Takže jaká je vaše představa podmínek míru ? Určitě souhlasím se stažením Ruských vojsk z suverenní Doněcké oblasti, stejně jako se stáhly modré přilby ze Srbska po uzavření mírových jednání. Ale myslíte že mohou kozácké země zůstat součástí kyjevské Ukrajiny, která oslavuje fašistického Banderu tatarského původu (podobný je původ třeba premierky Juščenkové a prezidenta Zelenského) , který přijal Hitlerovu myšlenku o vyhlazení Židů a částečně i Slovanů (k nim se obyvatelé Donbasu hlásí) a zotročení zbytku ?
Nevím jestli má smysl připomínat že Tataři podobně jako Seldžukové přišli do Evropy z Asie přes dolní část Uralu a pro svoji krutost dostali toto pojmenování od křesťanů podle předpeklí z Dantovy alegorie, tedy Tartaru a obsadili do té doby evropský Krym. A zpátky pro Evropany do 18. století okupovaný před tím evropský Krym byl dobyt generálem Suvorovem (pro carevnu Kateřinu - více Němku než Rusku). Slyšel jsem rčení: Asie Asiatům, Evropa Evropanům.
Stažení z Donbasu by se mělo týkat nejen ruských vojsk, ale hlavně ruských polovojenských skupin ovládaných z Ruska (jsou tam už přes deset let).
Kozácké země se od Ukrajiny oddělovat nechtějí a nechtěly, je mi celkem jedno jakého byl Bandera původu, Zelenský je víc žid než Tatar a nevěřím, že chce vyvražďovat židy a ostatní si podrobit. Podobné blbosti jsou úplně směšné.
Že Krymští tataři přišli z Asie a jsou subetnikum Tatarů je fakt, který na konfliktu nic nemění a nebyl ani součástí příčin nebo záminek konfliktu. Území Ukrajiny je jasně dané a uznané v hranicích určených v roce 1993. Jeho součástí je Krym, který měl značnou míru autonomie v rámci Ukrajiny. Ukrajina zde budovala infrastrukturu, investovala, je to součást jejího území a změna statutu může proběhnout, ale v rámci ukrajinské ústavy. Stejnou cestou může Ukrajina jít i v otázce např. Doněcké oblasti, může to být součástí mírových jednání, ale případné suverenity mohou dosáhnout pouze dle ukrajinské ústavy.
Náhrada astronomických škod způsobených Ruskem v jejich dobyvačné agresi je na samostatnou kapitolu.
PS: a ten dagestánský důstojník, co dostal vilu mé švagrové (Rusky) odsouzené v nepřítomnosti jako "zrádkyni DLR" by se pakoval zpět do RF, zaplatil nájem a já bych k ní do zpětně vrácené vily jel na kafe 😁
Tak třeba právě Ukrajina jako pozůstatek SSSR rozšířila své území na úkor Polska, Maďarska a Československa. Poláci byli drsně vyhnáni z Haliče a současnou Ukrajinu ani nenapadlo území vracet. Je to postsovětský stát s úplně stejnými manýry jako Rusko. Po vypuknutí druhé světové války a porážce Polska v roce 1939 si území Haliče mezi sebe rozdělilo Německo a Sovětský svaz. V roce 1941 Němci obsadili i část zabranou Sovětským svazem. Po druhé světové válce bylo s malými změnami obnoveno rozdělení z roku 1939. Tedy už 85 let s krátkou přestávkou německé agrese Ukrajina ovládá něco, co jí rozhodně nepatří. Ale ukrajinské "demokraty" ani nenapadlo, že jim Halič nepatří. To samé se týká tzv. Zakarpatské Ukrajiny. Takže hranice Ukrajiny jsou výsledkem sovětské expanze. Není vůbec nutné Ukrajinu jakkoliv podporovat, její podpora je v podstatě jen okrádáním obyvatelstva států, jejichž vlády se starají o to, o co se starat nemají a stojí to hodně peněz, které vyberou na daních. Podobné konflikty v Africe jsou evropským státům zcela ukradené, nezajímají je. Takový Jižní Sudán je toho přesvědčivým důkazem. Proč se evropští politici tak zastávají těch "správných" sovětských pohrobků proti těm "nesprávným" sovětským pohrobkům, je otázkou. Ukrajina už dávno před ruskou agresí byla nejvíce korupcí postiženým státem, kde si o demokracii a skutečné občanské společnosti mohli nechat tak akorát zdát.
