tam je teplíčko, pivečka kolik hrdlo ráčí, krásně upečený bůček a luxusní ženský 🙂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Všimli jste si jak začali růst tomu Jakovi anténky na hlavě po tom co snědl kousek radioaktivního perníčku z mrkve ve které byla hromada 5G signálu ve tvaru tučňáka který dělá krtince?
1 odpověď