Už jenom ten nadpis nás vrací o cca 70let zpátky. Co je to za komunistickoaktivistickou rétoriku uhlobaron nebo agrobaron. Už k tomu stačí přidat kulak nebo keťas . Bohužel lidstvo je nepoučitelné. Ten kdo úspěšně podniká a má na rozdíl od různých aktivistů pojem o tom co je to energie a jak se vyrábí je vyvrhelem společnosti. Tito lidé nám na rozdíl od zelených politiků zajistili, že máme - zatím trvalý zdroj elektřiny a ne jenom když svítí nebo fouká.
A teď by nám ještě mohli dát pohádku o Popelce.
Když pomineme cenu takového stroje, která bude několikanásobná oproti konvenčnímu traktoru, tak určitě užitná hodnota bude nesrovnatelně horší.
Traktor je že své podstaty energetický zdroj, který zajišťuje pohyb nebo pohon přívěsného zařízení. A jako takový potřebuje na svůj provoz ohromné množství energie. To bohužel zatím žádná dnešní baterie neumožňuje. Navíc akumulátory jsou těžké a stroj by se na kypré půdě nemohl pohybovat.
Celé to vyznívá jako dobrý kšeft pro nějakou pravděpodobně neziskovou organizaci, která zachraňuje Afriku za peníze EU.
Žádný rychlý pokrok se zatím (možná naštěstí) nekoná, tak ani nehrozí kolaps.
Ten by ani v budoucnu nehrozil tolik při běžném provozu. Ale v případě sezónních dovolených, kdy se dá do pohybu, prakticky ve stejnou dobu desetitisíce aut a ty pak budou chtít zhruba za 4 hodiny doplnit energii. A k tomu ještě přispěje, že se to bude odehrávat na relativně malém prostoru jižního Německa, Švýcarska Rakouska. A je v celku jedno jestli je léto nebo zima.
Zrovna včera jsem viděl dokument jak pan Ford dokázal Ve čtyřicátých letech za rok postavit továrnu na sériovou výrobu bombardérů. To se bohužel v Evropě nikdy nemůže stát. Tady se sice hrdě bijeme do hrudi jak podporujeme Ukrajinu,, ale ze všeho nejdříve si zdražíme všechny energie. Tím rozjedeme inflaci a místo abychom vyráběli co nejvíce a co nejlevněji munici (jinak se válka vyhrát nedá) tak si sami tu výrobu tak prodražíme, že na to prakticky nemáme.
"I když rozdělíme pole na desetiarové proužky, zasadíme miliardy stromů, stejně čas od času přijdou živelné katastrofy."
Katastrofy samozřejmě přijdou, ale je velký rozdíl, když povodeň musí zdolávat "minové pole" travních pruhů a remízků a když spláchne kilometrový lán kukuřice. To potom ,může udělat ten osudový metr rozdílu, kdy máte vodu jen ve sklepě a kdy i v kuchyni.
Jestli jste si nevšiml, tak velká míra velké vody byla z lesů, to už na zemědělce nehodíte. Toto nebyla žádná blesková povodeň.
Pan ekonom vyčítá obcím, které mají přebytky, že se chovají jako správní hospodáři. Zatímco stát, potažmo celá Unie rvala za poslední roky do ekonomiky obrovské peníze prostřednictvím dotací a tím uměle zvyšovala právě probíhající inflaci, tak si tito slušní hospodáři šetřili peníze na účtech a čekali až to nejhorší pomine. A nyní když můžou takto našetřené peníze slušně a hospodárně investovat, tak je za to potrestáme.
Jestli by se pan "expert" neměl držet těch vysoušečů.
Jestli si nevšiml tak při této situaci v oblasti severní Moravy spadlo tolik vody, že to žádná půda vsáknout nemohla. V ostatních částech republiky to naopak ta tolik kritizovaná půda ustála a vsákla.
Jinak z mého pohledu 40 leté praxe v zemědělství, vsákne podstatně více vody půda obdělávaná a hluboce kypřená, než nějaká tvrdá uježděná louka.
Není to klimatem. Akát je invazivní. Je dovezený z Mexika a evropský ekosystém mu nedokáže odolat. Invazivních rostlin je víc. Akát vypouští toxiny do půdy a ostatní dřeviny umoří kromě bezu.
Akát je velice odolný vůči klimatu a navíc je to velice odolné - houževnaté dřevo. Jestli by nebylo rozumnější se přizpůsobit a proto dřevo najít využití.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To už opravdu neexistuje žádný tzv ekologický směr, který by se prosadil bez dotace?
Je tedy otázka, jestli o to společnost opravdu stojí.