Úplně stejně byste mohl říct, že ČR je pozůstatek po Československu, které ukradlo území Habsburské říši. Pádem SSSR vzniklo mnoho států, mezinárodně se uznaly hranice a dál nemá cenu se v tom šťourat, nemyslíte? S Polskem také nemáme urovnané územní vyrovnání, pár km² jim dlužíme, ale není to důvod aby nás napadlo. Ani my nenapadneme Polsko, kdyby se třeba rozhodlo opustit EU a podobně.
Ukrajina není svatá, ale nemá stejné manýry, jako RF. Ukrajina nezaútočila na RF. Neaneltovala žádné území RF. Je naprosto jednoznačné, kdo je v konfliktu agresorem a kdo se brání. Že to evropany zajímá více než konflikty v Africe je nasnadě, bližší košile než kabát. Podporovat Ukrajinu je logické, pokud agresor nenarazí na odpor a neuvidí soudržnost u států, které mají mír jako samozřejmost, napadne je jeden po druhém. Pokud máte pocit, že Vás okrádají výdaje na pomoc bránícího se spřáteleného státu, zamyslete se - není to důsledek chování agresora?
Jenže , tohle lze udělat u jaderných zbraní - tam vede rovnováha k míru. Když se perou třeba psy , tak si to vyříkají, jeden vyhraje a pak mezi nimi může být mír. Pokud si to nemohou vyříkat, budou se prát celý život. Nyní se vlastně jen jedná o územní celistvost Ukrajiny. Je tak nutná ? Nemáme začít válčit proti Slovákům, že nám narušili odpojením naší územní celistvost ? Mají znovu válčit proti sobě Kosovci, Albánci a Srbové (to se asi nyní děje ve Spartě) kvůli celistvosti Srbska? Válka v Jugoslávii skončila ukončením celistvosti Srbska a vytvořením svobodných zemí - Kosovo , Černá hora. Máme my začít válčit za územní celistvost Podkarpatské Rusi, kterou nám Ukrajina vzala v roce 1945 ? Nebo je ještě potřeba zaplatit zbrojním firmám více peněz za zbraně ? Pokud je nyní ochota sednout k jednacímu stolu, tak Ukrajina nemůže trvat na své celistvosti se zeměmi Donbasu, které už 14 let bojují za svoji nezávislost. Lze si představit, že by tyto zemně stojící deset let proti Kyjevskému režimu mohly být nadále součástí Ukrajiny? Já si to představit nedovedu.
Nejedná se pouze o územní celistvost od nás celkem vzdálené země. Jedná se také o precedens pro případné pokusy kterékoliv vojensky silné země rozšířit své území na úkor slabšího souseda.
Před 14ti lety by bez zapojení armády RF k žádnému pokusu o "nezávislost" (ve skutečnosti pokusu o "přičlenění území k RF") nedošlo.
Z oficiálních statistik celků DLR a LLR si zjistěte počty civilních obětí před invazí - snížovali se každým rokem a za celý poslední rok se jednalo o pět obětí. Nedařilo se konflikt rozhořet, přesto přišla invaze. Když vyhodnotíte, jak je UA schopna se bránit armádě RF po 1000 dní, je jasné, že by silou byla schopna obě části těchto regionů obsadit (pokud by zde nebyli ozbrojenci RF), přesto tak neučinila. A Putin nechce pouze tyto dva regiony, ale území čtyř regionů.
Jsou i další velmoci, například Čína, která vývoj situace od počátku sleduje a kalkuluje. Došlo k masivní podpoře UA, stmelení NATO (které bylo před únorem 2022 ve stavu klinické smrti), přijetí sankcí Evropou,USA, Austrálií, blokování technologií a obchodu atd. Mnohem slabší UA dokázala ruské armádě řádně zatopit. Kdyby se tak nestalo, pravděpodobně by už stejným způsobem bez varování napadla Taiwan i s důsledky pravděpodobného globálního konfliktu.
Zlu se nesmí ustupovat, s ním se musí bojovat.
A CO BY JSTE JEŠTĚ CHTĚL DÁT? ATOMOVKU? STŘELY S DOLETEM NA MOSKVU? TO BY UKRAJINA NEPŘEŽILA 24 HODIN.
A NAKONEC VE FINALE BY JSTE SE SÁM NEMĚL KAM SCHOVAT.
PŘEMYŠLEJTE PROSÍM
Proč zrovna atomovky?
Stačí i Taurusy a podobné střely s doletem 500km a povolením útočit na armádní cíle i za hranicemi.
Přijde Vám to přehnané proti agresorovi, který útočí po celém území na civilní kritickou infrastrukturu?
PŘEMÝŠLEJTE PROSÍM místo strašení atomovkama,neustálé ustupování agresorovi povede ke zhoršování situace, při které poroste riziko globálního konfliktu násobně vice
Krásné teorie. Problém téhle země je, že svi*ě mají práva. Slušní mají povinnosti. Z čehož vyplývá, že pokud se chcete skutečně účinně a efektivně bránit, musíte se prostě přestěhovat
Částečně s Vámi souhlasím. Je to teorie, svi.ě mají práva, slušní mají povinnosti. Ale co dál? Odstěhovat se kam? Znáte nějaké místo, kde svi.ě práva nemají a slušní povinnosti také ne?
V životě jsem se už párkrát bránil, většinou musel (v mládí jsem neustupoval a bránil se i v případech, kdy bylo východisko konfrontaci se vyhnout, to přiznávám). A z mé zkušenosti se dá říct, že ač mají svi.ě práva, já dodržoval své povinnosti a nikdy jsem nebyl trestaný za svoji obranu, ani obranu mých blízkých. Ze svého okolí vím, že se tak nepoštěstí každému, ale ve většině případů to zafunguje. Pochybuji, že někde na světě najdete 100% spravedlivé místo, z mnoha zkušeností ale vím, že tady je celkem bezpečno. Bezpečnější místa najdete určitě, ale nic netrvá věčně a nejsem ten typ člověka, co by celý život utíkal za bezpečím 😉
Do minulých voleb v USA věc nevídaná.
Ať už ty letošní dopadnou jakkoliv, přeji jim, aby před příštími a dalšími volbami mohli být opět v klidu.
To rozdělení společnosti na nesmiřitelné tábory byl jeden z nejhorších počinů dosluhujícího prezidenta, jaký mohl udělat. A má potenciál poškodit celé USA déle, než na volební období...
Argumenty zadne, vlastni zkusenosti nulove, přesto nutkava potreba se vyjadrit. Doporucuji psychologa, ten to ma v popisu prace a trpelive vyslechne i nejvetsi blaboly a vam se ulevi
Pokud Vám jako argumentace nestačí vývoj ceny plynu, svědčí to o vaší inteligenci.
Tak si jako argumentaci vezměte čísla z hospodaření Gazpromu a jejich vývoj posledních pěti let, třeba Vám i něco docvakne, ikdyž upřímně pochybuji.
Že zkapalnění plynu cenu komodity prodraží je jasné, transport lodí míso plynovodu také, přesto je teď plyn téměř o polovinu levnější, než před invazí. Už z toho by alespoň průměrně inteligentnímu jedinci bylo jasné, že plyn neprodražuje demokracie.
Krásné je i jak si myslíte, že se k situaci může fundovaně vyjádřit pouze spotřebitel plynu, ikdyž plácá úplné kraviny 😁
Rozhodně nechoďte k psychologovi, ani si neabsolvujte kurz základní finanční gramotnosti - to už by Vaše sebeztrapňování rádoby zasvěcenými komentáři nebyla taková legrace! 🤣🤣🤣
Umime si pekne lhat do kapsy. Rusky plyn cenove vylepseny o demokraticka razitka prostredniku tvori 60% nakupovaneho mnozstvi.
Před ruskou agresí stál plyn z RF kolik? 70Eur?
Začátkem jejich agrese ho vyšponovali rusáci na takových 300 Eur.
Teď stojí prosím kolik? Přesně nevím, plyn nepoužívám. Nemohu se ale zbavit pocitu, že ho ty "razítka prostředníků" hodně zlevnily, nebo razítko najdete ve spodním prádle vedení Gazpromu 🤣
Ten by mohl z fleku učit dějiny na nějaké univerzitě v Moskvě. Není se čemu divit, Rusko se učí druhou světovou až jako "velkou vlasteneckou válku". Kdo si rozebrání Evropy silou naplánoval s tím kdo válku začal o léta dříve, to je tam tabu... A kdo se nepoučí ze skutečné historie, je odsouzen si ji zopakovat...
Ale ano brání, jak ukázala EU Británii, malé Maďarsko by nasledné ekonomické restrikce narozdíl od Británie nepřežilo. EU totiž nemúže dopistit kdyby se ukázalo, že zemi ktera opustí EU se začne ekonomicky dařit lépe.
Ekonomické restrikce? 😁
To pobavilo. Vyjmenuje mi je prosím...
Pokud jste v jakémkoli společenství a kromě nákladů s tím spojených čerpáte výhody, pokud z něj vystoupíte, neznamená to nepřispívat a pouze čerpat výhody. Z čeho měly prospěch obě strany, to běží dál.
Británie byla v úplně jiné pozici, než je Maďarsko teď, zkuste si přesto zjistit, jak vidí vystoupení z EU s odstupem času.
Není to o restrikcích, je to o reciprocitě při odluce. Tratí obě strany, každá něco jiného. V případě Maďarska by EU o mnoho nepřišla, naopak se to říct nedá.
Obzalování mají asi smůlu, že se v kauze může špinit ANO. Tak proč ji neopakovat. Nebo štěstí? Třeba si vzpomenou na něco co ANO poškodí mnohem více a budou osvobození.
Jestli se někdo z ANO kauzou ušpinil, tak je to přímo sám Babiš, který před soudem v roli svědka účelově lhal až do chvíle, než byl konfrontován s důkazy a najednou si zázračně vzpomněl.
A hnutí ANO očividně nemůžou žádné kauzy poškodit, za pár korun na dluh z veřejného rozpočtu mu část naší populace odpustí cokoliv a ještě je budou bránit. Smutné...
Váš příspěvek jsem ani celý nečetl , nejde to
Když vám nejde číst, co už.
Takový co jim to nejde mají posuzovat žurnalisty? 🙈
Když jsem svědkem tr. činu (jako třeba zneužití pravomoci úředníka, který ohrožuje kohokoliv), nečinnost je srabáctví a ne že pomoc proti trestnému činu je udavačství.
Ale to někomu s tak pokřivenou morálkou, jako máte vy, těžko vysvětlovat.
Víte že Cinane nepotřebuji penziony, LDNky a podobná zařízení? Víte, že je nepotřebovali ani křesťané? A víte proč? Protože nebyli jako Vy a Vám podobní, protože jste schopen starého člověka odložit a navštěvovat ho jen když bere důchod aby jste si vylepšil život, že? Naštěstí já mám vlastní nemovitosti a když by někdo jen se zmínil, že bych šel do nějakého takového zařízení, tak mám právníka, který zařídí aby takový člověk ode mě nikdy nic nezdedil. Víme pane?
Musíte mít velice smutný život, když na styk s rodinou máte připraveného právníka.
Zhoubný vliv není, když se k podpoře napadeného státu rozhodnete vyvěsit jeho vlajku. Zhoubný vliv byl, když na hradě vlály rudé trenky a při čínských návštěvách jste ani na soukromé budově nemohl mít tu tibetskou...
6
Sledujících
1
Sleduje
6
Sledujících
1
Sleduje
Neznal jsem hodnějšího člověka než dědu z matčiny strany. Pracovitý, bohabojny člověk. Vcelar s láskou k přírodě. SOUDRUZI zvládli takového člověka poslat do kriminálu. Proč? No protože proč by dával svůj poctivě získaný majetek do nějakého družstva? Tak se na něj hodili nesplnitelne odvody a hned byl "legální" důvod poctiveho člověka šoupnout do kriminálu. Jinak žádný velkostatek, tam šlo asi o 5ha k chalupě. Ale nějaký soukromnik? To přece aktivní soudruh nemohl přejít.
To není jen o tom toaletaku.
7 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Praděda si zažil něco podobného. Měl 8,5ha půdy, že které léta dělal rukama pole. A dostal se do dolu za "podněcování proti kolektivizaci zemědělství".
Z osmi babbiččiných sourozenců a tří sirotků adoptovaných za války (celkem 12ti dětí) se dospělosti dožilo 9, žili v neuvěřitelné bídě.
A jak píšete, nebylo to jen o toaleťáku...